Anna Gunn I

Anna Kathryn Gunn

7,5
10 838 ocen gry aktorskiej
Anna Gunn I
Amerykańska aktorka dorastała w Santa Fe w Nowym Meksyku. Już będąc nastolatką odkryła u siebie pasję do aktorstwa. W liceum uczęszczała do klasy teatralnej, by później kontynuować naukę aktorstwa na Uniwersytecie Northwestern, na którym zdobyła stypendium. Podczas studiów wyjechała na rok do Anglii, by szlifować swój talent w British American Drama Academy.

Pierwsze role przyszły na początku lat 90-tych. Gościnnie wystąpiła w paru serialach telewizyjnych, m.in. w: "Zagubionym w czasie", "Ostrym dyżurze", "Szpitalu Dobrej Nadziei", "Drew Carey Show", "Potyczkach Amy" i "Sześć stóp pod ziemią". Szybko okazało się, że telewizja ją lubi, a i ona na małym ekranie czuje się bardzo dobrze, czego dowodem była jedna z głównych ról w 3-sezonowej "Kancelarii adwokackiej". W 2004 roku powierzono jej rolę Marthy Bullock, w serialu "Deadwood" - opowieści o poszukiwaczach złota na Dzikim Zachodzie.

Jej debiut na dużym ekranie, to niewielki epizod w "Juniorze" Ivan Reitmana. Pierwszą wielka rolę dostała rok później, w 1995 roku, grając u boku Angeliny Jolie w filmie "Bez dowodów". 3 lata później razem z jej ojcem, Jonem Voightem, zagrała we "Wrogu publicznym".  Krytyka dość dobrze oceniła jej występ w niezależnym komediodramacie "Niczyje dziecko" z 2001 roku, w którym partnerował jej m.in. Gary Oldman.

Aktorka od 2008 roku z powodzeniem wciela się w postać Skyler White, żony najpopularniejszego nauczyciela chemii w Nowym Meksyku w serialu "Breaking Bad". Rola ta przyniosła jej nominację do Saturna i SAG.

Sukcesy na mały i dużym ekranie przeplatają się z tymi na deskach teatralnych. Anna od początku lat 90-tych z powodzeniem gra w teatrze. W 2009 zdobyła uznanie krytyki błyskotliwą rolą fotoreporterki Sarah Goodwin, w sztuce "Stands Still" granej w Teatrze Geffen w LA.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1968

miejsce urodzenia: Cleveland, Ohio, USA

wzrost: 177 cm

Emmy
Zdobyła 2 nagrody Emmy, 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Alastair Duncan (1990 - 2009, rozwód), 2 córki: Emma (ur. 2001) i Eila Rose (ur. 12.09.2006)
W 1990 roku ukończyła Northwestern University w Chicago (Illinois, USA).
Ma polskie pochodzenie po dziadku ze strony matki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zastanawiam się, ilu z Was było by miłych, słodkich i wyrozumiałych gdyby Wasz mąż (gdy jesteście w biedzie i ciąży) zaczął działalność przestępczą. „Ach tak, Walter, oczywiście że nic się nie stało. Każdy powinien podążać za marzeniami. Jestem z Tobą, kocham Cię i wspieram. Cudownie że chcesz zostać gangsterem! Nie,...

więcej

To, że grała sukę, to tylko rola, a że zrobiła to bezbłędnie, to powinna mieć o wiele wyższą ocenę. To
tak jakby Heath'a Ledger'a ocenić na 1 tylko dlatego, że zagrał genialnie Jokera, czyli osobę która
zabija ludzi ;/

Czy tylko ja oglądając ten serial miałam ochotę ją zabić? Rozumiem, że miała grać irytującą żonkę, wiecznie pokrzywdzoną przez los, ale kurcze ma minę jakby cały czas miała pod nosem coś śmierdzącego, strasznie mnie to irytowało.

Czy tylko mi się wydaję, że ona wygląda tak jak przebrany w perukę Woody Harrelson ? =/i

Nie rozumiem przypierdzielania się do jej postaci wykreowanej w Breaking Bad. Zagrała niezależną, asertywną i skupioną na ochronie dzieci żonę kolesia, który jest notorycznym kłamcą, oszukuje wszystkich swoich bliskich, zajmuje się produkcją jednego z najbardziej wyniszczającego narkotyku, a w końcu bez większych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones