Babilon Berlin
powrót do forum 4 sezonu

Jak na razie sporo harcerstwa i naciąganek. Do domu Nyssenów można sobie wejść jak gdyby nigdy nic i porwać starszą panią. Na główną komendę podrzucają trupa w skrzyni i nikt tego nie widzi , w ogóle w nocy jest tam pusto, brak strażników i nikt niczego nie pilnuje. Dekadencki Berlin pokazany jest bez feelingu i emocji. Wszyscy ze sobą wzorowo współpracują niczym przykładni harcerze dla dobrej sprawy., zero wątpliwości i pogłębienia postaci. Na pochwałę zasługuje natomiast kreacja pułkownika Wendta. Dobry aktor i wyrazista postać. Pierwszy sezon był chyba jednak najlepszy.

ocenił(a) serial na 10
descuberto_filmaniak

Cudowny sezon. Cudowny serial. Jak żyć do następnego? Muzyka… Niebo! Klamek i Tykwer to geniusze.

ocenił(a) serial na 9
descuberto_filmaniak

Rzeczywiście dwa pierwsze sezonu spójne a dalej poszło to innymi torami. Sytuacje z domem Nyssenów i skrzynią z trupem mało przekonywujące ale to chyba detale, które nie powinny odebrać przyjemności z oglądania tego serialu.

ocenił(a) serial na 8
descuberto_filmaniak

mnie się podoba to, że są tam elementy "zabili go i uciekł", ale także pokazywanie poziomu ówczesnej techniki oraz korupcji, których kombinacja ułatwiała niecne plany. To złoty okres włamywaczy

ocenił(a) serial na 9
descuberto_filmaniak

Sezon 4 ma mocno nielogiczności, niedociągnięć - to po prosty słaby sezon. Do tej pory czepiałem się jedynie tego, że Berlin jest mały i ciągle ci sami bohaterowie wpadają na siebie, ale przymknąłem na to oko, bo postacie świetnie ze sobą współgrały, wszystko było logiczne i zapięte na ostatni guzik. Tymczasem 4 sezon... mocno teledyskowy, pojawiły się nawet humorystyczne odwołania do horroru, wszyscy kibicowaliśmy głównej parze, ale te sceny seksu mocno niepotrzebne, wystarczyłoby jakieś 15% tego, co pokazano. Historie w 4 sezonie to bajka i fantazja w porównaniu do dobrze zszytego kryminału z przesłaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones