PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430668}

Breaking Bad

8,8 295 894
oceny
8,8 10 1 295894
8,8 34
oceny krytyków
Breaking Bad
powrót do forum serialu Breaking Bad

Chyba najlepszy odcinek sezonu. Swietny początek jak rozpuszczają w beczkach motor
tego chlopca. Walter stał się już ultimate bad ass ! Jest już zwiastun następnego odcinka i
widać ,że Walt przejmie dowodzenie na pokładzie zastepując Mike'a.

ocenił(a) serial na 10
appelton

Walt w końcu odkrył w całości swoje prawdziwe oblicze. Na razie tylko przed nami, a nie przed Hankiem. Nie chodzi o rodzinę, nie chodzi o kasę, nie chodzi o chemię (Gale gotował, bo kochał chemię i ubzdurał sobie, że w ten sposób to okazuje). Heisenberg chce władzy. Walter całe życie tego pożądał i nie mógł dostać. W domu rządziła sukowata żonka, w szkole dzieciaki się z niego podśmiewywały - normalka z nauczycielami, na przyjęciach rządził Hank - zabawny i odważny prawdziwy samiec (chociaż na pokaz). Niby dlaczego Watl spiknął się z Jessem? Mógł przy nim brylować swą wiedzą, inteligencją, umiejętnością przewidywania i planowania. W tej parze mógł grać pierwsze skrzypce. Nie zniósł więc, gdy Jesse miał kobietę, bo ta mąciła mu obraz i wyciągała spod kurateli rodzącego się Heisenberga. Teraz gdy Heisenberg przejął stery w końcu życie nabrało kolorów - żonka siedzi usłużna i wystraszona, syn zadowolony, bo ojciec kupuje mu co sobie zapragnie. W kryminalnym światku Heisenberg coś znaczy. White zawsze znaczył niewiele. Władza to był główny motywator od dawna. Już gdy Walter kazał Jessemu i jego chłopakom poszerzać swe terytorium można było to zauważyć. Wtedy była jeszcze wymówka, że czas biegnie szybko i trzeba nabić jak najwięcej kasy.

Ja szczerze myślę, że Walt na końcu będzie chciał być złapany. Skoro będzie umierał, to nie odmówi sobie sławy. To o to przecież chodzi. Niech ludzie się dowiedzą, że Walter White - ślamazarny i schorowany nauczyciel przez ponad rok był baronem narkotykowym i bezwzględnie wykańczał konkurencję. Będzie się przejmował co stanie się z jego rodziną? Co pomyśli o nim syn? Co stanie się z karierą Hanka? Dobre pytanie i moim zdaniem świetna opcja na zakończenie - pokazanie bezwzględnego Heisenberga, który na końcu będzie musiał dokonać ostatniego wyboru - schować dumę i pomyśleć w końcu o innych czy dołoży ostatnią cegiełkę do mocno przerośniętego ego.

appelton

Wyobrażam sobie Walta jak pewnie od około 17-20 lat w każdy piątek sprawdza wartość firmy, z której odszedł i jak się nakręca każdym powiększeniem wartości ...

Obsesja, frustracja, poczucie krzywdy, niemożność wyrzucenia z siebie, co go dręczy, brak przyjaciela, z którym mógłby o tym porozmawiać, ciągłe tłumienie napięcia... To jest tak, jakby tydzień w tydzień zatruwał swoją duszę :O

Wiadomość dla Mike'a:
Kochany Mike'u, wiem, że jest z Ciebie badass i się nie certolisz (za co masz tu oddaną fankę <3), ale bardzo Cię proszę, uważaj na Walta, bo on Ci nie pozwoli zabrać mu tego, co teraz kocha najbardziej i wreszcie uzyskał po tylu latach wyrzeczeń.
Całuję, papa

appelton

zapodałby ktoś linkami do promo/sneak peaków siódmego odcinka ?

brainwash216

http://www.youtube.com/watch?v=16NtVDLcP9U i http://www.youtube.com/watch?v=x1jSrWclWQQ

heelandcoo

dzięki dobry człowieku :D te zajawki normalnie wgniatają w fotel... i jak tu tydzień wytrzymać :P

ocenił(a) serial na 10
brainwash216

Tydzien? Pfff. Sprobuj rok.

dawid1420

ta będzie ciężko, będzie to dla mnie trzeci rok czekania na nowe BB :(

ocenił(a) serial na 10
appelton

Teraz trochę z innej beczki, co byście zrobili na miejscu ekipy która zauważa gapia? Ja uważam że zabicie dzieciaka było..złym! ale koniecznym posunięciem.

ocenił(a) serial na 10
BreakingWeird

Odmachałbym.

ocenił(a) serial na 10
BreakingWeird

Mózg rozje**** tyle powiem , 5 sezon a każdy odcinek potwierdza geniusz tego serialu, aż boję się pomyśleć co się stanie w 8 odcinku.

BreakingWeird

oczywiście że było koniecznym posunięciem. gdyby nie to, dzieciak pewnie pojechał by do domu i wspomniał coś komuś, koledze czy nawet rodzicom. sam mógł nie wiedzieć o co chodzi ale jakiś dorosły tak. co mieli zrobić? pomachali do niego, mieli z nim pogadać, zagrozić mu, przekupić, zaprzyjaźnić się z nim, udawać że oni tu nic nie robią?

ocenił(a) serial na 10
heelandcoo

dlatego dobrze zrobił- żadnych światków. myślę że pająk w słoiku będzie później ważnym elementem sądząc po scenie w samochodzie w sumie nie zdziwiłbym się bo scenarzyści potrafią zaskoczyć, może i nie, ale to byłby jakiś punkt zaczepienia w sprawie chłopca, która może później nastąpić na odcisk...

użytkownik usunięty
BreakingWeird

Nigdy bym nie zabił dziecka, nawet gdybym miał iść do więzienia...zasady ponad wszystko. Jak się wchodzi w taki biznes, to trzeba się liczyć z konsekwencjami.

ocenił(a) serial na 10
appelton

Taka mała prośba: moglibyście nie pisać (albo oznaczać jakoś) co jest w promo następnego odcinka? Nie każdy lubi sobie psuć zabawę oglądając zapowiedzi. Przynajmniej mi to psuje odbiór serialu a tutaj nagminnie i bez ostrzeżeń lecą spojlery...

ocenił(a) serial na 10
yesiu

Jak ja wytrzymam te 6 dni. Będą bardzo długie. Na szczęście są jeszcze inne seriale, którymi można wypełnić sobie czas pomiędzy odcinkami.

ocenił(a) serial na 10
oliman

Ciekawe jak wytrzymasz rok ;) no jesienią ma wyjść nowy 3 sezon The Walking Dead ,również z stajni AMC :)

BreakingWeird

Skyler sprzeda Mr W. To tylko kwestia czasu. Jest rozsypana psychicznie.

ocenił(a) serial na 10
BreakingWeird

E tam, Walking Dead to taki zapychacz, który AMC daje nam, przed Mad Men i Breaking Bad.

appelton

Zastanawia mnie pewność siebie Walta, facet zachowuje się prawie jak Tony Montana, ale tak naprawdę zamiast siedzieć na imperium (jak sam to mówi) siedzi - według mnie - PRAWIE na niczym ^^ (bo przecież 5 mln za jego galony to "nic") Produkcja mety bez Jessiego i Mike'a? Sam Walt? To nie ma racji bytu.
ALE z drugiej strony samozwańcze zapędy Walta do jednoosobowej budowy imperium + jego chora pewność siebie = rozwiązanie zagadki intro w pierwszym odcinku

ocenił(a) serial na 10
Jokullus

Walt skończy jak skończył Tony. nie będzie pochwały dla gangsterki, mordów i produkcji narkotyków w tym serialu. Tak jak Tony, Walt chce mieć teraz cały świat ale wiadomo, że to trwa krótko albo zazwyczaj w ogóle ;)

W temacie odcinka to trochę dziwne, niby nie ma nic do stracenia bo go Skyler nienawidzi ale co z dziećmi? Moim zdaniem 5 baniek jest spoko ;) Wszystko albo nic, chytry jednak traci dwa razy...

ocenił(a) serial na 9
appelton

Moje pierwsze spostrzeżenie: skąd Todd zna nazwisko Waltera (rozmowa po pozbyciu się ciała)? Niedopatrzenie scenarzystów czy nasza ekipa zaczyna popełniać szkolne błędy?

Mroovkoyad

Mister White to jedyny sposób w jaki Jesse się zwraca do Waltera, może to usłyszał

heelandcoo

Todd to bedzie nowy Pinkman dla Mr White. Na 99,9 %

ocenił(a) serial na 10
Niepokornytz

Myślisz? Ja mam wrażenie, że Todd jest zaburzony i to nielicho. Może być poza czyjąkolwiek kontrolą.

ocenił(a) serial na 8
StefanDedal

Raczej badass prawie bez żadnych skrupułów. Prawie - bo zabójstwo dzieciaka przeżywał bardziej niż Walter.

ocenił(a) serial na 8
Mroovkoyad

Pinkman krzyczał Mr White w Dead Freight więc można uznać że scenarzyści wyszli obronną ręką.

Co do Buyout...brak słów. Scena z pozbyciem się dowodów, muzyka i ujęcia przed samym momentem odkopania dzieciaka to było mistrzostwo. W całym epizodzie nie było zmarnowanej minuty. Po świetnej scenie kolacji wszystko działo się tak szybko... nie tak jak zazwyczaj w Breaking Bad...100 % napięcia, trudna decyzja i najlepsze( i najgorsze) zakończenie odcinka ze wszystkich... ten tydzień to będzie dla mnie rok czekania...

mrodnim

A Skyler miala wyje.. bane wziela se wino i poszla sie nafazowac hah

ocenił(a) serial na 8
Niepokornytz

to było niezłe. Nie wiem czemu, ale skojarzyłem ją wtedy z dziewczyną Franka Lopeza ze Scarface'a

użytkownik usunięty
mrodnim

Atmosfera na kolacji była tak mroczna i gęsta jak angielska mgła. Oglądając ten serial doświadcza się całego wachlarzu emocji od spokoju, szczęścia, zadowolenia poprzez ciekawość, szok , napięcie, przerażenie, odrazę. Za to Kocham Breaking Bad i z niecierpliwości czekam na więcej. To zaczyna być już powoli nudne kolejny genialny epizod...

appelton

Walt, Pinkman i Skyler przy jednym stole. Kto by o tym pomyślał 4 lata temu? :D

ocenił(a) serial na 10
YoKe

Szkoda tylko, że rozmowa się nie kleiła i Skyler nie podjęła tematu mrożonek.

ocenił(a) serial na 10
StefanDedal

Jedna z lepszych scen od dawna. Niby w dobitny sposób ukazuje beznadziejność relacji Walter-Skyler, jednak nie zmienia to faktu, że zdrowo się na tej scenie uśmiałem. :D Pinkman i jego natrętne zatykanie ust szklanką z wodą na długo pozostaną w mojej pamięci. ;)

ocenił(a) serial na 10
Kukowsky

Zwłaszcza jak sie do niej przyssał pląsając przy tym oczami chaotycznie gdy Skyler powiedziala o romansie :d

ocenił(a) serial na 10
dawid1420

Genialna była ta scena. Dawno się tak nie uśmiałem przy BB. I naprawdę genialny Aaron Paul.
Nie mam pojęcia jak twórcy to robią że każdy odcinek jest na najwyższym poziomie. BB w pełni rekompensuje mi słaby 6 sezon Dextera. Tutaj ściągając kolejny odcinek mam pewność że znowu będzie klimacik, akcja i imperator Walter Heisenberg White

ocenił(a) serial na 10
modzel94

Omg patrze na twoj avatar i mowie "co jest przeciez sam sobie nie odpowiadałem! oh wait..."

ocenił(a) serial na 10
appelton

Co do odcinka:
Walt mógłby wziąć kasę i skończyć z interesem o czym powiadomiłby Skyler. Zająłby się jakaś normalna robotą (własny legalny biznes) to i by Skyler pozwoliłaby powrócić dzieciakom do domu i wszystko by się dobrze skończyło. W niektórych momentach serial staję się strasznie nie logiczny.

zeipap

taa...właśnie o to chodziło twórcom, żeby wszyscy widzowie chcieli żeby Walt wziął te pieniądze i cieszył się resztą życia która mu pozostała, najprawdopodobniej nikt by się nie dowiedział o kradzieży itd. Każdy sobie myślał: po co mu więcej niż tych 5 baniek? wystarczy na wszystko co jego rodzinie potrzebnie, jest nawet szansa wyprać te pieniądze w myjni przez Skyler. Ale nawet jeśli Walt zachował się irracjonalnie, to nie było opcji żeby zachował się inaczej. Pamiętacie jego monolog w gabinecie psychiatry? Jak mówił że mu nic w życiu nie wyszło i wszyscy jego znajomi są lepsi w każdym aspekcie życia. (mówił to żeby psychiatra dał mu spokój ale to i tak prawda). W ostatnim odcinku jeszcze bardziej wyjaśnili sprawę Gray Matter, sprzedanie się za 5000 $ to błąd którego będzie żałował do końca życia. Poza tym odwróciła się od niego żona, zabrała dzieci, a ta robota to jedyne co mu w życiu wyszło.

ocenił(a) serial na 10
heelandcoo

Teraz miałby 5.5 miliona amerykańskich dollarów + dodatkowo myjnie wartą kolejny milion. Więc ma fundusze i możliwości do samorealizacji w legalny sposób a nie podbudowanie się tym że zarabia pieniądze sprzedając narkotyki dzieciakom.

zeipap

tyle że on nie chce samorealizacji w legalny sposób, skoro w świecie narkotykowym jest królem. to jest coś w czym jest najlepszy, wreszcie doceniany i po czymś takim nie można wrócić do normalnego życia, władza wciąga i uzależnia. poza tym 5 milionów, skoro z ich metylaminy można ugotować towar za 300 milionów? nie ma konkurencji w Nowym Meksyku, złoto leży na ulicach. Poza tym Walt ma plan, o czym dowiemy się w następnym odcinku

ocenił(a) serial na 10
zeipap

No i ma też raka, czyli pewność że za rok, może za parę lat pójdzie do piachu. Walt wie, że budowa imperium narkotykowego to jego ostatnia szansa by udowodnić swój potencjał i pokazać, że jest lepszy od tych wszystkich, którzy go prześcignęli a którymi pogardza.

ocenił(a) serial na 10
zeipap

Przecież między Sky a Walterem nic już nie ma. Zycie to nie bajka po tym wszystkim już nigdy nie będzie z nimi jak dawniej. A Sky jest tylko z jednego powodu z Walterem. Gdyby odszedł z interesu odeszłaby od niego bez dwóch zdań tylko strach na nią działa.

zeipap

Ja widzę , że na tym forum to wypowiadają się fani serialów jak Pierwsza Miłość czy Na Wspólnej...
"Walt mógłby wziąć kasę i skończyć z interesem o czym powiadomiłby Skyler. [...] W niektórych momentach serial staję się strasznie nie logiczny."
Nie logiczny to jesteś ty. Czy uważasz , że widza interesowałoby czy myjnia ma przychody albo życie w domu Waltera White... Ja naprawdę nie wiem jak można pisać tego typu komentarze. Albo co wy byście na jego miejscu zrobili. Czy to tak trudno zrozumieć , że to jest stworzona postać , która ma być kontrowersyjna, charyzmatyczna etc. ? W tym serialu ma się dziać i ma być pełno akcji. Tym czasem jak widzę te wpisy , fanów świetnych i spokojnych zakończeń.
TAKIE SERIALE TO SOBIE OGLĄDAJCIE NA TVN-IE I POLSACIE. Bo nie jesteście i nie będziecie Walterem Whitem i tutaj nie jest miejsce na pisanie co bym zrobił gdybym nim był.
Post skierowany szczególnie do wpisów podobnych do użytkownika @zeipap

Bones1909

Btw. Co do owego planu mam wrażenie , że Walter będzie chciał dogadać się z ludźmi z Phoenix i zacząć dla nich gotować. Spłaci Jessiego i Mike'a i wtedy on gotuje i ma zapewnionego dystrybutora na którym mu zależy...

ocenił(a) serial na 8
Bones1909

Gość który jeszcze niedawno mówił o swoim imperium miałby wracać do punktu "Gotowanie dla bossów narkotykowych za marne pieniądze" ? Nie sądzę. A nawet jeśli będzie miał zamiar się dogadać, to pewnie istnieje w tym podstęp. Walt chce w końcu wyjść na swoje, Mike stał się przeszkodą w rozwoju biznesu i pewnie ugotuje dwie pieczenie na jednym ogniu - gości z Phoenix i Mike'a. Swoją drogą ciekawe po której stronie ostatecznie opowie się Jesse...

ocenił(a) serial na 10
Bones1909

Mike jest na ten moment zbyt ważną postacią żeby teraz odejść tak na prawdę z niczym. Walt sam stwierdził, że tylko to mu pozostało więc nie odpuści nawet jeśli to pociągnie za sobą więcej ofiar. Ale pamiętaj o scenie w knajpie w 1 odcinku 5 sezonu, która pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi choćby (UWAGA SPOILER): karabin maszynowy w bagażniku tudzież lekarstwa brane przez pana White`a.
Jesse już raz się od Waltera odwrócił i nie wyszło mu to na dobre. Zostanie przy biznesie.

Bones1909

dzięki - też tak myślałam tylko chciałam to wyjaśnić uprzejmiej i bardziej z punktu widzenia Walta a nie widza ;) gdyby stało się tak jak pisze zeipap to byłby to koniec serialu, a bohaterowie mogliby odjechać swoimi mustangami w stronę słońca..na szczęście nic takiego się nie wydarzy i nie ma szans żeby BB się skończył jakimś happy endem.
Co do planu - bardzo prawdopodobne ale nie wierzę że to będzie koniec ważnej roli Mike'a w serialu, a zwłaszcza Jesse'go, więc na pewno zostaną w biznesie.

zresztą, SPOILER: w sneak peeku Walt mówi do jednego z nich że jak się wycofa to zostanie z niczym.

ocenił(a) serial na 10
Bones1909

Uspokój się człowieku. Serial nie robi się tak żeby widzowie mieli do obejrzenia jak najwięcej odcinków tylko tak żeby był logiczny i konsekwencje podjętych decyzji na prawdę istniały, a nie akcje w stylu "nie zrobię tak bo by się serial skończył xD". Źle przemyślany scenariusz i tyle.

zeipap

Zaraz człowiekowi puszczą nerwy...
Słuchaj gościu co tutaj jest nielogicznego ? To , że dla ciebie jest logiczne żeby zabrać dupe w troki i uciekać to dla innego być nie musi ludzie mają różne ambicje. Sam na jego miejscu miałbym w dup*** taką żonę, która mi mówi że czeka na powrót raka i tego bym na pewno jej nie wybaczył.
I widzę , że masz aspiracje na świetnego scenarzystę, więc nakręć swój serial z pewnością taką mameje kupią ludzie z TVN-u...
Żeby pisać, że scenariusz BB jest źle przemyślany to trzeba mieć siano w głowie. Jako jeden z nielicznych seriali z odcinka na odcinek staje się coraz lepszy. Nikt nie potrafi przewidzieć za bardzo nawet akcji w kolejnym odcinku, a zjawia się nam specjalista , który stawia opinie , że scenariusz jest źle przemyślany. Takie uwagi to co najwyżej możesz pisać do spółki z Tomaszem Raczkiem.
Żegnam idź oglądaj Władce Pierścieni tam jest świetnie przemyślany scenariusz w szczególności bardzo realistycznie. Teraz jestem pewien , że gimbusiarnia za 2 tygodnie o tej godzinie będziesz pisał po ławkach.

ocenił(a) serial na 10
Bones1909

Stary wyluzuj, rzucasz sie jakby ci na rodzine nawrzucal, a koles ma poporstu odmienne zdanie... to ze jest dziwne to swoja droga, ale nie musisz sie rzucac jakbys ty cos tracil na tych jego opiniach.

dawid1420

Wybacz , ale głupoty nie toleruje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones