Dark
powrót do forum 1 sezonu

Fabula tak bezsensowna i dziurawa ze bylem w szoku. I jeszcze rozwleczona na 10 godzin... Klimat fajny, muza i casting tez.
Jesli ktos lubi o paradoksach czasowych, to niech sobie lepiej przeczyta Thorgala “Wladce gor”.

ocenił(a) serial na 9
Karvo

dawaj jakiś przykład dziurawej fabuły, bo mam wrażenie, że po prostu nie zrozumiałeś wszystkiego :)

ocenił(a) serial na 4
Jablonson

@Jablonson myślę że zrozumiałem, ale pogadać sobie o filmie zawsze spoko :) Postaram się jak najkrócej. Mówimy o 1 sezonie - na początek dwie podstawowe kwestie: dlaczego znikają/są porywane dzieci oraz kim jest ksiądz (i jakie są jego motywacje)? - po 10 godzinach oglądania, nie wiem.
Weź mi wytłumacz, damy spoiler alerta ;)

ocenił(a) serial na 10
Karvo

A dlaczego uważasz, że skoro serial ma 3 sezony Ty znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania już w pierwszym? Pytanie o porywane dzieci- dzieci były "testerami" prototypu maszyny do podróży w czasie. Dlaczego akurat te dzieciaki? Ponieważ gdyby oni nie umarli wydarzenia w Winden potoczyłyby się inaczej. Np gdyby nie zaginął pierwszy chłopak o jakim się dowiadujemy- ten rudy- nasi bohaterowie nie szukaliby narkotyków, którymi handlował i nie znaleźliby się przy jaskiniach- Mikkel nie przeszedłby do roku 1986 a Jonas by się nie urodził. Każdy z tych chłopców przeżywając wpłynąłby znacząco na losy miasteczka- Noah pilnował jednak by wszystko potoczyło się"tak jak zawsze". Kim jest Noah- trochę więcej dowiadujemy się o nim w sezonie 2- o jego siostrze, początkach współpracy z Sig Mundus czy ukochanej i córce. Wszystkiego dowiemy się pewnie w sezonie 3. O tym czy serial faktycznie ma luki fabularne będzie można się przekonać po obejrzeniu 3 sezonu. Póki co- nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones