Doktor Who
powrót do forum 13 sezonu

Pierwszy odinek nowego sezonu już za nami, przed nami pięć kolejnych, połączonych w jedna historię.

Nie ma co formować opinii po jednym z sześciu odcinków, ale po obejrzeniu "The Halloween Apocalypse" jestem ostrożnym optymistą. Na pewno był tp najlepszy jak do tej pory epizod napisany przez Chibnalla, chyba również najlepszy Jodie Whittaker w roli Doktor. Trochę dużo się działo, może aż za dużo jak na tak wczesny etap i obawiam się, czy w kolejnych odcinkach nie będzie wiać nudą, ale ogółem odcinek jak najbardziej na plus. Główny antagonista prezentuje się ciekawie, już teraz polubiłem Dana bardziej niż kiedykolwiek Ryana i Grahama. Scena z płaczącymi aniołami chyba najlepsza od czasów "Blink".

Oczywiście, znając Chibnalla jest spora szansa że ostatecznie i tak wszystko skopie, ale trzymam kciuki żeby Jodie dostała choć jedną przyzwoitą serię.

Rexus88

Po 2 odcinkach jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, poprzednich dwóch serii nie byłam w stanie oglądać, a tutaj nagle Yaz nie jest tylko kartonikiem do którego Doctor może wykrzykiwać niespójne hasła, Dan od pierwszego momentu ma jakąś charakterystykę, mamy ciekawe postaci wyciągnięte z historii, Swarm zrobił na mnie dobre wrażenie, czuć w nim jakąś antyczną, przerażającą moc, a Karvanista przy tak absurdalnym pomyśle na rasę i mimo fabularnej dziury w związku z tym, że nigdy nie spotkaliśmy Lupari działa i jest bardzo dobrym pieskiem ;)
Mogę się czepiać tylko zbyt dużej ilości akcji i zamieszania, ale już zaczyna się to układać. Druga rzecz to ilość brokatu na twarzach Swarm i Azure troszeczkę mnie wybijała z imersji.
I tak, bardzo się obawiam, że Chibnall zrobi i tym razem coś w swoim stylu, ale fundamenty położył niezłe, oby budował na nich coś równie dobrego albo i lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones