PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 160
ocen
7,6 10 1 20160
8,0 2
oceny krytyków
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Jak wiadomo akcja "Daleko od szosy" dzieje się w latach 60-tych. To w takim razie jakim cudem, Leszek w tym serialu, mógł mieć WSK-ę model M06B3 (tzw."jednoramówkę") skora ta weszła do produkcji seryjnej w 1971r. ???

ocenił(a) serial na 4
kluczu90

Gdzie jest podane,że akcja dzieje się w latach 60-tych?

kluczu90

Jak Leszek domaga się na komisji powołania do wojska, to mówi że jest z rocznika 1945. W latach 60-tych akurat miałby 18, 19, 20 lat, czyli akurat tyle ile mu było potrzebne aby iść do niego

ocenił(a) serial na 10
kluczu90

Tak, zgadza się też zwróciłem na to uwagę ,ale moim zdaniem ubiór ,pojazdy wszystko wzięte żywcem z lat 70 czyli zbieżnych z okresem kręcenia serialu. poza tym kto latał samolotem na wakacje do Jugosławii w latach 60....(Ania z matką)

ocenił(a) serial na 10
T_REX77

Rocznik się zgadza, ale skąd masz pewnośc że Leszek ma właśnie taki model motoru?? Według mnie on jest troszke inny niż zdjęcia modelu który podajesz, ale nie znam się na tym. Poszukam dzieś bardziej to sprawdze to..

ocenił(a) serial na 10
mariorr

Puściłem se moment w którym kupuje motor i potem jak przyjeżdza po bronke i wyraźnie widać że to jest model WSK 125 a więc model który był udoskonalany z modelu z lat 1955-1958, tak więc błędu w filmie nie ma, poniżej opis motoru:

Motocykle M06-L i M06-Z są rozwinięciem konstrukcji typu M06 produkowanego w latach 1955-1958, w których dokonano wielu zmian konstrukcyjnych w celu polepszenia własności trakcyjnych nowych typów motocykli i zwiększenia wygody jazdy. Stało się to możliwe dzięki wyposażeniu obu typów pojazdów w silniki 125 cm³ o mocy 6,2 KM, nowe, bardzo wygodne siodło, tylne teleskopy o starannie dobranych charakterystykach sprężyn i tłumieniu olejowym, a w typie M06-Z także dzięki zastosowaniu teleskopów przednich o dużym skoku i tłumieniu olejowym.

mariorr

Oj nie wiem czy nie, przecież Leszek ma wersję WSK-i z lat 70-tych a akcja serialu dzieje się w latach 60-tych, to jak nie ma błędu???

mariorr

http://www.youtube.com/watch?v=I-pbReRu8FU&feature=related - część odcinka jak Leszek kupuje swoją WSK-ę

http://www.polskiemotocykle.mik.pl/do125ccm.html - stronka poświęcona Polskim motocyklom a dokładnie link przekierowuje do stronki z opisem i zdjęciem WSK-i M06B3

Proszę sobie teraz porównać. Ja jestem natomiast pewny że Leszek posiadał WSK-ę M06B3

ocenił(a) serial na 10
kluczu90

Tak jak pisałem, na motorach się nie znam więc wierze Ci, ale co powiesz na ten znaczek na motorze "125" ? Czy ten model z lat 70-tych też miał taki znaczek? Jeżeli tak to ok, jest błąd. Szczerze powiedziawszy pare dni temu oglądałem wszystkie odcinki w poszukiwaniu błędów i znalazłem tylko jeden w ubiorze leszka w pewnym momencie, i więcej nic więc serial zrobiony ze starannością :-)
pozdrawiam

mariorr

Tak ten znaczek był na plastikowych boczkach (osłonach) w WSK-ce M06B3. W wersjach WSK-i z lat 60-tych nie było tego znaczka a boczki były metalowe.

ocenił(a) serial na 7
kluczu90

Wska Leszka jest jednoramowa i jest to na pewno model M06B3. Ja też mam taką samą wskę. Akcja serialu dzieje się w latach 60 a więc Leszek powinien jeżdzić starą wską ( czyli dwuramówką ). Tylko że serial był kręcony w latach 70 i to zadecydowało o pomyłce. Błąd realizatorów.

lukasz010793

A co to za czerwony motocykl w pierwszym odcinku ktorym Leszek jezdzi po sadzie ?

ocenił(a) serial na 7
piotrpakula

Jawa tak sie wydaje he he

lukasz010793

A coś więcej o niej

ocenił(a) serial na 7
piotrpakula

A nie to nie jest jawa to jest jakis inny sprzet ale nie wie dokladnie jaki heh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones