PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 164
oceny
7,6 10 1 20164
8,0 2
oceny krytyków
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Taka mała ciekawostka dla wszystkich. Nie wiem czy gdziekolwiek to pisali ale wątpie, więc tutaj troszkę napiszę:
Film jest to po prostu życiorys czy opis życia moje wujka Leszka "Góreckiego" (nazwisko zostało zmienione w filmie na życzenie wujka) w formie filmu.

Pisząc swoją pracę w technikum opisał swoje życie (właściwie nie wiem czemu, muszę go spytać kolejnym razem), filmowcy szybko przechwycili tą historię, bo jak zresztą widać na filmie była nieźle pokręcona i idealnie nadawała się na materiał filmowy, na tyle że aż nie było mowy żeby to wszystko opisać w jednym filmie pełnometrażowym.

Z bohaterem filmu Krzysztofem Stroińskim widział się tylko raz i to krótko, ponieważ owy bohater filmu był tak zajęty i oblegany przez dziennikarzy, że nie miał czasu.

Aktualnie wujek pracuje jako diler w salonie Fiata :)

uciex

Ah.. Fajnie
A wiesz, że księżniczka na ziarnku grochu to moja babcia? ^^

szmata27

Przytoczyłem fakty. Nie każę nikomu w to wierzyć.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
uciex

Ja również słyszałem ze film oparty jest na autentycznej historii...

uciex

Jestem fanką "Daleko od szosy" i zbieram wszystkie informacje o serialu. Proszę o szczegóły dotyczące głównego bohatera. Wiem na 100%, że historia jest autentyczna. Prof. Czarnecki uczył mojego tatę w technikum. Opowiadał wiele razy o realizacji filmu oraz prototypie głównego bohatera (były uczeń, który napisał opowiadanie na temat: "Moja droga życiowa")

uciex

Przecież najpierw była książka o tym samym tytule. Ciekawa, prawie to samo co w filmie tylko bardziej rozbudowane. Polecam entuzjastom filmu i nie tylko.

uciex

To prawda. Lszek Górecki (nazwisko zmienione) będąc w II klasie Technikum dla pracujących w Łodzi, na prośbę Pana Prof Henryka Czarnecjiego napisał pracę. Pan Czarnecki współpracował wtedy z reżyserem Zbigniewem Chmielewskim nad filmem ,,Profesor przy drodze" i brakowało mu jednego rozdziału do sncenariusza do tego filmu. Tematem pracy, którą pisali uczniowie w Technikum było mniej więcej ,,moja droga do do podjęcia nauki w Technikum Dla Pracujących". Praca Leszka, w której opisał swój życiorys (7 stron papieru prośbowego) tak spodobała się Panu Czarneckiemu, że pokazał ją Panu Chmielewskiemu (reżyserowi) i stąd następny krok do powstania filmu. Leszek pochodził z miejscowości w gm. Szczerców. Oprócz filmowego syna Przemka, ma jeszcze Marcina. Obecnie szykuje sie do przejścia na emeryturę (65 lat).

uciex

Ania i Leszek dalej są razem? nie żałowali? Leszk skończy studia?

uciex

Tez slyszalam,ze historia jest oparta na wydarzeniach autentycznych.
Napisz prosze,ze wujek skonczyl studia?
Czy jest nadal ze swoja zona?
Jak im sie zycie ulozylo?
Dziekuje i pozdrawiam

paww230

''daleko od szosy'' bylo przez chwile krecone w moim rodzinnym miescie, w ZGIERZU!!

uciex

Tak to wszystko prawda,a mógłbyś napisać jak potoczyło sie dalsze życie twojego wuja?Dlaczego wyjechali na śląsk,bo wiem ze aktualnie mieszkają z synami w Bielsku-Białej?Jestem wielką fanką tego serialu i zbieram wszystkie informacje na ten temat,byłabym wdzieczna za każdą nową informację:)pozdrawiam ciepło:)

alexa1123

witam kocham ten film siedzi we mnie cały czas najbardziej lubię odcinek 3 i 7 powiedzcie mi jakies informacje ciekawostki o tym filmie.Co się dzieje z serialową Anią panią Ireną dzięki jej grze ww tym filmie odczuwam sens życia odpiszcie żałuje że tak późno sie urodziłem ale i tak chcialbym zobaczyc jezeli jeszcze istnieje te miejsce na wsi gdzie leszek z anią siedzieli na konarze drzewa nad woda odpiszcie gdzzie to jest pozdrro

uciex

Ciocia Ania z wujem są razem do dziś, jednak od lat '90 ciocia poważnie choruje. Wybaczcie, to nie temat na forum. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones