PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 164
oceny
7,6 10 1 20164
8,0 2
oceny krytyków
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Witam wszystkich sympatyków i zakochanych w tym serialu!
W ostatnich dniach trochę poszperałem newsów nt. serialu, aktorów, a także samych bohaterów. Z prototypem Leszka nie było jeszcze tak trudno i sporo można odnaleźć - choćby w internecie - informacji o nim i o jego losach. Ale z Anią ... Jak kamień w wodę!
Wydaje mi się jednak, że namierzyłem "autentyczną Anię", gdyż poza zbieżnością imienia i prawdziwego nazwiska Leszka, pokrywają się dane dotyczące miejscowości: oczywiście Łódź, ale również i kolejne miejsce ich zamieszkania (na południu Polski).
Nie mogę z oczywistych względów pozwolić sobie na wypisywanie tu nazwisk, dlatego proszę o kontakt (mariusz.plock@wp.pl) osoby, z którymi mogę skonfrontować te dane.
Jak większość z Was tu piszących mogę tylko potwierdzić i utożsamić się z wieloma sytuacjami z życia Ani i Leszka, które - o ironio! - jak deja vu każą jeszcze raz z nostalgią spojrzeć za siebie. Ale to, co jest piękne w tym serialu i historii bohaterów (wydarzenia z okresu objętego serialem), nie zatrzymują się, tylko z wiarą chcą iść naprzód, pod prąd, wbrew powszechnie przyjętym za normę karykaturalnym standardom, dystyngowanym obyczajom i prawidłowościom.
Dlatego tak chętnie powracam do tego serialu; on naprawdę dodaje mi siły; Oni - Ania i Leszek - "dodają mi skrzydeł"!

Gorąco pozdrawiam. Mariusz.

MariuszPlock

świete slowa dodają skrzydel powiedz ale co dokladnie wiesz?

dzyndzej

Witaj "dzyndzej";
Tak jak wyższej napisałem: nie mogę na forum publicznym wypisywać niepotwierdzonych informacji, a tym bardziej nazwisk osób, których może to nie dotyczyć! Dlatego udostępniłem adres e-mail, abym mógł skonfrontować swoje przypuszczenia i znaleziony "ślad prawdziwej Ani". Pokrywają się nazwiska, daty oraz miejsca. Zatem, jeżeli jesteś w posiadaniu wiedzy nt. tytułowej bohaterki, którą chciałbyś potwierdzić z moimi informacjami, odsyłam do poczty e-mail. Bardzo chętnie podzielę się swoimi odkryciami.

Z pozdrowieniami. Mariusz.

ocenił(a) serial na 10
MariuszPlock

Witaj, p. Irena jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Łódzkim, oto link który znalazłem, po za tym na forum była jakiś czas temu informacja od osoby, której wykładowcą byłą p. Irena. http://www.uni.lodz.pl/ludzie/wyszukiwarka,szczegoly,2562. Pozdrawiam

MariuszPlock

I jeszcze jedno spostrzeżenie;
Wiele wskazuje, że to samo nazwisko panieńskie "prawdziwej Ani" ma również po mężu "PRAWDZIWA WIEŚKA"!! - obecnie używa nazwiska rodowego oraz męża. Potwierdzenie tego można znaleźć na liście absolwentów liceum, do którego uczęszczały nasze panie.
A zatem, chyba życie napisało wspólny scenariusz dla Wieśki oraz kogoś z rodziny zaprzyjaźnionej Ani ...

Czy ktoś posiada jakąś informację na ten temat i może powyższe potwierdzić ...?

Pozdrawiam. Mariusz.

ocenił(a) serial na 9
MariuszPlock

Oto strona prawdziwej Ani, niestety, choruje na stwardnienie rozsiane:
Nawet leżąc w łóżku szpitalnym można tworzyć, wyobrażać sobie i uśmiechać się do życia.


Obecnie mam 65 lat. Ukończyłam studia na wydziale biologii w Łodzi. Od 1980 r mieszkam w Bielsku-Białej. W latach 70-ych na podstawie życiorysu mojego męża Leszka i mojego powstał wieloodcinkowy film „Daleko od szosy”.
W moim życiu było wiele przygód i radosnych przeżyć, o czym będę pisała.

A tutaj link do Jej blogu:
http://pogodaducha.blog.pl/tag/anna-ucinska/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones