PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 692
oceny
8,2 10 1 164692
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Dark zdecydowanie nie jest serialem dla wszystkich, jego ponury i poskręcany ton może wprawić w zakłopotanie przeciętnego widza, ale jest prawdziwym pięknem dla miłośników dziwnego i nastrojowego horroru. To nie jest serial typu straszydła w lesie i mnóstwo krwi. Serial "Ciemności" jest psychologiczny i bardziej złożony. Jedyne do czego się mogę przyczepić to niemieccy brzydcy aktorzy i ich język ale mimo wszystko Polecam 8/10

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

Niemieccy brzydcy aktorzy są jedną z większych zalet. Raz, że tak wyglądają zwykli ludzie, a nie produkty filmowe, dwa, że dobrze grają. Do oglądania tego serialu trzeba mieć świeża głowę, bo po ciężkim dniu można lekko się zagubić w wątkach i postaciach w rożnym wieku. Klimat podobny do czeskiego Pustkowia, gdzie relacje międzyludzkie też nie są cukierkowe, a ludzie równie brzydcy ;-)

ocenił(a) serial na 10
redrooster

Jak mało urokliwi aktorzy są dla Ciebie zaletą to polecam szwedzkie kino. Klimat również bardzo ciężki, relacje międzyludzkie raczej negatywne albo wręcz obrzydliwe.
Co do urody Niemców i ich aktorów mam trochę odmienne znanie niż większość, ale tu faktycznie jakoś mało urokliwych wybrali (osobiście zupełnie mi to nie przeszkadza i wolę takich niż wymuskane panienki na obcasach na bagnach).

ocenił(a) serial na 8
dkf

Nie chodzi o to, że mają być brzydcy, ale żeby nie byli z castingu na następców Kena i Barbie. Najgorzej po holyłódzku, jak po twarzy od razu widać kto dobry, a kto zły charakter.

ocenił(a) serial na 10
redrooster

Wiem o co ci chodzi, sama nie lubię takich aktorów, choć głównie aktorek i do tego ubranych zupełnie nie adekwatnie do sytuacji, ale musi być modnie i sexi.

ocenił(a) serial na 9
redrooster

Zgadzam się. Nareszcie przeciętni ludzie, a nie wypaćkane, zrobione laski z instagrama i "faceci" ładniejsi od bab, wszyscy z jednej taśmy. Według mnie aktorzy których wybrali do serialu są idealnie wpasowani w całokształt. Ani oni , ani nawet język którego nie znoszę mi tu nie przeszkadzał.

ocenił(a) serial na 8
redrooster

Dla mnie też brzydcy aktorzy są atutem, tzn nie brzydcy, ale tacy bardziej zwyczajni a nie wypindrzeni. A w tym serialu wg mnie nie ma brzydkich aktorów. Są właśnie zwyczajni. Ale mi się Niemcy podobają i aktor np od Ulricha dla mnie jest bardzo przystojny, tak samo młody Jonas :D
I w Pustkowiu jednak dla mnie aktorzy byli o wiele brzydsi :D

inkawa

hehe czy nie kręcisz beki ? co ma znaczyć to > :D

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

nie, dziwię się że tak to zostało odebrane, do kręcenia beki to raczej " xD "
1 " :D " miało odzwierciedlić jedynie moją cieszącą się mordę kiedy piszę o przystojnych dla mnie aktorach, no i ogólnie Niemcach
2 ":D" na myśl o Pustkowiu, w którym rzeczywiście był festiwal brzydoty

ocenił(a) serial na 8
redrooster

Zgadzam się! Moim zdaniem aktorzy dobrani idealni.. I idealnie pasuje mi, ze mowia po niemiecku. Wszystko wspolgra ze soba w 100%

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
kalambury1008

XDDDDDDDDDDDDDDD

kalambury1008

Zgadzam się, język niemiecki jest piękny i też go uwielbiam!!!

ocenił(a) serial na 9
HardkorX

Na początku miałam podobne wrażenie na temat urody aktorów i pomyślałam sobie "jakie mają paskudne niemieckie mordy". Ale z czasem się oswoiłam. Młody Jonas wygląda spoko no i dziewczyny też są w większości ładne. Czyli nie jest chyba tak źle z tymi Niemkami.

ocenił(a) serial na 8
DoomedMistress

Mogą się podobać. Zwłaszcza w sylwestrową noc...

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

tak, nie jest dla wszstkich, jestes tak wyjatkowa, ze ten serial powstal tylko dla ciebie... XD

ocenił(a) serial na 9
HardkorX

przecież cała młodzież jest super :D

ocenił(a) serial na 10
HardkorX

Sam język mówiony w filmie (oryginalny) może dodać z 30% uroku do filmu. Tak też jest tutaj.
Podobnie jest w serialu "W pułapce" - tam ten język i aktorzy robią również robotę i również nie są tak cukierkowi jak w niektórych serialach.

ocenił(a) serial na 10
HardkorX

Jezyk niemiecki to zmora moich czasów szkolnych ale tu wydal mi sie tak piekny i idealnie dobrany do klimatu, ze caly serial ogladalam w oryginalnej wersji jezykowej i polskimi napisami. A Urlich ma cos w sobie ;)

HardkorX

Brzydcy aktorzy? Jak na moje oko to zwyczajni i wcale nie różnią się od naszych "piękności". A młodej obsadzie jak Jonas czy Martha, już serio nie można nic pod tym względem zarzucić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones