PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 692
oceny
8,2 10 1 164692
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

2 sezon

ocenił(a) serial na 10

Tylko mi się wydaje że przegieli z tym że Charlotte to matka i córka swojej córki...

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

mogło być gorzej.

mogła być swoją siostrą i ojcem jednocześnie.

ocenił(a) serial na 10
Iza_Kluba

Trochę "Modą na sukces" zaleciało, ale liczę, ze trzeci sezon jakoś to wyjaśni sensownie.

ocenił(a) serial na 9
Iza_Kluba

tak, przegieli... bez tego wątku byloby lepiej

ocenił(a) serial na 10
LiczerGeralt

Jedynie nie wiem jak rozwiążą to że mimo wszystko Elizabeth była w teraźniejszości, przeszłości z Noah a mimo wszystko pojawiła się też w strasznej przyszłości.... Jak? Jesli podróżowała w czasie to czemu ta czarna materia ja przerażała, czemu ukrywała to wszystko.

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

widzę, że niewiele zrozumiałaś z sezonu 2 xD

biedna dziewczynko.

ocenił(a) serial na 10
suszyMie

To po to są dyskusje żeby wytłumaczyć i dyskutować :)

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

@suszyMie

Zamiast się wywyższać może najzwyczajniej wytłumacz.

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

tylko tam gdzie widzę sens rozmowy,
jak ktoś jest na poziomie 5-latka to misieniechce.

ocenił(a) serial na 10
suszyMie

Dobra widzę że po prostu jesteś zwykłym małym trollem i jestes tu po to żeby wkurza ludzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
kamil12580

jesteś pewien?

to dziwne, bo
za każdym razem kiedy tu wchodzę, to mi rośnie :]

ocenił(a) serial na 10
Iza_Kluba

Jak to jak pojawiła się w strasznej przyszłości? Oglądałaś ostatni odcinek? Była w bunkrze. Przeżyła wybuch i żyła dalej.

ocenił(a) serial na 8
McGyverPL

Panna Izunia wybitnie rozgarnięta nie jest, to fakt.

ocenił(a) serial na 10
McGyverPL

No dobra przeżyła to wiem, ale zakochała się w Noah i żyła z nim w przeszłości, dziecko urodziło im się 1970 (jakoś tak) a tu nagle jest w 2059 (nie pamiętam dokładnie dat)

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

brechtam wesoło :)

chyba się staniesz tutaj moją ulubienicą :]

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

Noah i Ela poznali się w bunkrze pod koniec drugiego sezonu, jako że był wybuch, a ona z nim przetrwała stali się rodzicami Charlotte. Logicznym jest, że skoro przetrwała to żyje w tym apokaliptycznym świecie w roku 2052. Wnioskując dalej, skoro mały Noah miał już pojęcie o podróżach w czasie, a Charlotte musiała urodzić Elizabeth, musieli oboje przenieść się do przeszłości, żeby córka mogła urodzić matkę. Jasne?
Mnie bardziej zastanawia dlaczego Elizabeth z przysżłości nie żyła z Noah, a ten odział koloratkę księdza, jeżeli ktoś ma pomysł to chętnie go usłyszę, bo zapewne dowiemy się tego w 3 sezonie.

ocenił(a) serial na 9
Iza_Kluba

Wydaje mi się że przez tę pętlę "99 lat" wszyscy ze sobą są powiązani... Najpierw dowiedzieliśmy się o Michaelu, który nie może patrzeć na młodszego siebie, teraz o Elisabeth i jak wiemy Charlotte nie zna rodziców, a jeszcze na dodatek Hannah i Egon z 1954... To jest dokładnie moda na sukces i "kazirodztwo" zamknięte w pętli 99 lat

ocenił(a) serial na 10
milo_snow

To że wszystko jest ze sobą połączone to wiem. Ale czy oni ja odesłali do tej przyszłości po zagładzie żeby tworzyła nowy świat czy coś..

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

wszystkie witki opadają.....

ocenił(a) serial na 8
milo_snow

Wygląda na to, że tam z odcinka na odcinek coraz więcej osób będzie podróżować i na końcu będzie tak, że wszyscy będą skakać w czasie, a gdy ktoś w końcu zatrzyma pętlę, to całe miasteczko zniknie i zostaną tylko potomkowie tych którzy żyli przed 1920 rokiem, albo jeszcze wcześniej, bo już teraz podróże mają miejsce poza pętlę z pierwszej serii.
Po tym jak nowy policjant dokopał się do tego, że Aleksaneder Tiedemann pojawił się znikąd i nie jest tym za kogo się podaje, mam przeczucie że Bartosz Tiedemann okaże się ojcem samego siebie.

ocenił(a) serial na 8
tentego

Bartosz nie może być Aleksandrem, bo obu poznajemy kiedy są w zbliżonym wieku i nie jest to ta sama osoba.

Myśl!

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Może ty zacznij myśleć a nie dopie.r.d.a.l.a.s.z sie do wszystkich.
Bartosz w 2019 ma jakieś 18 lat a jego ojciec ok.50. Jeżeli przerzucisz Bartosza do 86 roku, to w jakim wieku będzie wtedy jego ojciec? Mi wychodzi że w wieku Bartosza.
Możesz przypomnieć wszystkowiedzący, w którym momencie Bartosz spotyka swojego ojca w 86? Bo ja pamiętam tylko jeden moment, gdy pokazał kolegom działanie wehikułu czasu, ale wtedy doszli tylko na przystanek i nie spotkali nikogo, nie licząc policjantów w radiowozach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Owszem, tylko że jest to koleś który mieszka tam od zawsze, a Aleksander z 2019 nie pasuje policjantowi do tego z 86r. Spałeś jak o tym do niego mówił?

ocenił(a) serial na 9
tentego

Klasner, mówił "Aleksandrowi" że nie jest Aleksandrem Kollerem, jego bratem, dlatego nie pasuje do tego z 86, o to mu chodziło. Ten przyjął po prostu jego tożsamość (miał 2 dokumenty, Aleksandra i Borysa - ten drugi razem z giwerą ma Hanna). Więc chyba Ty trochę przespałeś ten moment.

ocenił(a) serial na 8
tentego

hahaha niezłe kolejne zbłaźnienie :)
i jak ja miałbym cię traktować poważnie w rozmowie, no jak?

Policjant mówi, że Aleksander nie pasuje do opisu Kohlera z 86, bo za tego się Aleksander Tiedemann podaje - z tym że my wiemy (tzn. jak widać, ty nie wiesz xD) że Aleksander jest tak naprawdę Borisem, a nie Kohlerem (tylko podawał się za Kohlera i miał jego paszport, co odkryła Hannah i dlatego go szantażowała - tego pewnie też nie zauważyłeś, przyznaj się). A wiemy to stąd, że akcja z Kohlerem/Borisem miała miejsce w 86 r. w sezonie pierwszym.

I sam widzisz jak mało ogarniasz, i ty chcesz kogoś pouczać "inteligęcie"? xD

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Nie przyszło ci do głowy, że większość oglądających pierwszy sezon (półtora roku temu) może pamiętać fabułę tylko z grubsza? Ty widać masz zajoba na punkcie Dark, bo dzień i noc siedzisz na FW, po kilka razy udzielasz się przy każdej wypowiedzi, pewnie jeszcze obejrzałeś serial po pięć razy każdy odcinek. Nie wiem, jesteś zamknięty w szpitalu, pracujesz na stróżówce, albo otwierasz szlaban na parkingu raz na pół dnia i ci się nudzi? Normalni ludzie tyle czasu nie mają, oglądają film i wracają do swoich zajęć. Jeżeli film jest interesujący czy intrygujący, to czasem wyrażą swoją opinię czy dorzucą kilka zdań do dyskusji. Ty, jak widać żyjesz tą bajką odkąd ją nakręcili i założę się, że gdybym zapytał teraz o ten paszport i Aleksandra na forum, to pierwszy byś przyleciał i wyzwał mnie od debili, jak to masz w zwyczaju.
Nie wiem dlaczego miałbym pamiętać Borisa z 1 sezonu skoro nie ma go w obsadzie, ani na FW ani na IMDb, a wymieniony jest rolnik, który występuje w dwóch scenach na krzyż.
Nie wiem kim jest Boris, nie pamiętam i nie muszę.
Istotą mojej pierwszej wypowiedzi było to, o czym napisałem w poście niżej, który jak widać czytałeś bo zacytowałeś, ale go nie skomentowałeś, bo nie masz się do czego dowalić, a tylko o to ci chodzi w komentowaniu na FW.
Nikt cię nie lubi i w ten sposób poprawiasz sobie ego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
suszyMie

No i pokazałeś swoje prostackie oblicze. Brawo! Właśnie wygrałeś paszport polsatu!
Nie mam problemu ze zrozumieniem serialu.
Napisałem że nie zdziwię się jeżeli na końcu okaże się, że niektórzy będą własnymi ojcami, a ty się doyebałeś do kropki, bo masz problem ze swoim ego i każdemu napotkanemu przechodniowi musisz udowadniać jaki jesteś mądry i obcykany. Jesteś mistrzem, znasz każdy dialog i scenę Dark lepiej od twórców i się onanizujesz gdy złapiesz kogoś na nieuwadze. A dop.ie.r.d.alasz się do co drugiej osoby.
Napij się może kefiru, pobaw cyckami swojej baby, ale pewnie nie masz, to nie wiem, wymyśl coś, bystry jesteś, dasz radę.

ocenił(a) serial na 8
tentego

"Nie mam problemu ze zrozumieniem serialu."
na tym można zakończyć, tyle razy tutaj pokazałeś, że czegoś nie zrozumiałeś i musiano ci tłumaczyć (przy czym tłumaczeń też czasami nie pojmowałeś), że jest to idealne i dowcipne podsumowanie twojej osoby.

jeszcze pewnie kiedyś na ciebie natrafię tutaj, więc możesz liczyć na kolejne darmowe lekcje.
tymczasem staraj się ćwiczyć myślenie.

serdecznie pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Oczywiście w temacie zapętlenia rodzin nie masz nic do powiedzenia.
Gdybym po pierwszym sezonie napisał, że Johnas zaciągnął Mikkela do przejścia, to też napisałbyś, że nie myślę.
Johnas widział grób Marthy, ale to ona go uratowała w ostatnim odcinku s.2. Niemozliwe prawda?

ocenił(a) serial na 8
tentego

a co tu gadać o zapętleniu rodzin?
jest to możliwe, jak dotąd w serialu nie było niczego co by to wykluczało, ale pisanie że bartosz jest aleksandrem to wierutna bzdura, ponieważ serial jasno pokazywał kim był aleksander w młodości i nie mógł być bartoszem xD

na początek zatem naucz się odróżniać podstawowe błędy w rozumieniu fabuły, od domysłów co do wydarzeń, które jeszcze nie były ukazane w serialu - i wtedy dopiero możesz się do mnie odzywać.

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Poza tym "inteligęcie" pisałem o tym w sensie ogólnym, że finalnie może się okazać iż cała wioska to jedna wielka pętla córko-babć i syno-ojco-dziadków, a przykład Bartosza podałem jako możliwy, choć niekoniecznie prawdziwy scenariusz.

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

A coś Ty taki cham?

ocenił(a) serial na 8
Bokciu

a tak se lubie

ocenił(a) serial na 1
Iza_Kluba

bez sensu, nie mozna urodzić wlasnej matki.

ocenił(a) serial na 8
szmool

a co, zabronili tego ostatnio?

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

Tak, tłuczku. Logika tego zabroniła. To jak paradoks kartki zapisanej z obu stron.

ocenił(a) serial na 8
piotrekkozik

mam dużo kartek zapisanych z obu stron, wszechświat od tego nie wybuchł.

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

Ale tej paradoksalnej nie masz, bo nie ogarniasz.

ocenił(a) serial na 8
piotrekkozik

o czym mi tu bełkoczesz?
chodzi o paradoks kartki zapisanej z obu stron zdaniami nawzajem się wykluczającymi?
toż to nie ma nic wspólnego z paradoksem podróży w czasie (tzw. paradoksem dziadka) - oprócz tego że jedno i drugie jest paradoksem xD

ocenił(a) serial na 10
szmool

No jednak można, jak się cofa w czasie do przeszłości i nazywa się swoją córkę na cześć swojej matki :)

ocenił(a) serial na 8
Iza_Kluba

Jeżeli pętla czasu jest już zawinięta to można, ale kiedyś, zanim do czegokolwiek doszło, była tylko prosta linia, a na niej nie było tej matki, tak samo zresztą jak nie było ojca Jonasa ani wielu innych osób.
Film jest logiczny i nielogiczny zarazem.

ocenił(a) serial na 8
tentego

w świecie zawiniętej pętli czasu, nigdy nie było prostej linii czasu, nie mogło być.

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Czyli w momencie Wielkiego Wybuchu, 14mld lat temu, a nawet jeszcze przed nim, ta pętla już istniała?
No, sorry, ale każda taka pętla pojawia się dopiero wtedy, gdy ktoś zaczyna grzebać w czasie, a do tego momentu wszystko idzie liniowo.

ocenił(a) serial na 10
tentego

Czyli według ciebie najpierw była linia prosta, a potem pętla? A doprowadziły do tego podróże w czasie? Przecież to nie ma sensu...

ocenił(a) serial na 8
McGyverPL

A co było przez 4,5 mld lat na planecie Ziemia, w miejscu gdzie jest "teraz" ta wioska?
To oczywiste, że to jest bez sensu, bo te pętle to wymysł ludzki który nigdy się nie zrealizuje. Ot bajka dla dorosłych o przenoszeniu się w czasie i światach równoległych.

tentego

Na upartego próbujesz doszukiwać się praw fizyki i biologii w serialu Sci-Fi i potem Ci się coś wydaje nielogiczne. Bo może i będzie nielogiczne w odniesieniu do obecnie nam znanej wiedzy, ale to nie jest serial dokumentalny! To nie jest serial oparty na faktach. To jest serial sci-fi i wszystko w nim jest fikcyjne.

W szkołach jesteśmy uczeni o tym, że czas jest linearny. Ale jednocześnie nauka nie bierze tego za coś pewnego i dopuszcza inne możliwości. Już sam fakt, że naukowo dowiedziono, że wysyłając dany obiekt poza Ziemię i nadając mu odpowiednio dużą prędkość sprawimy, że czas będzie dla danego obiektu płynął inaczej niż dla nas pozostałych na Ziemi. To pokazuje, że o czasie nie wiemy jeszcze wszystkiego.

I wcale nie musi być tak, że czas jest nielinearny, a wszystko dzieje się w pętli tak jak w Darku. To tylko jakaś tam wizja autorów serialu.

ocenił(a) serial na 8
Shibby

Przecież napisałem że to bajka, więc nie wiem po co ten wywód o prawach fizyki?
Jednak nawet bajka powinna mieć ręce i nogi, więc logicznie myśląc, żeby powstała pętla to najpierw trzeba dojść do 2019 roku a potem się cofnąć do 86, albo dojść do 86 i cofnąć się do 53, na mój rozum oczywiście. Ty możesz wyobrażać to sobie inaczej.
O 4,5 mld lat wstecz napisałem odnosząc się do osi czasu.
W 2019 pętla istniała, w 86 też, ale jeżeli cofniemy się bardziej, czy istniała patrząc z perspektywy 1275r, albo 234r, a może z perspektywy 10tys. lat?
Moim zdaniem nie. Ktoś ją musiał pewnego dnia zainicjować, nawet jeżeli to tylko bajka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones