PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 266
ocen
7,3 10 1 63266
6,0 2
oceny krytyków
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

po zeszłotygodniowej porażce ten odcinek wygląda rewelacyjnie.

rafiq11

jak tak wygłaszał tą mowę na końcu odcinka to już miałem nadzieję, że wyjawi kim jest naprawdę, ale chyba będziemy musieli na to czekać do finału serialu, bo chyba przed nim to nie nastąpi. Co do Promka to na chyba ma w tym jakiś plan, niby prosił Olivera o zabicie go po tej jego gadce, ale to chyba była próba czy naprawdę poskutkowało to pranie mózgu, które mu po porwaniu urządził. Chyba jednak historia Kovara zakończy się na tym sezonie wnioskując po cliffengeru i będzie to tylko w retrospekcjach.

rafiq11

chociaż z drugiej strony wcale Kovar nie musi być tylko w retrospekcjach, oglądając zwiastun nastepnego odcinka Chase mówi coś o swoich przyjaciołach, że bedą załatwiali osoby z teamu arrow jeden po drugim, aż nikt oprócz Arrowa nie zostanie. Tak zabawiając się to może być Kovar, Slade, Malcolm oraz Talia.

ocenił(a) serial na 8
rafiq11

Slade oraz Malcolm będą po stronie Olivera

kubala102

Po stronie Arrow na pewno będzie Nyssa.

ocenił(a) serial na 7
rafiq11

Wiadomo już od dawna kto będzie po czyjej stronie.

Azazel94

a co to taka krotka wypowiedz? :D

mania19

ostatnio coś nie wypowiada się na temat serialów Arrowwerse, bo takie to głupie seriale aż głowa boli.

ocenił(a) serial na 7
mania19

Nie oglądałem jeszcze Arrow, z resztą już szkoda się pastwić nad tymi serialami.

Azazel94

A tam szkoda. :D

Azazel94

Jak zobaczysz w jaki sposób Oli pokonał Czejsa to będziesz wniebowzięty. Koń by sie uśmiał.

Protezunia

Kto powiedział, że Oli pokonał Czejsa? xD

matiiii

Chodzi mi o ten konkretny odcinek. Wiesz o której scenie mówię. Domyślam się że to jeszcze nie koniec działaności Czejsa ;)

Protezunia

Ale nie wiem czy słowo 'pokonał' pasuje do tej sceny :) Walka była wyrównana do momentu, w którym zaczęli sobie opowiadać o ojcach i Promek stał z mieczem wyciągniętym w stronę Olivera - i w tym momencie wydaje się, że Oliver nagadał jakiś kosmicznych rzeczy, które wstrząsnęły Chasem i ten się najzwyczajniej w świecie poddaje. Ale nie byle jak a jeszcze żądając, aby Oliver go zabił. Ostatnia scena i uśmiech Adriana dobitnie sugerują, że 'taki był plan' - nie wiem, ale ja nie mogę sobie wyobrazić Chase'a aby coś lub ktoś było w stanie zachwiać jego, że się tak wyrażę, równowagę psychopatyczną.. to koleś, którego nawet własna żona nie była w stanie odwlec od jego krucjaty wymierzonej w stronę Olivera. Gadka o ojcu miałaby to zmienić? Oliver to naiwniak, skoro uwierzył Promkowi szczerze powiedziawszy ale nie powiedziałbym, że ten pokonał Prometeusza akurat w tym starciu albo ogólnie w tej scenie skoro pewnym jest, że ten się podłożył w jakimś celu.

matiiii

wydaje mi sie, ze kolega mial na mysli to samo co napisales :) raczej to bylo z ironia :)

matiiii

No i to była głupota. Walczą po raz setny na śmierć i życie , a tu nagle Oli puszcza gadkę Adrianowi XD Już myślałem , że Promek będzie chciał walnąć hara-kiri :P Czekamy na główną walkę i kolejne retrospekcje z wyspy bo wydają się dość ciekawe.

Cannibal3

Nie powiedziałbym, że 'nagle' xd Promek zapoczątkował tą cała akcję ze śp ojcem Olivera a do tej pory team Arrow uważał, że Promek robił wszystko powodu ojca. Co więcej, w tym odcinku Chase chciał zrobić coś podobnego do tego, co chciał zrobić jego staruszek aby pewnie przekonać wszystkich, że się nie mylili więc.. Oliver mógł mu puścić gadkę o ojcach. Szkoda tylko, że uwierzył w tę skruchę Adriana tak bez chwili zwątpienia..

matiiii

Nie no , to było pewne , że to podpucha. Adrian nie jest głupi. Nie po to włożył tyle pracy w plan wyniszczenia Olivera od środka , aby teraz od tak dać się pojmać. Pewnie jego sprzymierzeńcy (Talia) go odbiją czy coś. Finał rozegrać ma się na wyspie więc będą fajerwerki. Śmiał bym się jakby na koniec wpadł jeszcze Anatoly z Bratvą i wyznał Oliverowi , że mimo wszystko uważa go za przyjaciela.

Cannibal3

Pewnie tak, albo Chase sam wie, jak się uwolnić. Co do Bratvy to zostaje ona już pewnie w retrospekcjach w tym sezonie (o ile Anatoly ruszy z odsieczą dla Olivera) a w teraźniejszości, sądząc po ostatnim ich pożegnaniu, pewnie Anatoly i wątek Bratvy pojawi się dopiero w s6 (skoro taką dynamikę wprowadzili między bohaterami to głupio byłoby tego nie rozwinąć).

Azazel94

a to skąd, jest jakaś oficjalna informacja z THE CW, czy tak sądząc tylko po tym co się dizało w serialu, czy naprawdę Malcolm i Slade bedą walczyć z Prometheusem w imię Olivera skoro go oboje tak bardzo nienawidzą że chcą mu najpierw wsyzstko odebrać co ważne, aby go potem zabić.

ocenił(a) serial na 10
rafiq11

Wystarczy przeczytać opisy przyszłych odcinków. Informacja jest w moim poście.

SapphireBlue

i po co sobie tak bardzo spoilerować.

SapphireBlue

c.d. jednak, tylko jakim sposobem skoro go tak bardzo nienawidzą, obaj.

rafiq11

Skoro mają plan wykańczania team arrow po kolei to może zaczęli od Rene?

hornet

Tak. Pewnie dlatego Rene nie pojawil sie na tym całym przesłuchaniu żeby odzyskać córkę.

m_lenna

No właśnie też tak podejrzewam. Tym bardziej że widziałem później jeszcze UWAGA SPOILER jak w trailerze kolejnego odcinka mówili że Tina i Curtis zaginęli. KONIEC SPOILERA Ciekawe czy tylko go porwali czy w tym sezonie "Hoss" zginie

hornet

Przyszłosezonowy SPOILER

Aktor od Rene i aktorka od Dinah dostali kontrakty na występy regularne w przyszlym sezonie. Takze są bezpieczni. Własciwie jedyną osobą jakiej przewiduje smierc z tych dobrych to NIESTETY Baby Mama - Samanta.

ocenił(a) serial na 8
rafiq11

Całkiem fajny odcinek, miło zaskoczył mnie powrót Thei, zawsze też mnie ciekawiło jaką wiadomość zostawił jej Robert, już myślałem, że o niej zapomnieli, miło było zobaczyć znów ojca Olliego. W ogóle cały odcinek był ciekawy, nie wiem, może po 2 ostatnich po prostu od razu odczuwa się lepszy poziom. Powrót na wyspę i pierwsze co się nasuwa to Slade. Dodają oliwy do ognia. Walka Promka z Arrowem na plus. Jednak po uśmieszku Chase'a wątpie w to jego "poddanie się". Zapewne w końcu powróci Talia, już parę odcinków jej nie było. Z niecierpliwością czekam na ostatnie dwa epizody. A no i jeszcze Kovar, tak jak sądziłem, będzie on tylko w tym sezonie. Chociaż szczerze to uważam, że jego rola mogłaby się zakończyć w odcinku 17, który dla mnie był genialny, a on na wyspie to takie robienie fabuły na siłę. No ale zobaczymy co z tego będzie. Pewnie zabiją go już na dobre ;)

359

Na pewno poddanie sie Chase'a to sciema. Nie wydaje mi sie aby taki psychol jak on poddal sie po byle gadce Olivera.

ocenił(a) serial na 8
mania19

No właśnie, poza tym pewnie porwał Williama i nagle by się poddawał? Ogólnie dziwne jest to, że kolejne odcinki Flasha i Arrow będą miały wiele wspólnego z ARGUS. We Flashu chcą wykraść tę technologię kosmitów, którą strzeże King Shark, może jeszcze pokażą Grodda. A co do Arrow to teraz trzymają tam teraz Chase'a i Black Siren. Ostatnio ta organizacja jakby ożyła, bo tak było dość długo cicho o niej.

359

W sumie nawet fajnie, ze cos ten ARGUS pokazuja. Nawet Lyla dostala wiecej czasu antenowego hehe

mania19

wszyscy o tym wiedzą

rafiq11

Ty to jak czasem walniesz komentarz

mania19

co masz do niego?

rafiq11

Nie rob problemow tam gdzie ich nie ma

rafiq11

zapomniałbym jeszcze o Samsonie, ale to była tak słabe ze jest to zrozumiałe,.

ocenił(a) serial na 7
rafiq11

Odcinek niezły, ale bardzo melodramatyczny. Cały można podsumować jednym wyrażeniem "leave past in the past" :P

ocenił(a) serial na 8
eve_roarke

Większy melodramat był w 21 odcinku Flasha, normalnie już wolę Felicity od tej tkliwej Iris.

ocenił(a) serial na 7
359

Flasha przestałam oglądać już jakiś czas temu, i to właśnie przez Iris :P

359

A mnie dziwnym trafem iris nie wkurzala w tym odcinku. :D

eve_roarke

"Leave past in the past" to motto nie tylko tego odcinka ale i całego sezonu. Tak samo jak "dziedzictwo". Ten sezon to podsumowanie serialu do tej pory. Na pewno bedzie duzo takich melodramatycznych gadek. Skoro Oliver pod koniec sezonu (czyli teraz) ma sie stać w pełni ukształtowanym superbohaterem to musi w koncu zrozumiec pewne rzeczy.

ocenił(a) serial na 10
rafiq11

Oprócz końcówki jeden z nudniejszych odcinków w tym sezonie. Bywały lepsze.

rafiq11

Bardzo dobry odcinek, bardzo dobry. Przez pierwszą połowę odcinka myślałem tylko o porównaniach z odcinkiem Flasha, który to równie dobrze mógł być w środku sezonu czy na jego początku jak typowy zapychacz a tutaj.. tutaj towarzyszyło mi podobne odczucie ale i tak miałem wrażenie, że jest znacznie lepiej z powodu tego, że pomimo braku Prometeusza i tak główny wątek jest na pierwszym planie. A tutaj druga połowa odcinka i po prostu kosmos (nie, żeby pierwsza była zła ale druga była zdecydowanie lepsza :D).

Podobało mi się, że dano Oliverowi już zielony kubraczek bo strasznie kijowo wyglądała by walka GA vs Promek gdyby ten pierwszy był ubrany tylko w maseczkę :P I nawet dobrze, że ten 'powrót' był taki stonowany tj. fajnie prezentował się pompatyczny powrót GA w s3 ale tutaj to nie było wymagane bo w opinii publicznej przecież nie było żadnego problemu xP

Promek aka Adrian Chase aka Simon Morrison - uwielbiam go :D Na początku w odcinku podobała mi się zabawa, czy Robert Queen faktycznie jest mordercą.. no okazało się ostatecznie, że nim był ale oczywiście cieszyłem się jak dziecko, że kiedy już wydawało się, że Promek wyczerpał wszystkie asy w rękawie w oczernianiu Olivera nagle wyskakuje z ojcem.. i w dodatku z samą prawdą (chociaż podkolorowaną tj. faktycznie Robert zabił człowieka ale to nie było do końca umyślnie, bardziej powiedziałbym, że po szarpaninie nie udzielił pomocy lub nie wezwał takowej).
btw. zrobili retconna aby aktor od Roberta sobie wystąpił i nagle okazało się, że Oliver ma taśmy od ojca :P Dobra, zostawię to bez komentarza :P (no chyba, że one faktycznie już przewijały się w serialu a ja po prostu zapomniałem)

Motyw z uhonorowaniem własnego ojca naprawdę zacny :) Przez chwilę, na koniec jak Chase się poddał, myślałem, że może faktycznie robił wszystko z powodu kuku na punkcie swojego ojca ale gdy Oliver zaczął nawijać o tym, jakiego Adrian miał ojca a jakiego on stwierdziłem, że to nie może być koniec, noł łej :D Ostatnia scena odcinka z Chasem w klatce oglądającym Olivera i uśmiechającym się = bezcenne :D

Sympatycznie było widzieć Theę - w dodatku od razu gadała z sensem do Olivera 'a co, jeśli ojciec faktycznie jest mordercą?' gdy Oliver chciał wyjść do dziennikarzy z komentarzem broniącym ojca. Dziwię się, że Oliver jednak nie chciał przyjrzeć się tej sprawie bliżej a z drugiej strony.. wie, że ma do czynienia z Prometeuszem. Akcja z tym adwokatem też niezła: "powiedział, że przyjdziesz do mnie i mam ci to dać" lub "wiesz, jaki on jest" xD

Wątek Rene i Quentina z córką tego pierwszego wrócił do punktu wyjścia - kolejna drama aby ją wydłużyć a mogła się skończyć w tym odcinku.. ale miała jedną, fajna scenę, gdy Quentin PROSIŁ Rene aby ten się pojawił-kapitalnie to odegrane, kapitalnie.

Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków! Promek jeszcze nie skończył i chyba się rozkręca przed finałem siedząc w więzieniu/izolatce!

matiiii

A mnie zastanawia co z Vigilantie(nie wiem czy dobrze napisalam)? byl, byl i sie zmyl, kompletnie o nim zapomnieli, nawet nie slychac zeby gdzies wymierzal ,,sprawiedliwosc"

mania19

Bodajże w temacie o spoilerach była mowa, że twórcy serialu zostawiają go na następny sezon.

matiiii

a to nie zauwazylam tej informacji :) co nie znaczy, ze nie wspominaja nic na jego temat jakby go nie bylo

mania19

Ja w ogóle uważam, że był wstawiony na jakąś doczepkę, bez ładu i składu - jak szybko się pojawił, później znów przewinął, tak szybko zniknął jakby tematu nie było.

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Wątek z taśmami juz się dawno przewijał. Wiem że była ukazana scena jak Oli ogląda swoje nagranie, nie pamietam czy było też nagranie jego siostry ale na pewno było pokazane video dla niego :) W 1 lub 2 sezonie.

varosso

Ok, dzięki za info :) Czyli nie zrobili żadnego retconna a była już o tym mowa. Musze przyznać, że wyleciało mi to kompletnie z głowy (w sensie: że w ogóle były jakieś taśmy :D).

ocenił(a) serial na 8
varosso

3 sezon 14 odcinek

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Pliki zostały ukazane w odcinku 3x14.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones