Arrow (2012-2020)
Arrow: Sezon 3 Arrow sezon 3, odcinek 4
odcinek Arrow (2012-2020)

Magik

The Magician 42m
8,2 1 700
ocen
8,2 10 1 1700
Arrow
powrót do forum s3e4

Dobry odcinek - musiał się takowy pojawić co by oczyścić 'imię' Merlyna przynajmniej w team Arrow co by Oliver skupił się na prawdziwym zabójcy (chociaż byłby mile widziany jaki plot twist).

Podoba mi się również sposób prowadzenia 'Arrow' i 'The Flash' - nie dość, że seriale umiejscowione są w tym samym uniwersum to jeszcze chronologia wydarzeń wydaje się iść łeb w łeb z obecnymi wydarzeniami w obu serialach, np. brak Felicity w tym odcinku bo w 4 odcinku Flasha pojawia się w Central City, wspomnienie o tym w 4 odcinku GA, po czym powrót Felicity na koniec odcinka co oznacza, że wydarzenia z 'The Flash' z 4 odcinka miały miejsce w tym samym czasie co wydarzenia 4 odcinka 'Arrow'. Nie, żebym tutaj się wymądrzał, po prostu podoba mi się ta zagrywka. Wyobrażacie sobie crossover w 8/9(?) odcinkach tych seriali, gdzie najpierw we wtorek będzie początek crossovera w odcinku 'The Flash' po czym koniec w środę w odcinku 'Arrow'? Nie trzeba będzie czekać tygodnia, wszystko dzień po dniu, super : )))
Tonacja odcinka była mroczniejsza niż zwykle - jednak brak Felicity oznacza brak jakichkolwiek gagów. Nawet zabrakło Palmera ale gdzie tu było miejsce dla niego w tym odcinku? xd
Sekwencja walki wszyscy na wszystkich z GA, Nyssą i Dark Archerem była średnia jak dla mnie - po raz pierwszy od któregoś odcinka s2 miałem wrażenie, że zmienili choreografa od walk.

Aha, na koniec:

RA'S AL GHUL!!!!!! Cliffhanger słaby sam w sobie ALE pokazanie Ra'sa jednak świetne. Szkoda jedynie, że nic specjalnego w zasadzie się nie działo, chociaż sekwencja otwierająca scenę z plenerem była naprawdę sympatyczna. Na ocenę aktora przyjdzie jeszcze poczekać, póki co było tego zdecydowanie za mało.

Btw. myślicie, że w wątku Ra'sa będzie mowa o nieśmiertelności? W tym odcinku Nyssa mówi, że Oliver zadarł z ludźmi z 'długą pamięcią' (czy coś w ten deseń), więc zwątpiłem w jakiekolwiek jamy Łazarza.

Ra_s_al_Ghul

"Aaa i przepraszam was za słaby występ w tym filmie ;)"
xD To tylko 'migawka' na tle wszystkiego, co się działo. Wprawdzie szoku ni ma ale trza poczekać na dłuższy występ aktora - pierwsze wrażenie może być mylące, hehe : )

"Coś czuje że z czasem usłyszymy o Tali al Ghul jako prawej ręce Ra'sa."
W ogóle jestem ciekaw, czy będzie Talia w serialu czy np. tylko jakaś wzmianka.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

No ale wiesz nie było tej dramaturgi tak jak w chwili gdy np Moira opowiadała o Ra'sie. Szczerze mówiąc ktoś z ligi mógłby się pozbyć z łatwością tego Ra'sa. No ale zobaczymy czego się nauczył jeśli chodzi o wali przez te 780 lat czy ile on tam żyje sobie.

Talia powinna być jeśli jest Ra's.

Ra_s_al_Ghul

Powiem Ci szczerze, że lepsze wrażenie robił 'koleś' od teasera z Ra'sem i tym głosem którym przemawiał, gdzie stał sobie i kamera się wokół obracała, trzymał miecz itp.itd. (ale bez najazdu na twarz, bodajże wtedy chyba casting na Ra'sa jeszcze się nie zakończył) - to było świetne. Nie mniej będę się upierał, że to co widzieliśmy w tym odcinku wprawdzie nie robi wielkiego wrażenia, tak było tego zdecydowanie za mało aby konkretnie oceniać serialowego Rasa, np. wole poczekać na dłuższe sceny w odcinku z jego udziałem, wtedy pozwolę sobie na Twoją krytykę ; ) xd

Fakt, ale żadnych nowinek na ten temat nie było, chyba, że to ścisła tajemnica.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Oby nie było tak że to będzie na odwrót. Że Talia to będzie córka o której dopiero się dowie Ra's ;) A właśnie może to Talia zabiła Sarę? Talia też dobrze strzelała z łuku

Ra_s_al_Ghul

Właśnie wpadłeś na kolejną osobę, która mogła zabić Sare xP Fak, za dużo już tych przypuszczeń, oby ten 9 odcinek przyniósł odp. bo wałkowanie tego na cały sezon wydaje się męką dla widzów : (
Mam pytanie: komiksowa Nyssa to homo, bi czy na potrzeby serialu zrobiono z niej kochankę Sary? Bo odnoszę wrażenie, że jeśli tak rzeczywiście było, to że zrobili to specjalnie bo.. bo Talia woli facetów..

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Nie przypominam sobie by Nyssa miała jakieś kontakty z którąkolwiek płcią. Była bardziej taką outsaiderką. Kochała jedynie swoją siostrę ale wiadomo jak siostra siostrę (mam nadzieje że to o to chodziło ;)). Albo może nie pamiętam. Ale wiem jedno razem z Talią rządziły Ligą Zabójców po tym jak zabiła Ra'sa. Później Talia odeszła i przyłączyła się do innych dupeczek i walczyła ze złem

Ra_s_al_Ghul

: O A tego nie wiedziałem, że Nyssa kropnęła Ra'sa, a to ciekawe... na tyle, że konflikt na linii córka - ojciec w serialu może się pojawić, a jeśli pójdzie o Sarę to tym bardziej.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

No ale raczej nie może w serialu go kropnąć, no chyba że już były wszystkie akcje Ra'sa z Batmanem czy też Justice League. A zabiła go podstępem, najpierw oddalili się od Jam Łazarza a później wbiła mu nóż w plecy. Ra's nie miał jak dojść do Jam i zmarł. Bo mimo wszystko nie był nieśmiertelny ;) No chyba że tak jak np poeci czy inni wielcy co zapisali o sobie legendy ;)

Ra_s_al_Ghul

Racja, nie pojechali by tak po bandzie.. raz to wykorzystać postać Ra'sa w serialu o GA a druga to robić tego typu historie z jego śmiercią.. właśnie w serialu o GA. Nie mniej konflikt na linii Nyssa - Ra's wydaje się nieunikniony (nie ważne czy kropnął Sare czy też nie, Nyssa powinna wziąć to pod uwagę mimo wszystko).
Dzięki za info, a tekst z poetami niezły - legendy o 'demonie' : )))

ocenił(a) serial na 8
matiiii

moje spostrzeżenia co do odcinka:)
kapitalny, a w szczególności mała konwersacja na schodach w centrum miasta Malcolma i Oliviera, czuć było niezwykłe napięcie. Barrowman to świetny aktor, a i przy nim (moje skromne zdanie) Amell tez się poprawił. to jak Merlyn wykorzystuje innych za pomoca słów jest nie do opisania, zawsze z ukrytym celem, potrafi zmanipulować każdego. ciekawy zwrot akcji, na poczatku wróg Arrowa, teraz pod jego ochroną :P
co do Ra'sa.... ciut słabo przedstawiony, ale zobaczymy co aktor pokaże dalej. Olivier będzie miał przerąbane, ale myślę, że Nyssa może w pewnym momencie odwrócić się od tatusia ( jeśli okaże się że to ona zlecił zabójstwo Sary ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones