PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94275}

Anioły w Ameryce

Angels in America
7,8 9 912
ocen
7,8 10 1 9912
8,6 10
ocen krytyków
Anioły w Ameryce
powrót do forum serialu Anioły w Ameryce

Idealny obraz Anioła

ocenił(a) serial na 10

Wiele dobrego zostało już powiedziane odnośnie gry aktorskie czy fabuły tego serialu, więc ja pochwalę go za coś zupełnie innego. Mianowicie za trudny do osiągnięcia mistyczny klmiat, w momentach pojawienia się anielicy. Zazwyczaj twórcy pokazując istoty nadnaturalne w tego typu produkcjach skupiają się na trzech rzeczach:
a) Mistyczny patos
b) Udziwnienie, odróżniające anioła od śmiertelnych
c) lekkie poczucie humoru towarzyszące mistyce
Tutaj wszystkie te cechy są perfekcyjnie dopracowane. Magiczny, podniosły klimat osiągnięty przez mocny głos anielicy oraz grę świateł spełniają założenia punktu a). Powtarzanie osoby w jej wypowiedziach (np: I I I have returned) + dziwaczne ruchy to punkt b). Natomiast zestawienie jej z Priorem to najmocniejszy cecha punktu c).

Innymi słowy: najlepszy obraz anioła (czy siły boskiej :P) jaki widziałem w filmie :) Gratulacje!

ocenił(a) serial na 10
Ardhiel

Och, tak! Absolutnie się zgadzam. :) Do punkty b) dodam jeszcze motyw tego, że anioły są hermafrodytami.

ocenił(a) serial na 8
mowmitygrysku

Również byłam pod wrażeniem obrazu anioła, choć przez liczne produkcje (choćby Constantine) brakowało mi nieco lepszej wizualnie oprawy skrzydeł (nawet jeśli te uteatralnione skrzydła miały być tylko symbolem funkcji boskiego posłańca). Podobało mi się również, że nie zapomniano o elemecie ekstazy towarzyszącym podczas "spotkania". Często się o tym zapomina mówiąc o mistykach, bo to trochę niepoprawne politycznie ;)
Nieco drażni mnie fakt, że podczas "zespolenia" z prorokiem musiała być płonąca golina, zaś podczas zespolenia z mamą Pitt panie pozostały w ubraniach. Nie miałabym nic przeciwko żeby w obu przypadkach zainteresowani pozostali ubrani.

Na marginesie: oblicze Emmy było tak iście idealne - przerażające, hipnotyzujące i piękne, że absolutnie będę wracać do tych odcinków gdzie była najbardziej wyeksponowana, żeby się napatrzeć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones