PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662945}

Broadchurch

7,9 44 884
oceny
7,9 10 1 44884
7,3 12
ocen krytyków
Broadchurch
powrót do forum serialu Broadchurch

Na ofcijalnym FP serialu pojawił się obrazek z bukietem kwiatów na piachu z napisem... Broadchurch will return. Cieszycie się?

ocenił(a) serial na 9
Mytherios

po tym finale sama nie wiem czy dać im szansę czy lepiej zapamiętać te znakomite 15 odcinków i na tym zakończyć...

bekah

Skończyłem s02e07 i stwierdzam, że nie będzie tu dwóch happy-endów czyt. dwóch rozwiązanych spraw. Pewnie w finale zamkną sprawę Sandbrook a wydział w Broadchurch dostanie nową sprawę plus dowiemy się kolejnej prawdy o morderstwie Danny'ego [SPOILER] np, ze broni swojego syna[/SPOILER].

Ale ja się tu mądrze a finał w UK już był, biorę się za to.

ocenił(a) serial na 9
bekah

Finał się rozumiem nie podobał. Czemu? Moim zdaniem był całkiem w porządku i jestem ciekaw, co się ludziom mogło nie podobać. ;)

użytkownik usunięty
Mytherios

Mam nadzieję, że rzeczywiście powróci z trzecią serią.

ocenił(a) serial na 8
Mytherios

Średnio się cieszę. Broadchurch to była zamknięta całość, jak powieść, ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem. Tak jak należy. Ten trend by robić z tego tasiemiec niespecjalnie mnie zachwyca. Drugi sezon trzymał poziom, ale już zaburzał ten spójny model konstrukcji powieściowej, bo wprowadzał "kontynuację". Trzeci sezon? Hmmm. Oby nie zrobiła się z tego opera mydlana.

ocenił(a) serial na 9
per333

nie wiem za bardzo o czym miałby być ten trzeci sezon i wolałabym, żeby mi najpierw przedstawiono zarys fabuły do przegłosowania :D

ocenił(a) serial na 8
alja9

Kolejna sprawa kryminalna, w tle kontynuacja wątków obyczajowych dotyczących mieszkańców angielskiego miasteczka Broadchurch. Tak to niestety chyba będzie wyglądać. Czar pryśnie, nawet jeśli zostanie to zrealizowane profesjonalnie.
Pierwszy sezon był filmem, wielogodzinnym, spójnym, z dobrym zakończeniem. Czy po zakończeniu powinno być coś jeszcze? Tylko w wielosezonowych tasiemcach, operach mydlanych i innych brazylijsko-wenezuelskich produkcjach adresowanych do gospodyń domowych. Ale gdzie miejsce na sztukę, na artyzm? Robienie z tak wartościowego dzieła jakim był Broadchurch opery mydlanej to zły pomysł, moim zdaniem.

ocenił(a) serial na 9
per333

No co Ty, per333... pierwszy sezon wcale nie był zakończony, zwłaszcza ze domniemany morderca, został w drugim sezonie uniewinniony i pozostawił po sobie sporo wątpliwości.

ocenił(a) serial na 8
alja9

Domniemany morderca? Ostatni odcinek pokazuje scenę zbrodni. To, że Joe Miller został uniewinniony, nie oznacza, że były jakieś wątpliwości wśród widzów co do jego winy. Pierwszy sezon był kompletną, zamkniętą całością.
Gdzieś przeczytałem już tę Twoją teorię, ale poza Tobą nikt takiego poglądu nie podziela.

ocenił(a) serial na 9
per333

nie wiem o jakiej "mojej teorii której nikt nie podziela" mówisz ... ?

per333

Tia :P
To, że widz zobaczył tę scenę nierówna się bohaterowie widzieli ;) Dla nich sprawa nie była tak oczywista, a dla sądu to już w ogóle :/

per333

dokładnie pierwszy sezon wbija w fotel, dla mnie bardzo dobry serial, pod każdym względem! Drugi sezon juz niestety był gorszy, dlatego z trzecim muszą się postarać i wymyślić coś nowego, oryginalnego i różniącego od pierwszych dwóch, inaczej szkoda będzie oglądać i psuć dobrą ocenę Broadka.

aquarious

o jakim serialu mówicie, Broadchurch jest dopiero od lipca ;/

ocenił(a) serial na 8
alja9

Wydaje mi się, że trzeci sezon mógłby pociągnąć wątek wydostania z więzienia syna obrończyni Joe Millera, chociaż to pewnie byłby nudny wątek, mogłyby się znaleźć też jakieś dodatkowe dowody na Joe.

Mytherios

No ba! Takich seriali nigdy dość!
Zwłaszcza dla anglofilów, jak ja. No i ta genialna muzyka! Słucham niemal bez przerwy!

ocenił(a) serial na 9
feminus

otóż to, takich seriali nigdy dość, siedziałam i oglądałam bez mrugnięcia:)

NikKI76

Mi sie mrugnęło z pare razy, ale jak tylko skończyłam oglądać od razu zamówiłam soundtrack i książkę :-)

ocenił(a) serial na 9
feminus

kiedy będzie trzecia seria???

ocenił(a) serial na 8
agitar

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii pierwszy odcinek trzeciego sezonu! :)

Mytherios

Obejrzalam pierwszy sezon jak natchniona, a drugi ledwo wymeczylam... jesli trzeci bedzie zblizony do drugiego to chyba sobie odpuszcze.

ocenił(a) serial na 9
Mytherios

3 sezon rusza już za trochę ponad tydzień.

Lenivy_trpaslik

Ruszył :)

ocenił(a) serial na 9
Mytherios

I jak ten trzeci sezon (a na razie pierwszy odcinek)? Bo nie wiem czy warto oglądać, czy może lepiej w tym czasie obejrzeć dwa odcinki BoJacka Horsemana... :D

ocenił(a) serial na 8
ewokiee

zaczyna się dobrze, znajomy, ciężki klimat, może być ciekawa, płynna kontynuacja ;) warto dać szansę

ocenił(a) serial na 8
charmed12

Gdzie można zobaczyć trzeci sezon online? Może ktoś, coś?

ocenił(a) serial na 8
kwa007

http://www.subsmovies.com/watch?movie=4476388s


są angielskie napisy

ocenił(a) serial na 8
kwa007

Na alltube jest z polskimi napisami pierwszy odcinek dodany;)

ocenił(a) serial na 9
Mytherios

Po drugim odcinku jakoś nie bardzo pamiętam ze mają być kolejne.. Nie wciąga mnie ta trzecia seria. A jak u Was?

ocenił(a) serial na 8
alja9

No też tak oglądam z rozmachu aby zobaczyć jak zakończą serie.Trochę ta fabuła ciągnie sie na siłę ,zwłaszcza Beth jest wpychana gdzie tylko sie da ;) Sama sprawa taka sobie ,zabójstwa zawsze są ciekawsze.Powiem tylko,że od początku wydaje mi się,że Trish nie jest niewinną ofiarą,coś mi tu nie gra.

ocenił(a) serial na 8
kamil665544

A mnie się podoba. Trochę ma zacięcie dydaktyczne - widać, że twórcy bardzo starają się pokazać, z jakimi traumami i problemami boryka się ofiara gwałtu, jak łatwo czasem bywa oceniana i jak często bagatelizowane jest to przestępstwo, ale zgrabnie te wszystkie kwestie przemycają. Sama ofiara też ma swoje tajemnice, a i wszyscy wokół wydają się być trochę podejrzani więc atmosfera gęstnieje coraz bardziej.

azosiolek

Wg mnie ten serial jest wspaniały :D aż szkoda, że tylko raz w tygodniu.

kamil665544

Ofiara ZGWAŁCENIA ZAWSZE jest NIEWINNA!! Wiznę ZAWSZE ponosi GWAŁCICIEL.
Zapamiętajta.
PS
To nie znaczy, że tu mamy brak innych prywatnych problemów i win Trish...

ocenił(a) serial na 8
pixi222

Nie chodzi mi o to,że gwałt jest z jej winy albo ,że go prowokowała.Miałem na myśli ,że po prostu sporo ukrywa i nie jest tylko ofiarą jak to jest w innych serialach.Jak dla mnie jest podejrzana.

kamil665544

O.K. racja :)
Hm jak na razie to pokazano społeczność, że mamy kilka podejrzanie żyjących osób XD i trudny orzech do zgryzienia pt. kto jest winny...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
damian1989

Może to seksistowskie, ale odpycha mnie postać tej kobiety. Po czwartym odcinku pasuję z tym serialem.

ocenił(a) serial na 9
barranek

ja spasowałam po trzecim. Nie ma w tym serialu nic co by trzymało mnie w napięciu aczkolwiek z ciekawości obejrzę całość po ostatnim odcinku. Dla formalności.

ocenił(a) serial na 8
barranek

Zgadzam się. Absurdalne jest to, że niby ma jakichś wielbicieli i wszyscy chcieli się z nią przespać. Mocno naciągane i absurdalne, gdyż jest po prostu... brzydką kobietą (sory, ale tak), wręcz ma odpychający wygląd. To już jest naciągane na maxa...

ocenił(a) serial na 10
lmfao

dokładnie tak...miałam takie same odczucia.

ocenił(a) serial na 9
alja9

Jak dla mnie trzeci sezon trzyma poziom, a pomysł twórców by zająć się tym razem nie zabójstwem a gwałtem to strzał w dziesiątkę. Bo ile razy można oglądać ściganie zabójców. Twórcy rozbijają w drobny mak stereotypy dotyczące gwałtów, pokazując jak NAPRAWDĘ wyglądają takie sprawy. W dodatku cała ta otoczka z reagowaniem społeczeństwa, ukazanie trudności radzenia sobie kobiet z różnymi problemami - od trudnej pracy, po problemy rodzinne czy dojrzewanie.
Co najbardziej mnie szokuje w każdym z odcinków - podejście policji i pomocy społecznej do ofiary, sposób jej traktowania. Ciekawe za ile lat dorobimy się takich standardów w Polsce. I oczywiście DI Hardy, który wydaje się być rycerzem w lśniącej zbroi, a on po prostu PRAWIDŁOWO wykonuje swoją robotę.

ocenił(a) serial na 9
mersiaczek

A jak kształtuje się relacja Hardy - Miller? ;)

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

Nie stracili nic ze swojej chemii - wciąż sobie docinają, Miller robi sobie podśmiechujki z Hardy'ego, nie są znudzeni sobą i są super przyjaciółmi. To chyba jedna z lepszych par detektywów jakie widziałam na ekranie. No i nie ma aspektu romantycznego - duży plus.

ocenił(a) serial na 8
mersiaczek

Wg mnie najlepsza para serialowych detektywów to Holder i Linden z The killing.

ocenił(a) serial na 9
maagdaa1

Nie oglądam, warto zacząć?

ocenił(a) serial na 8
mersiaczek

Pytasz o The killing ?

ocenił(a) serial na 9
maagdaa1

Tak. Kiedyś się zastanawiałam, czy nie zacząć, ale bałam się, że najpierw mnie wciągnie, a później mocno rozczaruje.

ocenił(a) serial na 8
mersiaczek

koniecznie obejrzyj, bardzo polecam!

ocenił(a) serial na 9
mersiaczek

Koniecznie! Chociaz to remake, ale na prawdę na wysokim poziomie :)

ocenił(a) serial na 9
maagdaa1

Oj tak, również mój nr 1 ;) widziałam juz wiele seriali ale ich duetu jeszcze nikt nie przebił.

ocenił(a) serial na 8
mersiaczek

też mi się podoba 3 sezon, znacznie bardziej od drugiego po którym już się zastanawiałam czy ciągnąć dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones