PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 777
ocen
8,4 10 1 157777
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Patrząc na rosnącą popularność serialu miałam nadzieję, że będzie tak dobry jak Breaking Bad,
ale mnie zawiódł.

1. Niezbyt podoba mi się koncept z tym, że Marty i Rust opowiadają o śledztwie jako retrospekcji.
Minęło bodajże 17 LAT a oni dalej pamiętają wszystkie najmniejsze szczegóły? Przecież to
śledztwo trwało jakieś 2-4 tygodnie, a jednak opowiadają o tym tak, jakby wszystko zdarzyło się
wczoraj. Mało wiarygodne.
2. Wątek z policjantami murzynami nic nie wnosi i mogłoby go w ogóle nie być. Wygląda to tak,
jakby jedyny cel tego wątku był "ej, zobaczcie! są Afroamerykanie w serialu! jesteśmy poprawni
politycznie!".
3. Na początku byłam zadowolona z bohaterów, ale im dalej w las tym gorzej, pod tym względem,
że na początku już dowiedzieliśmy się, ze Rust i Marty nie są typowymi glinami, że mają swoje
demony, swoje złe strony, że nie są święci itp (co w zasadzie też nie jest żadnym super
oryginalnym pomysłem), ale na tym zostaje. Jak serial idzie, to właściwie ich charaktery się nie
zmieniają, nie ma żadnej przemiany, progressu jeżeli chodzi o ich osobowości.
4. Wiele razy było podkreślane, jak to Marty nienawidzi gwałtu. Gwałt - najgorsza rzecz na
świecie, sprawia, że Marty wpada w szał. ALE... zdradzanie swojej żony z małolatami to już
normalna sprawa i wszystko jest cacy. Serio?
5. FINAŁ: Znaleźli zabójcę/porywacza/głównego zbrodniarza. Jak? Ponieważ Marty widział dwa
zdjęcia domu, pośród mnóstwa innych zdjęć, i w dodatku w odstępie PARUNASTU lat, a mimo to
jakimś cudem te dwa zdjęcia akurat zapamiętał i skojarzył to, że na jednym z nich dom ma
żywszy kolor. Serio?
6. FINAŁ: Rust ma bardzo głęboką, długą, szarpaną ranę. Kiedy mu ją zadano, na dworze było
jeszcze całkiem jasno. Można założyć, że to było już popołudnie, ale jednak żeby się ściemniło, to
musiało minąć CONAJMNIEJ pół godziny, a kiedy policja przyjechała na miejsce, było już
całkiem ciemno. Średnio mi się chce wierzyć, że Rust z tak poważną raną wytrzymałby tyle czasu
(+ przez czas potrzebny policji na dojście do labiryntu i znalezienie Rusta).

Nekori

1. Wg mnie trwało dłużej i było to bardzo specyficzne śledztwo, inne od tych, które mieli do tej pory więc może dlatego wyryło swój ślad w pamięci. A jak niby np ludzie, którzy walczyli w powstaniu przez kilka tygodni opowiadaja o tych wydarzeniach pamiętając jakby to było wczoraj?
2. Wątek murzyński jest własnie po to, by pokazać zmiany obyczajowe w ciągu prawie 2 dekad - murzyni są policjantami wyżej niż na krawężniku, komputeryzacja, zakaz palenia itp.
3. Bzdura, a końcowa rozmowa? Poza tym z odcinka na odcinek coraz więcej informacji dlaczego Rust taki jest, a nie inny.
4. Gwałt to nie zdrada małżeńska i na odwrót. Gwałt to przestępstwo, zezwierzęcenie i sk...syństwo, a zdrada małżeńska to oznaka słabości i po cześci też sk..syństwo, złożona i trudna sprawa. Poza tym gwałcić można też małe dzieci, jeszcze gorsze sk...syństwo, a zdrada to sprawa między dorosłymi ludźmi. Z d... argument, sorry. Idąc tym tropem jeśli ukradłem w wieku 7 lat zabawke ze sklepu albo kogoś okłamałem, to nie mam prawa oceniać i pogardzać kims kto morduje i gwałci?
5. Serio.
6. Zależy w co dostał. Na I wojnie bywało, że żołnierz ze szrapnelem w brzuchu umierał 2 dni, bo bali się po niego wyjść na ziemię niczyją. Gdyby mu uszkodził wątrobę albo aortę to by sie szybko wykrwawił, ale jeśli poszarpał mu bebechy to go pozszywali i przez jakiś czas nie będzie mógł normalnie zjeść/wysrać się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones