AlRawabi School for Girls
powrót do forum 2 sezonu

mimo, że kopiuje charaktery z pierwszego. Znowu mamy gwiazde, szarą myszkę, hakerkę, outsiderkę i poboczną co się chcę wpasować na siłę. Powraca też pani wychowawczyni, znów ma pod opieką klasę, która sprawia najwięcej problemów. Tym razem jednak nacisk został położony na zagrożenia płynące z social mediów, chęć akceptacji ze strony otoczenia za wszelką cenę. Moje ulubione postacie to Shams i Titi(lol), Hiba też jest ciekawą postacią, za to Sarah w ostatnich 2 odcinkach, które są najgorsze, ma chyba tylko kilka kwestii, mimo, że jest główną postacią, która niby przechodzi wielką przemianę. Tanie zagrywki rodem z tvn-u jak nieblokowanie telefonów i komputerów hasłem xD w 2024 roku. Mogliby się lepiej wysilić. No i kolejny raz kiedy muzułmański kraj wcale nie jest ekstremistyczny w tym sezonie jeszcze bardziej to pokazano, uczennice ubierają się jak do klubu nie do szkoły, większość z nich nie zakrywa nawet włosów, mają tiktoka piszą z chłopakami i spotykają się z nimi po szkole bez obstawy. Nadal w Polsce większość ludzi wie bardzo mało o takim Jordanie. Fabularnie zakończenie takie samo jak ostatnio jeszcze bardziej na siłę, jedna z uczennic umiera, wychowawczyni nie udało się zapobiec jej śmierci. Cały morał filmu shams leci do kosza, bo gdyby go nie pokazała to farah by się nie zabiła, chyba twórcy sami się pogubili o co im chodziło. Polecam serial jest zabawny i pozwala poznać inną kulturę choćby jedynie przez pryzmat komediodramatu szkoły dla dziewcząt z Al Rawabi

ocenił(a) serial na 8
MASTERXE

Moim zdaniem pierwszy znacznie lepszy. Drugi da się obejrzeć, jak się nie ma co robić, ale pierwszy i ciekawszy, i lepiej napisany.
Zastanawia mnie jedna rzecz w obu sezonach - czemu w prestiżowej szkole w latach 20. XXI wieku nie ma kamer? Da się to jakoś wytłumaczyć jordańską kulturą/prawem? 

MASTERXE

Co do zakończenia, według mnie było bardzo zmyślne i dające do myślenia. Niby od początku główny punkt ciężkości leżał na Sarze i głównej antagonistce (Tasnim), a jednak cały morał fabuły wyładowuje się w postaci pozornie pobocznej, a zmagającej się z równie ważnymi problemami, co reszta dziewczyn, na co zwraca właśnie uwagę film Szams. Co do samego filmu — kto się zastanawiał trochę nad samobójstwami i problemami psychicznymi w ogóle zrozumie, że to nie sceny pokazane tam na scenie przez Szams doprowadziły do tej śmierci. Twórcy dobrze wiedzieli, co robią i Farah była zdruzgotana emocjonalnie jeszcze przed wejściem do sali. Bardzo mozliwe, że zrobiłaby to, co zrobiła i bez zobaczenia nagrań siebie. Po prostu sprawiło to, że to, co w niej od początku siedziało, pękło w konkretnej chwili. Wina nie leży w Szams, a w toksycznym otoczeniu Tasnim, w którym Farah chciała się tylko odnaleźć i tym, że nikt właściwie Farah nie zauważał, być może nawet widz i dlatego zakończenie nie jest całkowicie spodziewane.

ocenił(a) serial na 9
Stanislo_332

Nie mozna napisac, ze wina nie lezy w Szams, skoro sie przyczynila do smierci? Farah. Gdyby nie urywki z jej filmiku to kto wie, moze by jednak tego nie zrobila. Ale z drugiej strony ktos kto sie na to decyduje, musi byc juz tego pewny wczesniej, to nie jest raczej cos co mozna zrobic gwaltownie...chociaz nie znam sie na psychologii wiec w sumie moze i mozna

Cinemadr

Właśnie nie. Szams była jedynie iskrą na panewce z prochem, która była załadowana i gotowa na jakikolwiek bodziec zapalający. Winy nie ponosi Szams, a raczej drętwota emocjonalna ludzi dookoła Farah, którzy zamiast się nią w jakiś sposób zainteresować, ignorują ją, zbywają i pozostawiają samej sobie z własnymi problemami. Ludzie nie decydują się na samobójstwo ot tak. Człowiek zdrowy psychicznie (w żaden sposób nie lepszy od tego chorego) na coś takiego, jak urywek z filmu Szams zareaguje co najwyżej (jeśli jest wrażliwy) wstydem, smutkiem i może ucieczką z sali. Nie postanowi podciąć sobie żył w toalecie pięć minut po fakcie. Psychika Farah widocznie już na tyle podupadła, że bidula nie widziała innego wyjścia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones