Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera (2022)
Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera: Sezon 1 Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera sezon 1, odcinek 3

Odstawiać Dahmera

Doin' a Dahmer 53m
7,4 965
ocen
7,4 10 1 965
Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
powrót do forum s1e3

Mam ambiwalentne uczucia jesli chodzi o ten odcinek i ogolnie o postac Jeffa.

Po pierwsze - w odcinku widzimy, ze Jeff dostaje obsesji na punkcie biegajacego chlopaka, ktorego wielokrotnie mija jadac samochodem. Fantazjuje o zaproszeniu go swojego mieszkania i wypiciu z nim piwa. Prawdopodobnie byla to fantazja na tle homoseksualnym, braku milosci itd., a nie spowodowana checia mordu. Wtedy jeszcze nie byl morderca, dlatego zastanawia mnie czemu fantazjowal o tym ze wybiegl na niego z kijem z krzakow? Chociaz moze faktycznie wybiegl, chlopak uciekl, a on fantazjowal ze po tym poszli razem do niego.

"Dahmer's jogger story is partially accurate Dahmer in real life did say that he became fascinated with an area jogger and thought about attacking him with a baseball bat, though it doesn't appear he ever did, vowing that if the jogger came by again, he'd finally act (but the jogger never came back).

In the show, Dahmer winds up stalking the jogger and approaching him aggressively with the bat but then bringing the jogger back to his house for a drink — an interaction that is revealed to be a fantasy."

Pozniej gdy zabiera autostopowicza to widac wielki usmiech na jego twarzy. Wedlug mnie cieszy sie, ze bedzie mial goscia i towarzystwo, a nie ze bedzie mial swoja pierwsza ofiare. Uwazam tak, bo wczesniej widzimy jak w szkole probuje sie dopasowac, znalezc znajomych, ale przez swoje dziwne upodobania jest uznawany za dziwnego i ludzie raczej trzymaja go na dystans (scena gdzie oferuje koledze z klasy wspolna sekcje zwlok prosiaka). Tym bardziej, ze pozniejszy cios ciezarkiem w glowe widac, ze nie byl planowany i byl zrobiony pod wplywem emocji. Jeff jest zaskoczony, ze zabil autostopowicza, zaczyna plakac i panikowac.

Reasumujac chcialem wierzyc, ze Jeff po prostu byl samotny i chcial byc zrozumiany, lubiany, a pierwsza ofiare zabil przypadkiem i pozniej mu sie spodobalo. Tylko ta scena wyskoczenia z kijem na biegacza mi psuje ta teorie.

ocenił(a) serial na 8
celebes

Panikował, bo to była jego pierwsza ofiara. Bał się, że ktoś się dowie itd. O zabijaniu i posiadaniu ofiar fantazjował od początku. Biegacza nie zabił, bo wiedział, że to złe miejsce.. On planował. Jak autostopowicz zgodził się iść do niego do mieszkania, Jeff już wiedział, że to jest ten moment, że jego fantazje mogą się urzeczywistnić. Obejrzyj Jego pierwszy i ostatni wywiad.

celebes

Myślę, że tak cieszył się, że będzie miał gościa i nie planował go zabić. Ale gość nie chciał tego co on. Tak jak wspomniałeś, że w szkole po sekcji świni, też chciał się zaprzyjaźnić z tym chłopakiem(a nie go zabić czy coś) bo myślał, że mają podobne upodobania, że to normalne, zaprosić kolegę na sekcje świni. Ale on już wtedy nie był normalny myślał inaczej, inne rzeczy sprawiały mi przyjemność. Chociażby próba organizacji do gazetki, ze zdjęciami kobiet, a doszedł przy myślach o wnetrznościach ryb.

"Reasumujac chcialem wierzyc, ze Jeff po prostu byl samotny i chcial byc zrozumiany, lubiany, a pierwsza ofiare zabil przypadkiem i pozniej mu sie spodobalo. Tylko ta scena wyskoczenia z kijem na biegacza mi psuje ta teorie."

Nie, nie zabił przypadkiem, walnął go w głowę nie przez przypadek, ale dlatego, że tego pragnął podświadomie. Chodź jego reakcja później była zdziwieniem. To właśnie, to sprawiło mi przyjemności.
Scena z kijem właśnie już o tym mówi, chciał dominować, i fantazjował o zaatakowaniu kogoś. To sprawiało mu przyjemność.

To jest straszne, jak ludzie potrafią być chorzy. Jacy ludzie chodzą po świecie.
I pytanie skąd się tacy biorą? ...

ocenił(a) serial na 9
gosia914

Z pierwsza ofiara bylo bardziej tak, ze nie chcial, zeby on sobie poszedl (na koncert) i zeby go powstrzymac go zaatakowal, bo wsciekl sie, ze nie ma nad nim kontroli. Nawet pozniej w rozmowie z policjantami mowi, ze to bylo "accidental".

ocenił(a) serial na 10
celebes

Niestety twórcy serialu troche zapędzili się sami w kozi róg, chcąc z jednej strony przedstawić Jeffa jako samotnego chłopca szukającego towarzystwa i sympatii, a z drugiej trzymając siw faktów, przez co wyszła z tego spora niekonsekwencja o której piszesz.
Wbrew temu co pokazali w serialu, Jeff w rzeczywistości wcale nie był aż tak bardzo samotny. Owszem, był wycofany i nie należał do najpopularniejszych osób w grupie, ale miał przyjaciela (z którym razem zbierał z drogi martwe zwierzaki) i znajomych z którymi imprezował gdy jego rodzice go zostawili na te kilka miesięcy. Prawdziwy Dahmer nie fantazjował o romansie z biegaczem, ale właśnie o tym, aby go zaatakować, ogłuszyć i zgwałcić. On on czasów dojrzewania miał obsesje i fantazje na punkcie całkowitej kontroli nad druga osoba i tego właśnie pragnął, dlatego zaczaił się na biegacza z kijem.
Jeśli zaś chodzi o autostopowicza, to wkurzył się, ze chłopak chce wyjść i dlatego go zabił - bo nie potrafił się kontrolować a brak kontroli nad chłopakiem doprowadził go do furii.

ocenił(a) serial na 9
spalamzbonjovim

Też tak to odbieram. Taśmy wiele wnoszą do historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones