Archiwista (2020)
Archiwista: Sezon 1 Archiwista Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek Archiwista (2020)

Mój przyjaciel psychopata

42m
6,5 171
ocen
6,5 10 1 171
Archiwista
powrót do forum s1e2

Drugi odcinek „Archiwisty“ według mnie ma wszystko co potrzeba, aby zaciekawić widza i to widza o różnych preferencjach. Wątek kryminalny trzyma w napięciu i cały czas jesteśmy blisko głównego bohatera, którego gra znów przynosi pełną satysfakcję. Tajemnica unosi się w powietrzu. Na uznanie zasługuje muzyka w scenie hotelowej, która mocno pozostaje w pamięci. Czy ktoś z Was również zwrócił na nią szczególną uwagę? Realizacja stoi na wysokim poziomie, wszystko jest zwarte i ma rytm. I o to chodzi. Drugi odcinek jest tak dobry, że aż nastąpiło przeskalowanie w drugą stronę - wydaje się zbyt krótki, pozostaje niedosyt. A to wróży temu serialowi bardzo dobrze.

Jako wierny widz filmów innego gatunku niż podobne seriale, uważam, że „Archiwista“ dzięki stworzeniu tajemniczej postaci Mikosa i fenomenalnej grze Henryka Talara oraz klimatowi zakurzonego archiwum ma coś unikalnego w sobie. Mikos jako postać jest tak interesująco skonstruowany, ze troszkę odciąga nas od tych obrzydliwych morderstw, mimo że sam je bada... a my w tym jako widzowie uczestniczymy. To jakby dwa światy; ten śledczy i Mikosa, do którego dopiero docieramy,,, i między nimi się przełączamy. I to jest genialne.
Drugi odcinek pokazał się w pełnej krasie i obronił się świetnie. Jest tajemnica, napięcie, Jest dobrze. Jeśli pójdzie tak dalej to zrodzi się chęć obejrzenia w piątki dwóch odcinków pod rząd zamiast jednego. Brawo dla twórców.

Moje perełki z drugiego odcinka:
mdlenie Mikosa, „Ręcznik“, scena hotelowa z muzyką w tle i przede wszystkim rytm, dzięki któremu ogląda się ten odcinek jednym tchem.

PS Nic w tym odcinku nie drażni. Bardzo dobra gra aktorska całej obsady
PS 2 Do twórców: Tak jak rozświetlone napisy w aktach mają sens, tak nie stosujcie efektu przyspieszonych ulic, nic to nie wnosi do fabuły. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Anna_Kasperkiewicz

Tak. Drugi odcinek rewelacyjny. Zwróciłam uwagę na muzykę.

ocenił(a) serial na 3
Anna_Kasperkiewicz

Ten opis to pisany na jakieś zamówienie producenta? Albo nie tego serialu dotyczy.

ocenił(a) serial na 7
Anna_Kasperkiewicz

Pełna zgoda. Właśnie skończyłem oglądać cały sezon i czekam na drugi, Było by grzechem nie krecic dalej. Dawno tak przyjemnie nie oglądalo mi się polskiego serialu. Wszystko ma tu ręce i nogi, film jest dobrze zrealizowany czego nie mozna powiedziec o wielu współczesnych produkcjach. Henryk Talar w roli Mikosa rewelacyjny! Właściwie to centralna postać. Trochę tajemniczy, troche dowcipny, trochę niezdarny, mający swoje przyzwyczajenia starszy pan. I przenikliwy jak porucznik Columbo, chociaz jest tylko policyjnym archiwistą. :)

maycheck44

No dobrze dobra a ktoś zna klub z trzeciego odcinka?

ocenił(a) serial na 10
Anna_Kasperkiewicz

Drugi odcinek to spadek w porównaniu do pierwszego,
skojarzyło mi się z serialem Detektyw Monk.

Na plus zdjęcia, chociaż te z drona akurat słabe, ale widać było prawdziwe radiowozy moim zdaniem i prawdziwą Komendę.
Nie wiem gdzie kręcili to, ale klimat wnętrzna jest bardzo dobry.

Co do gry aktorskiej to różnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones