Pierwotnie wydawało mi się rzeczywistość serialowa zbieżna jest z czasem kręcenia filmu (1975-76).Leszek ma jakieś 18-19 lat ,gdy zaczynają się jego perypetie w serialu ,poznaje Bronkę ,wyjeżdża na Ślask,20 lat w momencie gdy poznaje Anię.We wczorajszym odcinku pt. "Oczekiwanie " w WKU ,gdy wojskowy pyta Leszka o rocznik,ten podaje 1945. Tak więc rzeczywistość filmowa musiałaby być cofnięta o jakieś 10 lat ,żeby Leszek nie miał 30 lat.Jednak moda ,pojazdy na ulicach ,sprzęt jaki jest w domach ,jasno wskazują na to ,że jest to połowa lat '70,złote czasy mechanizacji i "rozkwitu" PRL za Gierka.
Zgadza sie. Podobny zabieg zastosowano w BALLADZIE O JANUSZKU. Mimo, ze serial nakrecono w 1987 r., to akcja rozgrywa sie w latach 60.
Co do sprzetow pokazaynch w filmie, to nie roznily sie one prawie w ogole od tych z lat 60, stad trudno dostrzec roznice. A Lodz byla taka sama i w latach 60 i 70. I pozniej zreszta tez;) Z wyjatkiem Piotrkowskiej.
chyba najlepiej byłoby zapytac zawczasu o to autora scenariusza czyli rezysera p. Chmielewskiego, ktory zmarł w ubieglym roku. Ale byc moze istnieja zrodla na ten temat .- mam na mysli np wywiady z nim. Czy ktos sie natknął na takie?
Scenariusz jest oparty na autentycznych wydarzeniach z lat 60-tych i w tych latach toczy się akcja serialu.
Dziwne że jak byli na Sylwestrze to nie wiadomo który rok witali, ani nie mówili a nie było napisane na scenia jak to jest w zwyczaju.
To chyba celowy zabieg by podkreślić ponadczasowość jak na tamte czasy tego serialu. Bo takie przeskoki cywilizacyjno-kulturowe ze wsi do miasta są charakterystyczne dla całej epoki PRL.