6,5 1 933
oceny
6,5 10 1933
323
chce zobaczyć
{"type":"film","id":849743,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Gods+%26+Heroes-2020-849743/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Blood of Zeus
  • AbbyS ocenił(a) ten serial na: 5

Ogólnie cieszy mnie, że raz na jakiś czas pojawia się coś co czerpie z mitów greckich bo to bardzo bogate uniwersum , o którym popkultura trochę zapomniała. Pojawiają się czasem "potencjalne" blockbustery (Starcie tytanów, Immortals), a w 2018 wyszła bardzo dobra "Kirke" Madeleine Miller. Jednak Blood of Zeus wychodzi takie.... meh.
    Mamy szeroko ale jednak słabozarysowany świat - tak naprawdę korzystamy tylko z 3 bogów (Zeus, Hera, Hermes) a 3 się pojawia na 4tym planie (Ares, Apollo i Posejdon). Wspomnienie / nawiązanie do kilku mitów, ale fabuła jest strasznie słaba. Odniosłam wrażenie że scenarzyści wzięli listę "Top ten wątków w mitologii" i powiedzieli bierzemy wszystkie.

Jak ktoś kojarzy jakieś dobre adaptacje mitów greckich to chętnie się zapoznam :)

• AbbyS Witam, polecam zapoznać się z grą Hades produkcji Supergiant Games. Myślę, że z pomiędzy powyższych tytułów wypadnie najlepiej. Gra jest niezwykle urocza, dopracowana, a fabularnie zachwyca i zaskakuje (o ile mitologia może jeszcze zaskakiwać) :)