PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780186}

Castle Rock

7,3 19 553
oceny
7,3 10 1 19553
7,5 6
ocen krytyków
Castle Rock
powrót do forum serialu Castle Rock

które łamie serce. Warto było czekać te 6 odcinków- Sissy Spacek jest niesamowita.

davidroikk

Potwierdzam! Oglądałem już wiele seriali, ale jeszcze żaden odcinek nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

davidroikk

Odcinek niewątpliwie wyróżnia się nie tylko na tle serii, ale seriali ogólnie. Ostatni raz podobne emocje wywołał u mnie "Leftovers". Perfekcyjny. I do tego ścieżka dźwiękowa. Majstersztyk

ocenił(a) serial na 7
davidroikk

Byłam ciekawa czy ktoś wrzuci podobny temat. Właśnie skończyłam oglądać. Jeszcze łzy nie wyschły. Fenomenalny odcinek. Wbiło mnie w fotel.

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

wielkie WOW... odcinek rozlozyl mnie na lopatki

użytkownik usunięty
davidroikk

Słuchajcie, to jak rozumieć zakończenie 7 odcinka?

ocenił(a) serial na 9

*oczywiście spoiler* Ruth po śmierci Alana jest częścią wspomnienia, w którym ten po 14 latach powrócił do Castle Rock, by się nią zaopiekować (moment, który był już kilkukrotnie napomknięty). Ruth zauważa figurki szachowe, więc wie, że jest to tylko wspomnienie, ale wiedząc, że gdy powróci do teraźniejszości nie spotka Alana, decyduje się w owym wspomnieniu pozostać :')

użytkownik usunięty
davidroikk

Ech, tego się obawiałem. Dzięki piękne za wiadomość. :)
Wyciągam zatem chusteczki znowu.

ocenił(a) serial na 7
davidroikk

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, wydawało mi się, że mówiła iż rozkłada figurki właśnie po to żeby widzieć kiedy jest teraźniejszość. Nawiązując do jej wypowiedzi kiedy rozmawia z wnukiem "otwieram lodówkę, widzę figurkę i wiem, że to jest teraz". Jak ma się to do ostatniej sceny?

ocenił(a) serial na 9
mulatadam

Figurki są mechanizmem, który sprawia, że zaczyna "trzeźwo myśleć" - celowo porozstawiała je po całym domu, tak, by kiedy je zobaczy, wiedzieć gdzie i kiedy się znajduje. Chwycenie ich powodowało, że wybudzała się z tego "transu" i powracała do rzeczywistości. Ostatnia scena była wspomniana już kilka razy w poprzednich odcinkach - m.in w szpitalu w trakcie rozmowy Alana z Henrym i w samym siódmym odcinku podczas rozmowy Ruth z Alanem przed domem. Jest to więc z całą pewnością kolejne wspomnienie, które Ruth pragnie, żeby trwało jak najdłużej i dlatego nie chwyta po figurkę od razu gdy ją widzi, tak jak robiła to zazwyczaj ;)

ocenił(a) serial na 10
mulatadam

Też tak to zapamiętałem, figurki = teraźniejszość. Choć fabuła 6. i 7. odcinka wskazywałaby, że odwrotnie...

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Białe figury = przeszłość, czerwone (czarne) = teraźniejszość.
"otwieram lodówkę, widzę figurkę i wiem, że to jest teraz" - owszem, gdy widzi czerwoną figurkę

ocenił(a) serial na 10
zlasu_com

w sumie inaczej: ta jedna konkretna figura oznacza teraźniejszość. Przenosi ją pomiędzy scenami/wymiarami.

ocenił(a) serial na 9
zlasu_com

Kolor nie ma z tym nic wpólnego. Widząc figurki, przypomina sobie po prostu wszystkie okoliczności z nimi związane, więc wie, że to wszystko tak naprawdę nie dzieje się naprawdę i jest tylko wpomnieniem a znajduje się w teraźniejszości (stąd jej cytat "I know it's NOW, not THEN")

davidroikk

W ostatniej scenie były dwie figurki, a nie jedna. To nie ma jakiegoś znaczenia ?

ocenił(a) serial na 8
adik2510

Figurki to była królowa i leżący król. Dopowiedz sobie znaczenie

davidroikk

Nie do końca to jest takie proste, bo w tym wspomnieniu (powrocie Alana) jest element teraźniejszości: Alan wracając w przeszłości, słyszy wystrzał, który wydarza się w teraźniejszości, podczas którego on sam ginie. Do tego w teraźniejszości wspominał Henry'emu, że wtedy gdy wrócił, słyszał wystrzał w domu jego matki. Więc Alan w teraźniejszości jednocześnie żyje i zginął.

falklanday

Chyba że to nie zginął Alan, tylko młody ojciec Henry'ego (bo tak na razie rozumiem postać tajemniczego nieznajomego), który przyjął postać Alana (vide rozmowa z wnukiem o wrogach: "Trzeba pozostać czujnym, bo mogą zmienić wygląd, wcielić się w Twoich sprzymierzeńców" "Mogłabyś zabić wroga i wymieszać linie czasu" "Ale trzeba pozostać czujnym"), tyle że wtedy ojciec Henry'ego przebywa jednocześnie w różnych czasach. Nie jest to łatwe do interpretacji :)

ocenił(a) serial na 5
davidroikk

A możesz mi wytłumaczyć czy w końcu Ruth zabiła Alana w chorobie psychicznej,czy nie ?,bo nie kapuje tego :D

ocenił(a) serial na 9
jazdowicz2666

Tak, zabiła, myląc go z Dzieciakiem, w którym widziała swojego "zmartwychwstałego" męża.

ocenił(a) serial na 5
davidroikk

Aha,bo już myślałem że to była jej schiza tylko ;).Dzięki bardzo za wytłumaczenie ;)

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

Czy wie ktoś co to za utwór grany w ostatniej scenie?

ocenił(a) serial na 8
koorba

On the Nature of Daylight

ocenił(a) serial na 9
celyna_

dziękuję serdecznie :)

ocenił(a) serial na 8
koorba

Ten utwór to dodatkowy komentarz do odcinka. Jeśli nie widziałaś Arrival, to koniecznie zobacz - inaczej spojrzysz na ten odcinek.

ocenił(a) serial na 9
Aziel

Widziałam Arrival w najlepszym możliwym wydaniu - w kinie. Wiedziałam, że gdzieś już to słyszałam, ale nie skojarzyłam tego tak szybko. Dziękuję za wskazówkę ;)

ocenił(a) serial na 9
koorba

Max Richter - "On the Nature of Daylight"

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

dziękuję serdecznie za pomoc ;)

ocenił(a) serial na 10
koorba

Max Richter - On The Nature Of Daylight
utwór wykorzystany już w wielu filmach i serialach

zlasu_com

Ha, to stąd moje skojarzenie klimatu odcinka z Leftovers - ten sam kompozytor :)

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Zdecydowanie potwierdzam. A jestem dopiero w 7. minucie 7. odcinka :) Dzieją się z tym serialem rzeczy wspaniałe!

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Najlepszy jak na razie odcinek w serialu, popłakałem się.

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

-"Trzeba pozostać czujnym, bo mogą zmienić wygląd, wcielić się w Twoich sprzymierzeńców" [wrogowie] "Mogłabyć zabić wroga i wymieszać linie czasu".
- "Ale trzeba pozostać czujnym."

Tak zrobiła.

ocenił(a) serial na 7
zlasu_com

Jestem ciekawy czy zabiła go przez chorobę czy przez tajemniczego człowieka, który powoduje tragedie, wgl jak myślicie kim on może być?

ocenił(a) serial na 9
suineg

odpowiedź na to pytanie znajdziesz w innym wątku na forum tego serialu ;)

davidroikk

Zgadzam się. Perełka

ocenił(a) serial na 8
emce33

Najlepszy odcinek,byle do czwartku :)

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

Po tym odcinku podnoszę ocenę o oczko w górę. Powiem szczerze że zaczynał mnie ten serial nużyć. Chociaż uwielbiam Kinga i serial był bardzo dobrze zrobiony a gra aktorska na poziomie to czegoś mi brakowało. 7 odcinek dał mi to na co czekałem.

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Po prostu mnie rozjebał. Kojarzy ktoś muzykę z końca odcinka? Słyszałam ją już w jakimś filmie.

ocenił(a) serial na 10
Buvan

A dobra, sorki, juz widze ze temat ogarniety. Uhhhhh

ocenił(a) serial na 5
davidroikk

Odcinek dobry tylko dzięki Spacek. Ale wróci to wszystko do normalności czyli przeciętności. Niestety.

ocenił(a) serial na 8
davidroikk

Gdy Alan stanął w drzwiach to się poryczalam

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Do 7 odcinka było ok, 7 był w ogóle niezrozumiały.

ocenił(a) serial na 9
andrze_r

Był perfekcyjnie zrozumiały, tyle że ten serial trzeba oglądać zwracając uwagę na małe szczegóły, przykładając uwagę do każdej rozmowy - bo niektóre sceny powtarzały się po raz drugi, tym razem z perspektywy Ruth. Trochę trzeba się skupić. Wszystko, co działo się w tym odcinku było wyjaśnione przez Ruth w odcinku szóstym, gdy tłumaczyła Wendellowi jej "mechanizm" (scena która została częściowo powtórzona w 7.) ;)

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Do 7 odcinka serial mi się podobał 8 odcinek też słaby

ocenił(a) serial na 5
davidroikk

Dla mnie 7 odcinek nic specjalnego,taki zakręcony.Dopiero 8 odc.mnie pochłonął z motywem,Amityville i samo zakończenie intrygujące.Dopiero po tym 8 odc.kończącym 1 sezon,zastanawiam się nad oglądaniem 2 sezonu.

ocenił(a) serial na 7
davidroikk

Trochę off - topic ale nie wiecie czy wyjdzie soundtrack? Muzyka z serialu jest fenomenalna. Jestem po odc. 8 i kolejna perełka wpadła w ucho.

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

Nie zgadzam się! Odcinek 9 to ARCYDZIEŁO !!!

mrocznapszczola666

Ten serial to jak pigułka moich ulubionych wątków

davidroikk

Właśnie skończyłem 10 odcinek i jestem trochę rozczarowany. Po wciągających, trzymających w napięciu poprzednich odcinkach, ostatni pozostawił duży niedosyt.

chlopaczyna

Mam to samo. Już nawet czekałem na coś po napisach.. Ale coś innego niż to, co pokazali. Miałem nadzieję, że ostatni odcinek będzie dłuższy, więc jak już zobaczyłem, że trwa czterdzieści kilka minut to byłem pewien obaw :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones