PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746188}

Belfer

7,9 116 029
ocen
7,9 10 1 116029
5,7 18
ocen krytyków
Belfer
powrót do forum serialu Belfer

Oceny przed premierą

ocenił(a) serial na 9

Serial czeka na swoją premierę, ale widzę, że niektórym nie przeszkadza to w wystawieniu 1 dla Macieja Stuhra. Żałosne...

Jordan66

Jestem nauczycielką i trochę mnie irytuje takie stereotypowe podejście do tego zawodu. Kiedy ostatnio byłeś w szkole? Otaczają mnie w pracy ludzie tak różni, że takie wywody jak Twój wydają się po prostu śmieszne.

siqlle_2

Do nauczycielek w tym serialu akurat nie mam zastrzeżeń.

Jordan66

Ale ja to nie zmienia mojego zdania, że myślisz bardzo stereotypowo. Domyślam się, dlaczego nie masz zastrzeżeń: nauczycielki tam to stateczne, poważne kobiety, im starsze, tym bardziej wredne i bezduszne. Ale nie ma chyba większej iluzji i przekłamania niż taki obraz szkolnych nauczycieli, przynajmniej z mojej perspektywy. W pracy widzę głównie młodych, energicznych ludzi, o dość swobodnym sposobie bycia, sama mam czasami problemy, bo ludzie nie wierzą, że jestem nauczycielką. Np. ostatnio na wycieczce w teatrze, pan nie chciał wziąć od naszej grupy płaszczy, bo czekał na opiekuna. Gdy mu powiedziałam, że ja jestem tu wychowawcą, spojrzał się i skwitował, że robię sobie żarty i poskarży się nauczycielowi, jak wróci. A pracuję w tym zawodzie już 7 lat.

siqlle_2

Ja widzę ludzi zmęczonych psychicznie i fizycznie.

ocenił(a) serial na 7
Jordan66

Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak typowy wygląd nauczyciela. Z twoich słów wynika, że sam sobie taki bardzo uproszczony obraz stworzyłeś i przystawiasz Stuhra do niego. Nie wiem jak działasz w życiu, ale jeśli stosujesz podobną strategię, to istnieje duże prawdopodobnieństwo, że wiele razy wylałeś przysłowiowe dziecko z kąpielą. Pomyśl, czy każdy umięśniony facet to przygłup, każdy szczupły, dbający o swój wygląd facet to mięczak, każda krzykliwie ubierająca się dziewczyna to puszczalska itd itd ?
Po wtóre -gdybyś oglądał serial ( a nie tylko jego fragmenty) to nie umknęłaby Twojej uwadze informacja, że droga zawodowa nauczyciela Pawła była odmienna od typowej drogi nauczyciela LO.
Psycholodzy i pedagodzy pracujący w SOS-ach, ( a tam właśnie kiedyś pracował Paweł) z racji pracy z odrzuconą młodzieżą różnią się trochę i sposobem bycia, i sposobem ubierania się od nauczycieli i nauczycielek długo (podkreślam - długo) pracujących w standardowych placówkach szkolnych.

_Zero_

Ciekawe jak by wypadł w filmie biograficznym o Mariuszu Pudzianowskim grając główną role rzecz jasna.No cóż musiał bym obejrzeć by ocenić:D hehe Dzisiaj włącze belfra i sprawdzę jak sobie radzi i ocenie.

Jordan66

Niektórzy aktorzy nie ukrywają swoich poglądów politycznych jak Stuhr czy Janda więc się nie dziwcie

ocenił(a) serial na 2
Jordan66

Miałem paru nauczycieli i nauczycielek, co nie wyglądali jak nauczyciel. Więc o co ci chodzi? Bo ja nie wiedziałem, że w filmach się wszystko robi po stereotypach. Nie wiedziałem też, że trzeba nauczycieli po wyglądzie dobierać. Ale co ja tam wiem.

Jordan66

Własną opinię oczywiście opierasz na swojej ekspertyzie i doświadczeniu w temacie doboru/ castingu pierwszoplanowych ról do produkcji telewizyjnych. Zrozum, Twoje zdanie w tej materii kompletnie nikogo nie interesuje. Co więcej nie jest poparte kompletnie żadna wiedzą techniczną w tym zakresie. Tutaj naprawdę trzeba się znać na robocie. Czy Tobie się wydaje, że taka stacja jak Canal Plus posiada mniejszą wiedzę w tym zakresie? Zastanów się przez chwile! Tutaj pracują fachowcy.

ocenił(a) serial na 9
milunia996

debil zawsze będzie debilem :)

xcite555

Znaczy się gość co kupił maturę na bazarze ?

ocenił(a) serial na 7
Jordan66

A to przepraszam mało jest ludzi po studiach wyższych itp. co im słoma z butów wystaje a buractwo najpierw widać,a potem słychać?

kuka_zo

Masz na myśli siebie ?

Jordan66

Ho ho ho, argument ad hominem, znaczy się dyskutant na poziomie.

jedyny360

Przede wszystkim tylko Wiślak albo inna osoba zrozumie do czego piję z tą maturą.

ocenił(a) serial na 7
kuka_zo

@kuka_zo Nie czepiam się, ale czy są "studia niższe"? Bo wspomniałeś coś o studiach "wyższych... To tak przy okazji pisania swego postu zauważyłem powyżej Twój. Powtarzam - nie czepiam się, jestem jedynie wieśniakiem, który zapewne baaaaaaaaaaaaardzo mało wie, a pytanie jest jak najbardziej merytoryczne.

milunia996

Byłem na pokazie przedpremierowym dwóch pierwszych odcinków w zeszłym tygodniu. Nie będzie to zaskoczenie na miarę Paktu, ale serial jest z pewnością solidny. Sam Stuhr poradził sobie w takiej roli. Serial to typowy kryminał - fabuła niczym nas nie zaskoczy. Nadrabia jednak właśnie obsadą i grą aktorską :-) Ogólnie polecam.

ocenił(a) serial na 7
Drasquez

Ale jakim zaskoczeniem był Pakt ?Chyba negatywnym .......Trailery Belfera są optymistyczne .

milunia996

Te jedynki pewnie "patrioci" wystawiali - oni wszystko wiedzą bez oglądania/czytania :)

jan_niezbedny0

W takim razie co za "patrioci" wystawiają ocenę filmowi Smoleńsk nie wykazując nawet cienia dobrej woli i chęci obejrzenia go, nawet za 100 lat ? Ja przynajmniej zacznę oglądać ten serial i dopiero wystawię ocenę.

Jordan66

To jest akurat zasługa kaczyńskiego i jego partii, na zamówienie której powstał ten film, mający nakarmić paranoiczne i mitomańskie ego jej polityków, wietrzących spiski chyba nawet wtedy, gdy siedzą na klopie i poczują smród.
Z wypadku lotniczego i śmierci prawie setki ludzi - w tym swojej najbliższej rodziny, zrobił (i dalej robi) obrzydliwy i żałosny, wyborczy cyrk. To dlatego obrzydził ten temat ludziom do imentu, a jak sobie przypomnę na tych kuriozalnych miesięcznicach jego podniecenie i wrzaski : "Zwyciężymy!!!" (zupełnie, jakby dostał najwspanialszy prezent...), to nie mam wątpliwości, że Polska wpadła w łapy fiksata.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jordan66

To już nie mój problem. Ja oceniam filmy gwiazdkami rzadko i to głównie te, które mi się podobały, a nie te, które uważam za kupę.

jan_niezbedny0

Jak nie problem to po co się ktoś bulwersuje nt oceny dla stuhra ? Na tej samej zasadzie jedna strona wali mu 1 druga 10 i cały ten Filmweb to kpina z dyskusji o filmach.

Jordan66

Nie za grę mu takie patafiany stawiają te jedynki, tylko za niepopularne w ich środowisku role/poglądy - i o to biega.

To jedno, a drugie - u mnie to akurat śmiech nie bulwersacja.
Nie te lata, żeby się jeszcze bulwersować głupotą o politycznym podłożu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jordan66

Być może, ale już co do omawianych wydarzeń są jednak istotne różnice - Jedwabne, Kielce, czy Wołyń są faktami, natomiast to co w "Smoleńsku" bez dowodu tylko sfilmowanymi fantasmagoriami politycznych awanturników.

jan_niezbedny0

Jedwabne faktami ? Pierwsze pytanie z brzegu - ile osób wtedy zginęło i w jaki sposób ?
Kielce to też ciekawy temat z wieloma niejasnościami.
Wołyń to fakty, tak - tylko ukraińcy już pewnie będą jedynkować ten film.

ocenił(a) serial na 8
milunia996

Dziś byłem na premierze dla dystrybutorów. Oglądałem 2 odcinki i dodatki za kulisami. Kroi się dość dobry serial. M. Stuhr to świetny aktor, szybko zyskujący zaufanie i sympatię widza.
Zapamiętajcie, że nauczyciel od WFu wymiata :-)
Atmosfera na sali była luźniejsza niż podczas standardowego seansu, toteż czasem można było odczytać niektóre sceny i teksty jako zabawne. Czy takie było zamierzenie autorów w kryminale?
Na Canal+ od 2 października. Będą również okna otwarte.

ocenił(a) serial na 9
milunia996

Sthura, zarówno ojca jak i syna oceniam przez ich kunszt aktorki. Jerzego oceniam na 10, Macieja na 9,5. A co do serialu patrząc na obsadę i czytając opis fabuły zapowiada się naprawdę świetnie.

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

To zobaczymy .Dziwi mnie jedna rzecz. Czy canal+ musi wynajmować studio tvn żeby zrobił serial ,swojego nie mają ?

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Widocznie musi może serial będzie emitowany przez TVN co będzie dużym plusem gdyż tvn ma zmaczmie większe możliwości dotarcia do widza niż canal+

maciekd_filmweb

Smoleńsk 10/10, bo zamach.

8H8

A skąd pan to wiesz ?

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

Jeden serial im się udał - Odwróceni .Reszta takie jak kryminalni to chłam

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Do Odwróconych lubię wracać ten serial miał klimat

michalkuc1993

Udał się bo to jedyna rzecz jaką zrobili przez te lata którą mogą oglądać nie tylko kobiety. Nie licząc oczywiście dokumentów okołomafijnych takich jak Alfabet Mafii itp.

maciekd_filmweb

Kunszt aktorski młodego Stuhra na 9,5 ??? Chyba w skali 0-100 to się zgodzę.

ocenił(a) serial na 1
milunia996

To chyba każdy idiota wie że nie można ocenić aktora, nie oceniając serialu lub filmu z nim . Jak ten serial nie mial jeszcze premiery, to wiadomo że nie można na nim ocenic żadnego aktora tu . Ale widać że znalazło się ponad 80 debili którzy jeszcze o tym nie wiedzą, więc tłumaczę jakby można było oceniać aktora przed premierą . To Szczur miałby więcej ocen niż tylko jedną, na filmwebie takie coś się robi automatycznie . Że jakiś aktor ma ocenę przed premierą serialu lub filmu i wypadło że Szczur ma ocenę 1 . Ale ta ocena nie ma żadnego znaczenia boo przed premierą nie można oceniać żadnego aktora, jasne już dla tuch 80 debili czy jeszcze coś wytłumaczyć .

ocenił(a) serial na 1
milunia996

Załosny to jesteś ty debilu gdzie można tu oceniać serial i aktora jak nie było jeszcze nawet premiery

ocenił(a) serial na 3
milunia996

I po premierze- sztuczny i sztuczny :( Słaby

ocenił(a) serial na 7
jurek79

odemnie mocna 7 na poczatek bo dobrze nakrecony a historia ciekawa i wciaga.pozatym Stuhr jak zwykle swietny

ocenił(a) serial na 3
monia_tomaszek

słabo nakręcony :( Stuhr wypruty. Wszystko sztuczne i nijakie :( Ode mnie mocne 3 na koniec

ocenił(a) serial na 7
jurek79

Moze poprostu cie przerasta i czas wrocic do mjm i klanu

ocenił(a) serial na 3
monia_tomaszek

Nawet nie mam w słownictwie nazwy tych produkcji...Skoro masz takie porównania to może poprostu Twoja wiedza filmowa jest bardzo ograniczona. Ale to Twój wybór i ocena - życzę miłego, dalszego śledzenia tego gniota :)

ocenił(a) serial na 7
jurek79

Czyli masz poprostu ubogi zasob slownictwa a stad juz prosty wniosek dlaczego tak malo rzeczy rozumiesz.aa prubowales z filmami niemymi?tak bylo malo tekstu wiec moze to nisza dla Ciebie

ocenił(a) serial na 3
monia_tomaszek

o jejku jejku :) ale to wysublimowane ach ! och ! :) Te twoje wnioski i stwierdzenia i rozumowanie. W filmach niemych było akurat duzo tekstu bo nie było dzwieku :P Czekaj na kolejny odcinek swojego dzieła i zmien ocene na 8 :)

ocenił(a) serial na 7
jurek79

Szkoda czasu na polemike z toba.Ty wiesz swoje bo Stuhr jest ,,zly,, i ,,be,, wiec wszystko w czym gra bedzie takie samo.albo dorosniesz w koncu i zrozumiesz ze aktorstwo to nie prawdziwe zycie albo odejdziesz z usmiechem na ustach zyjac w nieswiadomosci.

ocenił(a) serial na 3
monia_tomaszek

to nie dyskutuj :) Nie uważam Stuhra za złego aktora - przeczytałaś to w niemym filmie?..Uważam, że ten serial jest słaby. Rozumiesz?

ocenił(a) serial na 7
jurek79

Byc moze dla ciebie wypruty to synonim dobrego aktorstwa..a byc moze sam nie rozumiesz co piszesz bo jak juz sam napisales i ustalilismy zasob slow masz mocno ograniczony.coz zrobic zacznij ogladac i czytac wiecej niemych filmow moze horyzonta ci sie odrobine poszerza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones