8,0 7 625
ocen
8,0 10 7625
10 373
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":3}
{"type":"film","id":110868,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Carniv%C3%A0le-2003-110868/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Carnivàle
 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Źródło: http://www.savecarnivale.org/html/rousties_month_thalidar_go... Przekład własny:

  W Epoce Cudów, pierwsza była Alfa, pierwszy Prorok, kobieta. Żyła przed Potopem. Przekazy o niej zaginęły, wraz ze zniszczeniem Królewskiej Biblioteki w Aleksandrii. Od jej czasów, w każdym pokoleniu rodzi się Istota Jasności i Istota Ciemności [domysły: Alfa zawierała w sobie zarówno pierwiastek Światła, jak i Ciemności; być może bezpośrednio dała życie pierwszej Istocie Jasności i Ciemności]. Te istoty są znane jako Avatara (Wcielenia), przejawy jakichś sił wyższych. W przeciwieństwie do Alfy, są one zawsze mężczyznami.

  Krew Wcielenia krążyła między rodzinami, tworząc Dynastię. Pierwszym synem Avatara był Avatar nowego pokolenia. W zależności czy nowy Avatar był Istotą Jasności czy Ciemności istniała szansa, związana z pierwszym Avatarem nowego pokolenia, na ustalenie powiązań z jego przeciwieństwem. Przeto istniał jeden Avatar w każdym Domu w danym pokoleniu. Każde inne dziecko, zrodzone z Avatara, poza najstarszym męskim potomkiem, to Vectorus. We krwi Vectorusów płynie krew Wcielenia, ale oni sami nie są Avatarami. Nie mają w sobie nic niezwykłego i są zazwyczaj płci żeńskiej [ domysły: mogą też być mężczyznami]. Nie mogą stać się Avatarami, gdyż powłoka wcielenia przekazywana jest wyłącznie podczas narodzin. Vecorusy mogą przejawiać jakieś mniejsze moce i są zazwyczaj na swój sposób szaleni. Kobieta, która daje życie Avatarowi, staje się bezpłodna i obłąkana. Przedtem może urodzić wiele dziewczynek, przed Avatarem.

  Chociaż uwarunkowanie moralne (Jasność bądź Ciemność) jest losowo przypisywane do Avatara podczas narodzin, może zdarzyć się że jest ono przeciwieństwem jego ludzkiej natury. Gdy natura Avatara i ludzka pokrywają się, Avatar może lepiej realizować cele swojego Domu. Gdy są natomiast przeciwstawne, sprzeczność ta prawdopodobnie wyjdzie na jaw (np. Scudder).

  Najstarszy Avatar w pokoleniu w danym Domu dominuje i jej zwany Prorokiem. Ma błękitną krew (vitae divina ? życie boskie). Następnym w linii jest Wschodzący Książę. Wszystkie pozostałe Avarary w Domu są Książętami, uszeregowanymi w kolejność urodzeń. Prorok Domu, w określonym celu, zna imię Wschodzącego Księcia. Jak wspomniano powyżej, Avatary tworzą dynastie krwi od ojca do syna, aczkolwiek przynależność Domu może być połączona z dynastią. Gdy najmłodszy Książę z danej dynastii umiera, dynastia się kończy. Mimo odporności, typowy Avatar może zostać zabity w dowolny sposób. Większość dynastii trwa średnio tylko przez trzy pokolenia. Gdy dynastia się kończy, pierwszy potomek męski narodzony w jakimkolwiek zakątku świata z największą ilością krwi Wcielenia będzie nowym Ksiąciem, dającym początek nowej dynastii.

  Gdy, za życia Wschodzącego Księcia, umiera Prorok mamy do czynienia z alternatywą. Gdy Prorok umiera z ręki Wschodzącego Księcia (tzn. Książę osobiście zabija Proroka), Książę zdobywa powłokę Proroka wraz z wszelkimi jego zdolnościami. Aby wszystkie zdolności przeszły na Księcia, Prorok musi w pełni kontrolować swoje moce (tzn. musi mieć kontrolę nad umysłem i nie być osłabiony) i, albo świadomie przekazać swoje zdolności, albo stracić je przez zaskoczenie w momencie, gdy nie może się bronić. Gdy Prorok jest osłabiony, Wschodzący Książę może popaść w szaleństwo. W tym przypadku dar, wraz z dodatkowymi mocami i wiedzą, nie zostanie przekazany. Jeśli Prorok umrze w inny sposób, Wschodzący Książę staje się automatycznie w jego miejsce Prorokiem, nie posiadającym zdolności, lub dziecko tworzące nową dynastię rodzi się Prorokiem. Avatar może obdarzyć małą częścią swojej mocy śmiertelnika. Nie da to śmiertelnikowi krwi Wcielenia, ale posiądzie on dodatkowe zdolności. Lodz jest takim przypadkiem.

  Mistrz Zniszczenia to wyjątkowy Avatar. Prorokuje się go przez wieki, ale może się on objawić tylko raz. W wizjach przybiera on postać Wytatuowanego Człowieka. Można go pozbawić życia jedynie namaszczonym ostrzem wbitym w konar wytatuowanego drzewa, gdzie leży ciemne serce. Justin jest Mistrzem. Stopniowo wchodzi w swoją rolę, wierząc, że jest lewą ręką Boga. Norman był jego ostatnią nicią, łączącą go z ludzkością.

  Przepowiada się także Omegę. Uczeni okultystyczni przypuszczali, że Omega i Mistrz są jednym i tym samym. Nie w tym rzecz. Omega jest ostatnim Prorokiem. Jest również kobietą, podporą dla Alfy. Sofie jest Omegą. To jest interpretacja Ewangelii Tomasza, zwanej prawem trójcy. Powiedziano, że Omega stosuje się do tego prawa. [domysły: wypełnianie tego prawa być może popchnęło ukryte ?ja? do Ciemności, zmienione ukryte ?ja ? jest Jasnością, a zmienione widzialne ?ja? jest mieszanką obu; zmiany między obiema skrajnościami prowadzą już w kierunku Ciemności].

  Matka Sophie, Appy, została zgwałcona przez Mistrza, który w ten sposób spłodził Sophie. Appy całe swe życie poświęciła próbom ochrony Sophie przed jej naturą Omegi. Wraz z przybyciem Bena sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli Appy, przyprawiając ją o szaleństwo, a w konsekwencji prowadząc do nieudanej próby zabicia Sophie. Po wejściu w kontakt z Justinem, wewnętrzne ?ja? Sophie ostatecznie objawiło się i weszła ona w pełni w rolę Omegi. Justin nic nie wiedział o naturze Sophie, ani o tym, że jest jej ojcem.

  Ben Hawkins jest Istotą Jasności w tej ostatecznej walce. Był on niechętny, aż do momentu zabicia Belyakova i otrzymania jego zdolności. Próbował zabić Mistrza, ale okazało się, że bezskutecznie, gdyż Omega podjęła się próby uzdrowienia Mistrza. Ben trafił do więzienia po ataku na kierownika banku, który chciał przejąć jego farmę. Podczas ucieczki Ben zabił strażnika, przez co był poszukiwany za morderstwo.

  Gdy Ben rósł w siłę, każde użycie przez niego swoich mocy miało wpływ na Mistrza, powodując dolegliwości. Ten efekt zdawał się potęgować wraz ze zbliżaniem się Bena. Był to efekt jednokierunkowy.

  Epoka Cudów dała podwaliny Epoce Rozumu wraz z pierwszym wybuchem broni nuklearnej 16 lipca 1945 r. w Trinity . [domysły: potem nie było już Avatarów]. Sezon 2 kończy się w 1935 r.

  Inne postacie:

  Belyakov był Istotą Jasności poprzedniego pokolenia. Spłodził Justina i Iris. Myślał, że Justin zginął w katastrofie pociągu, razem z jego żoną Pleminą i Iris. Wmanipulował Bena w zabicie Lodza i ow końcu w zabicie jego samego, aby Ben mógł przejąć jego zdolności. Przekazał Benowi informacje o rytuale, koniecznym do zabicia Mistrza. Współpracował z Lodzem z powodu jego psychicznych powiązań ze Scudderem. Po tym jak Lodz próbował na własną rękę zająć się Scudderem w St. Louis, Belyakow nigdy już mu nie zaufał.

  Scudder był Istotą Ciemności poprzedniego pokolenia. Spłodził Bena. Odnosił się z niechęcią do pełnionej przez siebie roli, uciekając przed pościgiem, aby chronić swoich najbliższych. Po nieudanej próbie zabicia przez Balyakova, Scudder podróżował po Europie z Lodzem. Przed zerwaniem układu, Scudder próbował bezskutecznie przekazać swoją powłokę Wcielenia, powodując ślepotę Lodza i jego nowe zdolności do wewnętrznego widzenia. Przejawiały się one w darze wglądu w ludzkie sny i psychometrii. W Ameryce, jego obecność deprawowała duszę tej ziemi [domysły: Burze Pyłu były fizycznym objawem tej deprawacji]. Scudder uciekał wzdłuż Południowego Zachodu przed Belyakovem, podejmując się objazdowych prac, aż osiadł ze swymi mocami w kopalni w teksańskiej miejscowości Babylon. Stąd podróżował do Loving, gdzie przyłączył się do Świątyni Templariuszy, zaprzyjaźnił się z Ojcem Karriganem, odprawiał Rytuał Węża , co dało mu odpowiedź na pytanie o jego przeznaczenie (czym przyprawił Kerrigana o szaleństwo); następnie uciekł ze Świątyni ze skradzioną Ewangelią Mateusza.

  Lodz to najemnik. Próbuje czerpać z mocy Avatarów. Z powodu nieudanej próby przejęcia powłoki Scuddera, posiada on psychiczny związek z nim, dzięki któremu wie, gdzie znajduje się Scudder. Jego duch pozostał na ziemi po śmierci z rąk Bena, który dzięki temu zwrócił życie Ruthie. Sporadycznie może on przejąć kontrolę nad ciałem Ruthie, pozostawiając wskazówki na temat Sofie, jako Omegi [domysły: Możliwe że robi tak, aby wywrzeć nacisk na Bena, żeby ten go wskrzesił].


 • naitsabess ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Hej.
  Wielkie dzięki za ten text. Jestem wielkim fanem "Carnivale". Uważam ten serial za kultowy i "superklimatyczny" (obok Miasteczka Twin Peaks). Wielka szkoda że powstały tylko dwa sezony (podobno miało być 5) - bo posiadał wielki potencjał. Jako że nie jestem anglojęzyczny nie mogłem skożystać z amerykańskich stron poświęconych serialowi - dzięki Tobie mam możliwość choć po części to zmienić :). Tak na marginesie kapitalna historia - wiele wyjaśnia jeśli chodzi o sam serial. Jak możesz to czekam na więcej. Pozdrawiam.

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  naitsabess Postać Gabriela (syna Ruthie) miała być rozwinięta w kolejnych sezonach. Ma 23 lata, zatem urodził się wcześniej niż Ben, więc nie jest synem Scuddera.

  Daniel Knauf potwierdził, że Justin, Jonesy i Ben przetrwali wyszli cało z walki podczas zakończenia 2 sezonu.


  Tajemnica Avatarów według Daniela Knaufa:
  ?Co łączy Jezusa, Kaligulę, Aleksandra Wielkiego, Cezara, Buddę, Drakulę, Brata Justina, Bena Hawkinsa, Luscjusza Belyakova, Hiltona Scuddera i Henry?ego Scuddera??.

  Według interpretacji znaczeniowej wszystkie Avatary są mężczyznami. [domysły: oznacza to, że wszyscy wyżej wymienieni są Avatarami]. W późniejszej rozmowie zostało potwierdzone ,że Budda był Avatarem.


  Przekaz Daniela Knaufa z Ewangelii Mateusza w odniesieniu do matek Avatarów: ?Mimo że ta, i ta, i ta nie może przewodzić Nikomu, może w każdej chwili podążać za Nim. Pod stopami ziemia jest pełna pijawek I wszystko co wypuści z niej korzenie Jest Obłędem?. Według interpretacji znaczeniowej kobieta może wydać na świat dowolną ilość dziewczynek przed Avatarem, jednak urodzenie pierwszego męskiego potomka , który będzie Avatarem, sprawia, że staje się ona bezpłodna i szalona.


  Monologi Samsona rozpoczynające oba sezony:

  Początek 1 sezonu: (tłumaczenie: zetor)
  Przed początkiem, tuż po wielkiej wojnie między Niebem i Piekłem, Bóg stworzył Ziemię, a panowanie nad nią przekazał zręcznej małpie zwanej człowiekiem. I w każdym pokoleniu rodziło się Stworzenie Światła i Stworzenie Ciemności...I wielkie armie ścierały się w nocy w pradawnej wojnie między Dobrem i Złem. Wtedy panowały magia, szlachectwo i niewyobrażalne okrucieństwo. I tak było aż do dnia, gdy fałszywe Słońce eksplodowało nad Trójcą...I tak człowiek na zawsze zaprzedał zdumienie dla rozsądku.

  Początek 2 sezonu: (tłumaczenie: Sphinx & Qba)
  Na wzgórzach gdzie toczyła się bitwa przez ludzi zwana Wojną Końca Wszelkich Wojen, mroczny szukał sposobu jak uniknąć swego przeznaczenia, żyjąc jako śmiertelny. Więc przebył ocean, do imperium zwanego Ameryką. Jednak przez jego obecność, rak spustoszył ducha tej ziemi. Ludzie byli postrzegani jako głupcy, którzy używają wiele słów, ale nic nie mówią...dla których ucisk i tchórzostwo były zaletami...a wolność czymś bezwstydnym. I w tej mrocznej krainie prorok polował na swego wroga do czasu, aż wyczerpany od swych ran odwrócił się do następnego z pradawnej linii światła. I doszło do tego, że los ludzkości spoczął na drżących ramionach najbardziej niechętnych wybawców.

  Zasady działania mocy ustalone w serialu:

  - Niektóre magiczne przedmioty po zepsuciu tracą swoje właściwości (np. maska Bena) [domysły: może to oznaczać, że sztylet nie miał już mocy do zabicia Justina, po tym jak jego rękojeść została złamana]
  - Przywrócenie komuś życia wiąże się ze świadomym zabraniem życia przez Avatara komuś innemu i ?przekazaniem? go [ domysły: prowadziło to do powstania związku między zmarłym i żyjącym ? np. między Ruthie i Lodzem].
  - Uleczenie czyjejś duszy nie wymaga takiego ?przekazania? energii i ma nieograniczony zasięg, napędzany miłością
  - Inne rodzaje mocy, takie jak czytanie z gwiazd są wysiłkiem dla Avatara i mogą mu wyrządzić szkodę (np. krwawienie z nosa Bena podczas tych projekcji).
  - Wszystkie Avatary czerpią z tego samego źródła mocy. Różni je tylko sposób ich użycia. Wyobraźmy sobie skrzynkę z nożem. Zarówno Istota Jasności, jak i Ciemności mogą użyć noża. Podczas gdy ta pierwsza użyje noża, aby komuś pomóc, ta druga prawdopodobnie użyje go, aby kogoś zabić. W jednostkowych przypadkach nic nie może powstrzymać Istoty Ciemności od uleczenia kogoś, lub Istoty Jasności od zabicia kogoś; ogólne trend ujawnia się wyłącznie jako średnia na szeroką skalę.


  KIEROWNICTWO PRZEMAWIA

  Wiadomości od Dana Knaufa

  --- Do: CarnivaleHBO@yahoogroups.com, "Zaprzeczenie" Alex.Williamson@....

  Po pierwsze przede wszystkim przepraszam, gdyż może to być długa i mało elokwentna wiadomość.

  Alex,

  Rozumiem. Ale, jak stwierdziłem wcześniej, Carnivale nigdy nie było tylko o jakiejś historii. Jego istota kryła się w opowiadaniu. Ton, tempo, efekty wizualne, piękno i groza współgrały ze sobą. Ogromną częścią tego, co próbowaliśmy stworzyć, było wywołanie stanu umysłu, symboliki, które dotykałyby najbardziej pierwotnych instynktów. Jeśli myślisz, że streszczenie da ci ?zamknięcie? (przy okazji, to najbardziej fałszywy, przyprawiający o mdłości element nowomowy, który pojawił się niczym czyrak na języku angielskim), to jesteś albo w wielkim błędzie, lub to ja poniosłem całkowitą klęskę jako autor.

  Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach wiecznej pogoni za pieniądzem, ale jednocześnie wiem, jak moja opowieść powinna być zbudowana. I w taki właśnie sposób będzie opowiadana. To może zająć rok. Albo pięć lat. Jestem pewien, że do tego dojdzie; dopóki rośnie liczba fanów, publiczności, dopóty kontynuacja opowieści jest realna jako dochodowe przedsięwzięcie.

  Dlatego, to co robisz teraz jest takie ważne. Niezbędna jest kontynuacja tej budowli, w przeciwnym razie ta opowieść umrze. Wielu z was hołduje zasadzie ?carpe diem? (chwytaj dzień) i robi nieprawdopodobne rzeczy --- CarnyCons, SaveCarnicale, koszulki i wiele innych rzeczy, aby zwrócić uwagę na naszą sprawę. Setki porównuje wyniki badań, pisze do mediów, wymienia się kasetami i płytami DVD. Te i wiele innych działań są dla mnie motorem do działania. Wiem, że dzięki wam Carnivale nie zginie.

  Zauważyłem jednak wiele negatywnych bzdur, w innych miejscach skierowanych, przeciwko Beth, Julie i Diane. Mam nadzieję, że nie zniechęci ich to, ponieważ są one niezbędne w walce o naszą sprawę.

  Zawsze będą gdzieś tam prawdziwe Istoty Ciemności z wątpliwymi postulatami, zapalczywie wzniecający spory, dzielące fanów na obrzydliwe grupki. Zazwyczaj są to mali ludzie zatraceni we wstrętnym tchórzostwie i braku osiągnięć, którym wydaje się, że burzenie jest synonimem budowania.

  A więc Beth, Julie i Diane, powiem wam coś, co kiedyś przekazał mi mój ojciec: Zawsze można poznać nowatora po liczbie strzał w jego plecach. Ten stan potrwa do momentu, aż tłuszcza znajdzie sobie nowych chłopców do bicia. Tymczasem, trzymaj kurs i wykonuj dobrze swoją robotę.

  Tymczasem, wznieśmy radosny okrzyk o tych cudownych Istotach Jasności. Myślę, że mogłyby otrzymać od was trochę zachęty, która wynagrodziłaby im te wszystkie paskudne bzdury, których przedmiotem były ostatnio.

  D.

 • naitsabess ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven "...Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach wiecznej pogoni za pieniądzem, ale jednocześnie wiem, jak moja opowieść powinna być zbudowana. I w taki właśnie sposób będzie opowiadana. To może zająć rok. Albo pięć lat. Jestem pewien, że do tego dojdzie; dopóki rośnie liczba fanów, publiczności, dopóty kontynuacja opowieści jest realna jako dochodowe przedsięwzięcie... "
  A jednak jest jeszcze jakaś szansa :)

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  naitsabess ....[skoRZystać]...

 • Artur_Raven ..właśnie jestem po obejżeniu drugiego sezonu i wiele pytań w tej chwili kręci mi się po głowie :]. Ten tekst pozwolił odpowiedzieć na część z nich.
  Dzięki za wysiłek włożony w tłumaczenie.

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Cinoslaw Nie ma za co. ............[obejRZeniu] ;).............

 • Mr_Pink____ ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Niesamowite jaki ten serial miał potencjał, czytając to pozostaje wielki niedosyt, że nie doczekaliśmy się dalszego ciągu opowieści. Widac, że wszystko było przemyślane w najmniejszych szczegółach. Po prostu czysta magia, klimat przewyższający wszystko co do tej pory oglądałem.
  Wielka szkoda, że prawdziwe perełki nie dostają szansy na zakończenie historii, podczas gdy inne popłuczyny o wampirach czy zombie odnoszą sukcesy popularności. Z jednej strony kocham HBO za SFU czy Sopranos, a z drugiej nienawidzę za ucięcie Carnivale.

 • sab1970 ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Są jeszcze jakieś seriale w klimacie Carnivale (thriller, mystery, fantasy, s-f, horror), które nie doczekały się tłumaczenia? Do Carnivale, nawiasem mówiąc, też przydałyby się lepsze literki. Te, które są, tworzyło kilku różnych autorów i pozostawiają wiele do życzenia. Głównie jeśli chodzi o stylistykę, interpunkcję itd.

 • sab1970 No klimat ten serial miał wyjątkowy, a na razie nic mi nie przychodzi do głowy, co by wymagało tłumaczenia. Jeśli chcesz kiedyś pogłówkować przy tłumaczeniach to zmierz się z Archerem albo Arrested Development, ale nie wiem czy ci te komedie podejdą.

  Jak zrobisz dwa sezony Carnivale to i tak jesteś wielki!

 • sab1970 ocenił(a) ten serial na: 10

  BOOMER1 Komedie to nie bardzo moja działka. Seriale w sumie też nie. Wolę filmy pełnometrażowe, ale Carnivale wyłożył mnie na plecy, stąd pomysł na stworzenie zupełnie nowego tłumaczenia do obu sezonów.

 • sab1970 Rozumiem, pamiętam twój post na forum gwrota, gdzie pisałeś, że coś ci musi podejść, abyś to przetłumaczył więc wiedziałem jaki będzie rezultat pisząc to, ale tak może ktoś inny zdecyduje się zmierzyć z tymi serialami.

  Swoją drogą skoro napisałeś, że seriale to nie twoja działka, to od niedawna odkrywasz moc seriali z kablówek :)?


 • sab1970 ocenił(a) ten serial na: 10

  BOOMER1 Nie moja działka w sensie tłumaczeń. ;) Bo oglądam regularnie Fringe, SOA, Dextera, ostatnio zacząłem Lost. Przy Fringe działam ostatnio jako korektor, ale żeby się wziąć za tłumaczenie serialu, to musiałem trafić na coś takiego jak Carnivale.

 • utopia27wawa ocenił(a) ten serial na: 8

  Artur_Raven "Scudder był Istotą Ciemności poprzedniego pokolenia. Spłodził Bena. Odnosił się z niechęcią do pełnionej przez siebie roli"

  Czyli on był zły, czy tylko zabijał w obronie?

 • utopia27wawa ocenił(a) ten serial na: 8

  utopia27wawa W Wikipedii znalazłam jeszcze to:

  Niewyjaśnione wątki [edytuj]

  Po zakończeniu serialu, wiele wątków pozostało niewyjaśnionych. Odpowiedzi na niektóre z nich udzielił później sam Knauf:

  * Były związek pomiędzy Scudderem a Lodzem (obydwaj pracowali w Europie w podrzędnych wesołych miasteczkach; Lodz został oślepiony, gdy Scudderowi nie udało się pozbyć swoich mocy, przekazując ich na przyjaciela).

  * Powód, dla którego Ben był poszukiwany przez policję, gdy po raz pierwszy spotkał objazdowy cyrk (przypadkowo zabił strażnika po tym, jak uwięziono go za napad na kierownika banku, który odebrał ziemię jego matce).

  * Niedźwiedź, który zaatakował Belyakova na polu bitwy był częścią numeru cyrkowego Lodza przed tym, jak on i Scudder połączyli swe siły.

  * Dalsze losy radiowca Tommy'ego Dolana.

  Wątki, które nie doczekały się wyjaśnienia, obejmują:

  * Cel Sofii jako Omegi.

  * Cel Justina jako Mistrza.

  * Znaczenie wspólnej wizji Bena i Sophie, w której całują się na tle wybuchu atomowego.

  * Działania Lodza i jego słowa, gdy mówi, że powróci jeszcze "pod ludzką postacią"

  * Rękopis Sauniera i jego związek z Awatarami.

  * Jak (jeśli w ogóle) Jonesy przeżyje mimo otrzymanych ran postrzałowych.

  * W jaki sposób zmienią się "losy ludzkości" po wybuchu na poligonie Trinity.

  * "Ciche" zniknięcie trzecioplanowych postaci krokodyloskórego i bliźniaczek syjamskich, które mogły być ciekawie rozwinięte, a mimo pojawienia się na plakacie pierwszej serii, ciekawych i dość dowcipnych kwestii krokodyla, zupełnie wyparowały.

  * Wątek płodu zamkniętego w słoiku z formaliną w pojawiającej się 2 razy przyczepie, podczas pierwszego sezonu (gdy wchodzi do niej Ben, a płód otwiera oczy) i z końca drugiego sezonu (gdy w przyczepie pojawia się Samson a płód znika ze słoja). Czy płód ma jakiekolwiek znaczenie dla dalszego rozwoju wydarzeń?

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  utopia27wawa Dzięki.

 • Jinno ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven
  Mam 2 pytania, mianowicie:
  Jaki jest cwel Mistrza jako wcielenie i przed czym uciekał Scudder, jakie było jego przeznaczenie.

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Jinno Cwela Mistrza nie ujawniono ;)

 • Jinno ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Uuu...ktoś tu bawi się w archeologia. Powrót do 2011:))

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Jinno Właśnie przymierzam się do obejrzenia "Carnivale" po raz trzeci i zajrzałem tu w nadziei, że może Dan kręci 3. sezon :)

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Jinno Właśnie przymierzam się do obejrzenia "Carnivale" po raz trzeci i zajrzałem tu w nadziei, że może Dan kręci 3. sezon :)

 • Jinno ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven I jak? Myślę, że nawet jeśli nie prędko, to prędzej czy później doczekamy się czegoś w tym świecie. To zbyt dobry materiał żeby nigdy więcej go nie ruszać.

 • Anal_King ocenił(a) ten serial na: 8

  Artur_Raven A ja obejrzalem Carnivale dopiero teraz ..w ciagu dwoch dni ( choroba kolan pozwoli mi na uzupelnianie brakow) - wszystko znakomicie kolega Artur Raven wyjasnil,gdyz wyjasnienia byly konieczne..zgadzam sie ze duza szkoda iz przerwali produkcje..Zobacze kiedy mnie zaciagnie do Carnivale ponownie..

 • Anal_King ocenił(a) ten serial na: 8

  Artur_Raven Wspaniale ze i to ujawniles...

 • Piotrek4 ocenił(a) ten serial na: 5

  Artur_Raven wow, ale jazdę macie w tym temacie.

  No nic. Gratulacje.

 • Artur_Raven ocenił(a) ten serial na: 10

  Piotrek4 Dzięki.

 • M0ryc ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Mnie interesuje jaka jest rola Sofie jako OMEGI ,dlaczego podjęła się próby uleczenia Mistrza, i skąd w niej moce jeśli jako kobieta, córka Justina mogła być tylko vectorusem ? ? ?

  Ktoś się może nad tym zastanawiał ?

 • Okash ocenił(a) ten serial na: 10

  Artur_Raven Dzięki za Twój wysiłek i chęć. Strasznie ciekawe teksty. Dodałem do obserwowanych.
  Pozdr : )

 • Artur_Raven Po przeszło 5 latach ponownie odświeżyłem sobie ten serial. Jest jeszcze bardziej genialny niż 5 lat temu. Jest to niewątpliwie dzieło sztuki, dla dojrzałego widza. Takiej ilości symboli nie widziałem w żadnym innym serialu. Motyw z całunem turyńskim ( potwierdzający to że Jezus był Avatarem) jest wprost cudowny. Ostatnio czytałem coś o tym, że może zostanie wydana książka kończąca wątki. Moryc co do Twojego pytania, OMEGA to ostatni z proroków, nie znamy jej celu - może jeśli miała być ostatnim prorokiem ( kończącym epokę cudów ) miała za zadanie unicestwienie Proroków w końcowym rozrachunku ( wybuch jądrowy mógłby być wtedy ostatnią sceną w serialu). To jest tylko moja spekulacja. Myślę, że pod wpływem matki i przeżyć których doświadczyła jej prawdziwa natura ( ZŁO, CIEMNOŚĆ) przejęła nad nią kontrolę ( dlatego strzeliła do Joneseya) i uleczyła Justina. Moment przejęcia kontroli/przemiany widzimy podczas sceny w domku i wypowiedzenia słów przez matkę Sofie ( z twarzą Sofie) - This is your house.