PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 706
ocen
8,2 10 1 164706
7,9 24
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Wydawało mi sie, ze nie mozna bardziej zapętlić przy jednoczesnym utrzymaniu koncentracji widza na opowiadanej historii. Nic bardziej mylnego - sezon drugi to jakis majstersztyk. Tajemniczość, kompleksowość, dobór i gra aktorów, scenografia, muzyka i o wiele wiecej paradoksów z podrozy w czasie. Wszystko w tym serialu jest na najwyższym poziomie. Dochodzi duzo większa dynamika i towarzyszace widzowi cały czas napięcie, ktore nie pozwala przerwać ogladania. Rezerwujcie od razu 8h. Lepiej sie tego nie dało zrobić. A ostatnia scena to jakies totalne zaskoczenie, wbija w fotel i ze tak powiem ryje beret

ocenił(a) serial na 10
kwiaatek

A mi się drugi sezon mniej podobał. Tak jak w pierwszym sezonie wszystko było idealnie dawkowane i wszystko do siebie pasowało, to w tym sezonie twórcy trochę przesadzili. Mamy powtarzające się schematy i to już nie jest tak zachwycające jak za pierwszym razem.

ocenił(a) serial na 8
Jaune93

Mam dokładnie takie samo zdanie. Liczyłem, że pod koniec coś więcej się wyjaśni, a tu rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 7
Jaune93

Jak dla mnie pierwszy sezon jest ostatnim . Potencjał został wykorzystany . Wątpię w jakiekolwiek zaskoczenie w kontynuacji czyli w S2 i myślę , że sobie odpuszczę.

scricxovan

S2 > S1

ocenił(a) serial na 8
Jaune93

dokładnie, 2 sezon to przerost formy nad treścią. Ciągłe przenoszenie w te i we wte bez żadnego sensu. W tym sezonie nie zadziało się kompletnie nic co miałoby jakiś sens dla dalszej fabuły (oprócz ostatniej sceny), tylko płacz biadolenie i przenoszenie. Niedobrze się już robiło. W porównaniu do 1 sezonu, 2 sezon to jakieś nieporozumienie.

kwiaatek

Mnie też zaskoczyło, że drugi sezon trzyma wysoki poziom - przy tak specyficznej tematyce bałam się, że będzie dno. Serial kilka razy w sumie zmienia gatunek, nawet trudno go jakoś zaklasyfikować. Kryminał? Dramat? S-f? Chyba wszystko po trochu.
Zanim zasiadłam do drugiego sezonu, odświeżyłam sobie sezon pierwszy, żeby przypomnieć sobie wszystkich bohaterów, a przecież jest ich niemało. Mimo tego nadal trzeba pilnie śledzić akcję, ani na sekundę nie tracąc koncentracji i nieustannie układając sobie w głowie powiązania i fakty. Wystarczy zagapić się na moment i już można się zgubić. Nigdy żadnego filmu czy serialu nie oglądałam z tak napiętą uwagą. ;)
Końcówka zaskakuje. W serialu, który i tak zalewa widza tajemnicami non stop, twórcy i tak zdołali zrobić niesamowite zakończenie.

kwiaatek

Bez przesady z tym rozwalaniem mózgu. Za dużo podane na tacy. Ciekawsze czy tam bardziej skomplikowane do interpretacji są Primer, Donnie Darko albo seria gier Legacy of Kain.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones