PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 164
oceny
7,6 10 1 20164
8,0 2
oceny krytyków
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Sorry dla wszystkich fanów tego bohatera, ale dla mnie postać Leszka jest uosobieniem typowego lamusa ze wsi po zawodówce, który nagle zapragnął czegoś więcej niż pracy na roli. Niby spoko, ale przez większość serialu siano dalej mu wystawało z butów.

ocenił(a) serial na 8
bogobojnysukmistrz2

bogobojnysukmistrz2 - typowy lamus. Od początku do końca wypowiedzi wystaje mu siano z butów i słoma z kapelusza.

ocenił(a) serial na 5
darkadiusz2

No, no ty za to jesteś bardzo pomysłowy

ocenił(a) serial na 8
bogobojnysukmistrz2

Nie podlizuj się. Lamusem byłeś, jesteś i będziesz.

ocenił(a) serial na 5
darkadiusz2

Sram na wojny z kastratami

ocenił(a) serial na 10
bogobojnysukmistrz2

Większego lamusa od Ciebie chyba nie ma. To, że ktos jest ze wsi jeszcze o niczym nie świadczy.

ocenił(a) serial na 5
sphinx_j

OK rolniku.

ocenił(a) serial na 8
bogobojnysukmistrz2

No tak, moze i zachowywał sie troche jak wiesniak, ale za to był uczciwy i bardzo pracowity. A z czasem dzieki Ani zmienialo sie jego myslenie. Ja go bardzo lubie

ocenił(a) serial na 8
sphinx_j

I tu się mylisz.Większość moich sąsiadów to emerytowani inżynierowie,magistrzy albo ludzie ze średnim wykształceniem.Grubo po siedemdziesiątce albo i więcej.Czyli w wieku serialowego Leszka.Mieszkają w mieście ponad 40 lat i więcej a przysłowiowa słoma z butów dalej im wyłazi.Taki niestety mamy "ciemny lud".

ocenił(a) serial na 2
bogobojnysukmistrz2

Bo cały film jest dla lamusów po zawodówce. Dawno przekroczyłem 40 lat ale tego filmu nie trawię pewnie dlatego że przypomina siermięrzny PRL.

Aldon

serial jest niezłym dokumentem na absurdy jakie wtedy były (przypomnij sobie problemy z meldunkiem, z mieszkaniem itd itp). Rola Leszka jest tylko pretekstem aby pokazać, że jeżeli coś się chce to można to osiągnąć, pomimo stawianych przeszkód.... To raczej motywujące...

ocenił(a) serial na 8
Aldon

Wykształcenie tutaj nie ma znaczenia.Większość Polaków, to taki "ciemny lud" ze wsi.To, że nie mówią już "ino",czy "żem" i nie jeżdżą WSK tylko Golfem ze szwabskiego szrotu,nie zmieniło ich buraczanej,pokropionej święconą wodą mentalności, której w tym filmie z wiadomych powodów na szczęście brakuje,chociaż obrazki z komunii na ścianach domu Bronki widać jak się dobrze przyjrzeć,a Bronka nie ma w filmie dwunastu lat.

ocenił(a) serial na 10
Aldon

A Ty to kto? Masz przed nazwiskiem mgr? No tak, magazynier :)

ocenił(a) serial na 9
bogobojnysukmistrz2

nie masz pojęcia o tych czasach....Twoja wypowiedz jest idiotyczna....

bogobojnysukmistrz2

Też średnio przepadałem za Leszkiem, ale trzeba przyznać, że pan Krzysztof świetnie to zagrał. Serial jak dla mnie bardzo dobry. Pokazuje realia tamtych czasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones