Dexter (2006-2013)
Dexter: Sezon 3 Dexter Sezon 3, Odcinek 8
Odcinek Dexter (2006-2013)

The Damage A Man Can Do

54m
8,7 2 960
ocen
8,7 10 1 2960
Dexter
powrót do forum s3e8

No i mamy po kolejnym odcinku :)

Przyznam, że ten epizod rozjaśnił mi spojrzenie na parę spraw. Zdecydowanie wynika z niego, że Skinnerem nie jest Miguel (to podniecenie kiedy zabił, poza tym widać że nie jest zbytnio w tym doświadczony, a poza tym był z Dexterem kiedy Skinner znów uderzył) ani na pewno też nie jest nim ten Mario (siedzi, a Skinner zrobił coś z Antonem). Raczej na pewno nie jest nim też Quinn, bo to by było za proste, poza tym z tego epizodu wynika coś wręcz przeciwnego - on i Debra raczej zostaną kolegami.

Więc kto jest Skinnerem? Na chwilę obecną obstawiam na 99% że nie będzie to nikt kto pojawił się dotychczas w serialu i będzie to bardzo rozsądne rozwiązanie. Pozostają w sumie tylko ta Yuki i Anton, ale nie pasują mi zupełnie na tego Skinnera, poza tym Anton pewnie zginął, więc zapewne nie jest to nikt kogo znamy.

A temato numero uno, czyli związek Dex-Miguel? Z jednej strony rozwija się interesująco, a z drugiej jakoś tak dziwnacznie. Łatwo rpzewidzieć jak potoczy się akcja. Ten sezon zapewne ma być historią o tym, jak Dexter nie przestrzegając kodu (po to te wstawki z Harrym) uczy Miguela, który kod wykorzysta niewłaściwie. I będzie to niejako odniesienie do drugiego sezonu, Dexter zrozumie dlaczego Harry popełnił samobójstwo, bo zrozumie, że on sam stworzył również takiego samego potwora jak kiedyś Harry. Prawdopodobnie Miguel nie przeżyje do następnego sezonu... Wygląda więc na to, że wątek 3 sezonu jest dwutorowy - mamy Dextera uczącego Miguela i tego Skinnera. Nie widzę za bardzo możliwości sensownego połączenia tych obu wątków, a na to wskazywałaby logika. No cóż, zobaczymy jak to twórcy rozwiążą.

PS - Niech mi ktoś powie dlaczego Miguel nie kapnął się jeszcze, że Dexter to Bay Harbour Butcher? Przecież widział ten pokój, te taśmy... To była głośna sprawa, musiał coś o tym chyba wiedzieć? :/

Morgan_Mortimer_Graff

"Więc może Dexter i Miguel się rozstaną, bez krojenia Prado i będą zabijać na własną rękę?"

Ja dla mnie najmniej prawdopodobne rozwiązanie, ale wszystko okaże się niedługo.

ocenił(a) serial na 6
Albertino

SPOJLERY - na podstawie trailera 9 odc.




trajler wiele wyjasnia.
Miguel zabija ta prawniczke, Dex po sladach dochodzi do Miguela(stad ten wkurw w laboratorium) - tak wiec przyjazn odchodzi w przeszlosc.Zreszta juz wczesniej domyslalem sie ze te gadki z ojcem nie sa przypadkowe i sluza temu zeby ojciec mial miec racje. Harry stworzyl potwora, Dex tez(z Miguela).Teraz tylko pytanie jak Miguel zginie i przywolujac zdanie jednego z forumowiczow z innego forum i o innym filmie(ale trafne).Malo mnie obchodzi co zadecydowal scenarzysta, czy Dex skroci Miguela o glowe, czy wrzuci w srodek wulkanu;)
Tak to juz jest ze gina najbardziej ulubione przezemnie postacie.Najpierw Dołks, potem Lajla, teraz pewnie Miguel.

Jak wiadomo skiner torturuje Antona - strzelam ze Anton jednak przezyje.
A kto jest skinerem, jak wiadomo to wrozenie z fusow narazie.

Ogolnie caly watek Quina,Antona,dragow,Freebo, tej laski z wewnetrznego i skinera, na bank sie polaczy.

pozdrawiam.
ps.
juz po trailerze widac ze zimne kluchy zostaly za nami - ost odcinek - rewelka w porownaniu z poprzednimi - przyszly tez najpewniej bedzie dobry - nie oczekuje szału bo tego nie bedzie - oczekuje choc troche logiki, ktorej wd mnie calowicie zabraklo w 2 czesci sezonu drugiego, a ktora tak swietnie funkcjonowala w sezonie 1.

ocenił(a) serial na 9
ichi2004

No dobrze ale jak Miguel zabije Ellen.To Maria znowu straci "przyjaciłke" więc to też będzie powtórka z rozrywki.

alekgub

No, ale przecież w zwiastunie jest jasno powiedziane, że ją zabił. Ja tam nie widzę niedomówień - jeszcze Dexter w rękawiczkach wchodzi do jej mieszkania, i dowiadujemy się że Ellen jest "chora" od paru dni.

ocenił(a) serial na 7
Albertino

Oj Albertinio, po co Ty te zwiastuny oglądasz :P Tylko sobie spojlujesz cały serial. Też tak kiedyś robiłem, ale o wiele lepiej się ogląda jak nie masz zielonego pojęcia co się będzie działo.

Co do odcinka, świetne napięcie :) Nie wiem, czy ja jestem taki bysty, czy to scenarzyści są przewidywalni. Bo w trakcie przesłuchiwania tego szefa od przystrzygiwania(?) drzew, od razu wiedział, że wystawił tamtego kolesia. Niemniej jednak, koniec jest zaskakujący :) Nie wiem co ten Prado zrobi. Lecz nie oglądam zwiastunu ;) Dzięki Albertinio, że piszesz "Spojler" przed, bo wiem, kiedy mam przestać czytać ;]

Wątki tej znajomej Dexa i jej "idealne ciasto" strasznie nudne...

Niemniej wątek Prado i Dexa mi się podoba. I nie wiem dlaczego, ale wątek Batisty też :) Jakoś lubię tego gościa, wydaje się spoko. Cieszę się jego szczęściem ;) Jak ktoś oglądał "OZ", to tam też wydawał się spoko ;] Podejrzewam, że jest taki na co dzień (łagodne usposobienie).

cheers

Kwic

Chciałbym nie oglądać, ale ciekawość nie daje mi spokoju ;)

Albertino

Nic nigdzie nie jest jasno powiedziane. Trailery zawsze służą manipulacji. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Jake_Boe

Albertino* (zawsze się mylę) < rozumiem ;]

"Nic nigdzie nie jest jasno powiedziane. Trailery zawsze służą manipulacji. Pozdrawiam." < niby nie, ale niekiedy widać co się dzieję w połowie odcinka i pod koniec, tak więc wiesz np. że ten kto jest na ekranie to nie zginie na pewno ;) W ogóle jak masz pokazaną jakąś akcję z końcówki, to wiesz mniej więcej czego się możesz spodziewać (jakich zwrotów akcji PRZED tym fragmentem). Oczywiście wiele nie mówią, aczkolwiek jakby nie było spojlują co nieco, a ja nie lubię wiedzieć nawet takich malutkich szczegółów ;)

pzdr

ocenił(a) serial na 10
Jake_Boe

Moim zdaniem mordercą jest Anton. Jako jeden z nielicznych był informowany o śledztwu przez siostrę Dextera.
Jeśli chodzi o związek Dexa-a to moim zdaniem chłopak nawet o tym nie wiedząc zakochał się w Ricie:)
Zastanawia mnie tylko sprawa związana z wydziałem wewnętrznym i Quinem. Tego jeszcze nie rozgryzłem.

fenikstomek

No i właśnie

SPOILER

Jakby się zobaczyło zwiastun następnego odcinka to by się wiedziało na 100%, że to nie Anton.

KONIEC SPOILERA

Albertino

Ale nie ten ze strony Showtime chyba, tylko jakiś na youtube, tak? Można prosić o link? Ten z poprzedniej strony nie chciał działać.

ocenił(a) serial na 6
Morgan_Mortimer_Graff

ja mialem jakas ruska wersje ale linka niemam.
Racja co do trailerow - czesto wprowadzaja w blad i bardzo dobrze , choc ten ostatni w kilku kwestiach raczej pozbawia zludzen.

A co do ogladania badz nie....w 1 sezonie nie ogladalem bo nie chcialem sobie psuc zabawy, w kolejnych cisnienie zeszlo wiec czemu nie.
Ale ogolnie racja - jak ktos 'przezywa' dany serial to powinien sobie je odpuscic.

A 9 odcinek zbliza sie wielkimi krokami - nie zaspojleruje chyba, gdy napisze, ze bedzie sie dzialo:)

ichi2004

Jatylko przy pierwszym sezonie nie oglądałem tych clipów, bo z tego co pamiętam to strona showtime była tylko dostępna dla jankesów, a nie wpadłem na to żeby szukać na youtube...

Albertino

Zobaczcie: http://www.imdb.com/name/nm0656071/
Ten gość jest w obsadzie aż do 12 odcinka. W 8 epizodzie grał barmana... WTF? Mam nadzieję, że on nie jest skinnerem?

ocenił(a) serial na 6
Albertino

Bardziej bedzie podejrzanym , a o co , to sie pewnie juz jutro wyjasni - Skinnerem na bank nie bedzie;)

Albertino

jeśli chodzi o tego bohatera to wydaje mi się,że będzie on podejrzany jedynie o zabójstwo pani prokurator.Laguerta zezna pewnie że jej koleżanka przystawiała się do niego w barze i dlatego może być podejrzanym.
zdr.

ocenił(a) serial na 10
Albertino

Ja oglądałem na Showtime i tam nic ciekawego nie ma. Innego zwiastuna nie widziałem. Poczekam do końca zobaczę.

fenikstomek

Są jeszcze dwie sceny pod trailerem - jedna z nich dotyczy rozmowy dexa z pradao i to ona jest najbardziej interesująca ze wszystkich sneak peaków

ocenił(a) serial na 9
Morgan_Mortimer_Graff

Hmm masuska to na pewno nie :D nie pobrudził by opijani Azjatów choć by dla tego :), hmmm ale kto ja stawiam na szefa mario, ze coś wie ale on może co najwyżej ofiary jest powiązany ale to nie on jeszcze kogoś mi brakuje.Co do tego romansu z panią adwokat to wg mnie to prawdopodobne(takie moje 1 odczucie) może chce ją zabić właśnie dla tego by prawda nie wyszła na jaw ? ale to chyba za banalne...No i Miquel vs Dexter ? było by miło zaczynać tak 4 lecz sam nie wiem.Zobaczę dalej jak napisy będą (:

Albertino

A mi sie zdaje,ze tego skinnera przeciagna do kolejnego sezonu ;) a nawet jak nie to odkrycie kto nim bedzie jakos mnie nie rusza... wogole ten watek z tym obdzieraczem schodzi na drugi plan w tym sezonie.Jakos w poprzednich sezonach akcja koncentrowala sie na jedym motywie a tu bardziej rozchodzi sie na dwa tak jabky :)

ocenił(a) serial na 9
TruLuv

tylko normalnie to promo po rosyjsku jest na koncu odcinka a jakos w moim ripie nie było.a strona show time jest dla wszystkich chyba ze chcesz obejrzec caly odcinek to w przypadku abc jest dla jankesów.Skinnera skoncza na tym sezonie, przynajmniej mam taka nadzieje.

alekgub

Jednak to nie on. Tylko czemu był w obsadzie tego odcinka, skoro to nie on?

ocenił(a) serial na 9
Albertino

Może żeby zmylić twoją i innych fanów czujność "spadi" ;)

ocenił(a) serial na 8
Albertino

przeciez wystepowal w odcinku nie?

Ryunosuke

W którym miejscu?

Albertino

Mam nadzieję, że wiesz, iż pisząc mojego wcześniejszego posta miałem na myśli odcinek 9?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones