6,5 2 312
ocen
6,5 10 1 2312
399
chce zobaczyć
{"type":"film","id":849743,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Blood+of+Zeus-2020-849743/tv","text":"W TV"}]}
Blood of Zeus
powrót do forum serialu Blood of Zeus
 • AbbyS ocenił(a) ten serial na: 5

  Ogólnie cieszy mnie, że raz na jakiś czas pojawia się coś co czerpie z mitów greckich bo to bardzo bogate uniwersum , o którym popkultura trochę zapomniała. Pojawiają się czasem "potencjalne" blockbustery (Starcie tytanów, Immortals), a w 2018 wyszła bardzo dobra "Kirke" Madeleine Miller. Jednak Blood of Zeus wychodzi takie.... meh.
  Mamy szeroko ale jednak słabozarysowany świat - tak naprawdę korzystamy tylko z 3 bogów (Zeus, Hera, Hermes) a 3 się pojawia na 4tym planie (Ares, Apollo i Posejdon). Wspomnienie / nawiązanie do kilku mitów, ale fabuła jest strasznie słaba. Odniosłam wrażenie że scenarzyści wzięli listę "Top ten wątków w mitologii" i powiedzieli bierzemy wszystkie.

  Jak ktoś kojarzy jakieś dobre adaptacje mitów greckich to chętnie się zapoznam :)

 • AbbyS Witam, polecam zapoznać się z grą Hades produkcji Supergiant Games. Myślę, że z pomiędzy powyższych tytułów wypadnie najlepiej. Gra jest niezwykle urocza, dopracowana, a fabularnie zachwyca i zaskakuje (o ile mitologia może jeszcze zaskakiwać) :)

 • rip LunarBird CLH ocenił(a) ten serial na: 2

  AbbyS Serial na podstawie mitów greckich? Ty tak na poważnie?

  1. Od kiedy to wystarczy losowy kretyn z mieczem, żeby doprowadzić BOGA na skraj śmierci?

  2. Od kiedy bogowie greccy krawią na czerwono tak jak normalni śmiertelnicy?

  3. Od kiedy to półbogowie mogą normalnie żyć na Olimpie dziedzicząc pełną moc po boskim rodzicu? Zdaje się, że trochę inaczej to działało.

  4. Dlaczego Apollo walczy z Aresem, z którym nigdy nie miałby żadnych szans jako artysta?

  5. Gdzie jest klasyczna bogini W 1000% wierna Zeusowi i wroga Aresowi i Herze, czyli Atena? Nie ma, bo nie pasowała do koncepcji?

  6. Zeus który trząsł był calutkim Olimpem i bogowie skwapliwie schodzili mu z oczu gdy się wściekł jest bezradny wobec intryg Hery? No naprawdę? Nikt już ze szkoły nie pamięta, dlaczego Hefajstos okulał? Zeus go brutalnie wywalił na zbity pysk z Olimpu za to, że bronił Hery!

  7. Giganci są pozamykani jak dżiny w butelce (zżynka z mitu o Puszce Pandory) zamiast po prostu cierpieć męki w Tartarze.

  8. Żeby zniszczyć ciało giganta wystarczy ogień, a mimo to ciała gigantów sobie leżą i żaden z bogów nic kompletnie nie jest w stanie z tym zrobić. I to pomimo, że taki Apollo ma pod ręką płomienie Słońca. Bo w tym serialu Apollo jest już po tym jak wchłonął kompetencje Heliosa.