PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708616}

Bibliotekarze

The Librarians
6,8 5 251
ocen
6,8 10 1 5251
Bibliotekarze
powrót do forum serialu Bibliotekarze

Genialny serial

ocenił(a) serial na 9

Pierwszy raz zapoznając się z magiczną Biblioteką spodobała mi się postać niezdarnego Flynna Carsena. Obejrzałam tylko dwa filmy i na tym się skończyło. Magia w sercu ożyła, gdy pojawił się ten serial. Tak różni ludzie zaczęli tworzyć zespół, a z czasem rodzinę. Ezekiel Jones żyjący z dnia na dzień złodziej, który martwi się tylko o swój tyłek i nie przywiązuje się do nikogo. Ma zatarg z Bibliotekarzem, czyli Carsenem. Cassandra Cillian mówiąc po prostu mająca nieoperacyjnego i śmiertelnego guza młoda dziewczyna z niezwykłymi umiejętnościami i już pierwszego dnia zdradziła Bibliotekę. Jacob Stone wysokie IQ, skończone studia, pracujący na platformie wiertniczej blisko domu i piszący rozprawy naukowe pod pseudonimem. Jest też nowa Strażniczka, czyli pułkownik NATO Eve Baird, twarda kobieta, ale i pełna ciepłych uczuć. Mając zadanie, będzie robić wszystko, aby je wypełnić. Gotowa narazić siebie, ale nie innych. Razem uczą się współpracować i jak pokonywać magiczne niebezpieczeństwa i zdobywać artefakty. Nie można zapomnieć o Jenkinsie, opiekunie Aneksu, który jest nieśmiertelnym rycerzem Okrągłego Stołu Galahadem i nie cieszy go najazd całej bandy na jego miejsce osamotnienia, które staje się bazą Bibliotekarzy po zniknięciu Biblioteki. Pomaga im swoją wiedzą, ale rzadko opuszcza Aneks. Z czasem wszyscy zdobywają jego sympatię. Nie możemy zapomnieć o dobrze nam znanym bohaterze, już mądrzejszym i doświadczonym Flynnie Carsenie, który ku mojemu ubolewaniu w dwóch pierwszych sezonach jest postacią epizodyczną. Jest najdłużej żyjącym Bibliotekarzem, który dostał Strażniczkę Eve, a potem doprowadził do przyjęcia pozostałej trójki po utracie swojego miejsca pracy. Pojawia się rzadko i nie jest przyzwyczajony do pracy w grupie. Pełno w nim magi i fantastycznych przygód. Jestem przeszczęsliwa, że Eve zakochała się w moim ulubionym szaleńcu i to ze wzajemnością i uratowanie Cassandry Pojawiały się też nawiązania do filmów. Widzimy te same artefakty, jest Excalibur zwany Calem i podczas pierwszego spotkania z trójką przyszył pomocników wspomniał, że zabił Draculę. W historii z jabłkiem niezgody wspomniał Baird, że ostatnią osobą, którą współpracował była wampirzyca. W drugiej połowie trzeciego sezonu mamy za to więcej. Pojawiają się wampiry i Jenkins wspomina Cassandrze, Ezekielowi i Jake'owi iż Flynn był zakochany w wampirzycy, Podczas historii Shangri-La wspomina, że doprowadził do zniszczenia tego miejsca, czy Charlene księgowa i pierwsza Strażniczka wspomina pierwsze spotkanie z Carsenem. Uwielbiam ten serial i wszystkie postacie, a najbardziej cieszy mnie duet Eve Baird i Flynn Carsen i ich wzajemna miłość Cieszę się, że nie musiał poświęcić swojego życia dla ratowania życia. Mam nadzieję, że postanie kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 9
Sherii

Właśnie odświeżyłam sobie 3 część Bibliotekarza, gdzie wyraźnie na końcu można znaleźć zapowiedź wydarzeń z serialu. Judson mów coś w stylu nadchodzącej walki dobra ze złem i że to Flynn i Biblioteka odegrają dużą rolę. Najbardziej nawiązuje to do 3 sezonu tego serialu. Biblioteka może występować nie tylko w znaczeniu miejsca, ale może też chodzić o pozostałych. Biblioteka, czyli pułkownik Baird, Stone, Cillian, Jones i Jenkins.



Teraz zdałam sobie sprawę, że w finale tego sezonu zabrakło kogoś. Mnie brakowało Excalibura. Przecież nie spakowaliby go tak łatwo. Raczej byłby przy Flynnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones