Detektyw (2014)
Detektyw: Sezon 4 Detektyw Sezon 4, Odcinek 2
Odcinek Detektyw (2014)

Part 2

1h
6,4 1 155
ocen
6,4 10 1 1155
Detektyw
powrót do forum s4e2

Drugi epizod True Detective jest jeszcze gorszy niż pierwszy. Wygląda jak by im się już skończyły pomysły. Odcinek jest taki "przejściowy". Nic się tam ciekawego się nie dzieje.

Postacie są tak irytujące że trudno wytrzymać. Kompletny brak rozbudowanych charakterystyk. Oni ciągle są jednowymiarowi. Nawet społeczność tego fikcyjnego miasteczka jest nudna i płaska. Na zmianę piją i się ruchają. Taki motyw przewija się przez cały odcinek. Aż prosi się o to żeby poznać poznać trochę bliżej kulturę rdzennej ludności. Niestety myśli twórców chyba zaprzątały myśli o tym kto z kim powinien wykorzystać okazje to seksu.
Dobrego kina jest naprawdę mało. Pojawiło się kolejne odniesienie do pierwszego sezonu i była jedna lepsza scena gry aktorskiej i to w sumie wszytko z dobrych rzeczy które zauważyłem.

Niby są wskazówki dla widza ale tak płytkie i kiepsko pokazane ze lepiej jak by ich nie było w ogóle. Mam wrażenie że to co można tam pokazać to oni grają dialogiem, a to co można tam zagrać słowem to pokazują obrazem. To się sprowadza do tego że dramaty tam pokazane są po prostu śmieszne.
Najgorsze jest to że zrobili z tego film z gatunku kiepskiego s-f i nikogo nie uprzedzili o tym. To nie jest już TRUE detective. Nawet nie stara się być. Tak jak jak wszystkie wcześniejsze filmy były kryminałami opartymi na twardym gruncie tak w tym zapadli się w głęboko śniegu. Zapowiada się jakaś niestworzona historia i nikogo z tego miasteczka nie dziwią rzeczy które tam się dzieją. Przyjmują to wszytko na chłodno hehe albo nie żyją i są w jakiejś wersji filmowego czyśćca - i to by było nawet ciekawe.
Osobiście nie polecam tego sezonu. Nie wiem czy będę go jeszcze oglądał. Wydaje mi się że jego nie da się uratować i będzie tylko gorzej.

ocenił(a) serial na 10
kespl

Niezmiennie śmieszy mnie, kiedy scenarzyści silą się na budowanie postaci "współczesnej silnej kobiety", będący przekonani, że jeśli się przedstawi ją jako dymającą się kiedy i z kim chce babkę, która ma na przemian wybuchy złości i logiki, z emocjonalnością nastolatki, to robota jest udana. No nie jest. Ale mimo wszystko dałbym szansę do końca "Night Country", choćby dlatego, że nazwiskiem w czołówce firmują to Nic, Matthew i Woody.

ocenił(a) serial na 7
LukaszJarosz25

Nie wierzę w cuda a cud musiał by się tam wydarzyć. Cud albo jakieś trzęsienie ziemi ale takie naprawdę trzęsienie. O to jednak twórców nie podejrzewam. Zamknęli się w modnych obecnie ramach "poprawności politycznej" jeśli wiesz co che przez to powiedzieć. Sami się ograniczyli w dość wąskich motywach/tematach i nawet tam nie mają nic nowego do powiedzenia prócz powszechnie znanych stereotypów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones