PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792826}

Dom z papieru

La casa de papel
8,1 214 344
oceny
8,1 10 1 214344
4,8 6
ocen krytyków
Dom z papieru
powrót do forum serialu Dom z papieru

Będzie 3 sezon !

ocenił(a) serial na 9

Na stronie Antena3 poinformowano właśnie o decyzji wspólnie z Netflixem produkcji 3 sezonu :)
Prawdopodobnie premiera w 2019.
Ma być ta sama obsada co w 2 poprzednich sezonach.
Na razie na oficjalnym fanpage na fb trwa dyskusja o tym. Głównie czego będzie dotyczyła historia oraz chyba najważniejszej postaci której z przyczyn wszystkim znanych nie ma szans pojawić się w kolejnej serii.
Tak czy siak jestem zadowolony z tego faktu.. Wg. danych Netflixa serial pobił wszelkie rekordy oglądalności i popularności w statystykach.

ocenił(a) serial na 10
Paulo_Garcia

Chyba jestem jedyną, która nie zna tych przyczyn. O kim, i przede wszystkim o czym mówisz?

ocenił(a) serial na 10
natalka5515

Berlin, no tak.. Nie przemyślałam, przepraszam :)

ocenił(a) serial na 9
natalka5515

zgadza się. Ale są już tacy co twierdzą że jednak możliwe iż się pojawi.
Kwestią pozostaje o czym będzie 3 sezon.
Jedna z moich hipotez zakłada że może dotyczyć historii z przed mennicy..

ocenił(a) serial na 10
Paulo_Garcia

Możliwe, że połączą przeszłość z przyszłością, coś w stylu retrospekcji, jak było to w przypadku dwóch poprzednich sezonów. Myślę, że nas nie zawiodą i na pewno wymyślą coś, co nam się spodoba. Mam przynajmniej taką nadzieję.

ocenił(a) serial na 9
Paulo_Garcia

wg. najnowszych informacji dotyczącej obsady potwierdzony został już udział w 3 sezonie aktorów którzy byli w 2 poprzednich sezonach.
Sensacyjną wiadomością jest że w 3 sezonie będzie też Berlin..
Wstępnie obstawiałem iż może to być coś w stylu historii bohaterów z przed napadu na mennicę jednak z tego co wyczytałem na temat obsady pojawi się też Esther Acebo jako Mónica Gaztambide co wskazywałoby na dalszy ciąg historii a nie cofanie się wstecz..

Tylko jak ma się do tego powrót Berlina?
Brak informacji na temat Moskwy (jeżeli go nie ma to na pewno będzie to kontynuacja) W wypadku Berlina możliwy jest powrót bo nie ma pewności co do jego losów w 2 sezonie..
co sądzicie o tych doniesieniach?

Paulo_Garcia

No nie żartuj. Na jakiej podstawie twierdzisz że nie wiadomo co się stało z Berlinem ? To nie Jezus więc jeśli to prawda że Berlin będzie to ja już tego oglądać nie będę.

ocenił(a) serial na 9
piwniczanka77

Zgadza się. Berlin ewidentnie zginął (niestety, bo był najciekawszą postacią), więc jego ewentualnie zmartwychwstanie będzie naciągane. W ogóle mam mieszane uczucia, 2 sezony tworzyły fajną, zamkniętą historię, a najczęściej takie dogrywanie kolejnych sezonów ze względu na popularność nie kończy się dobrze...

ocenił(a) serial na 10
piwniczanka77

Jeśli Berlin przeżyje, to będzie jak Michael Scofield z Prison Break :) Jedyne wytłumaczenie to takie, że miał kamizelkę na sobie i jakoś przeżył. Ale wątpię że będzie w nowym sezonie, zapewne jako przeszłość. Chętnie obejrzę dalsze losy Profesorka i Raquel, jak opalają się na plaży :D

ocenił(a) serial na 8
ewelina_m

Retrospeckje będą ludzie. Przestańcie wymyślać historie jak Jeamsa Bonda

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Nie lubię retrospekcji, już lepiej jakby pokazali tylko tych, którzy przeżyli. Chętnie obejrzę dalsze losy miłosne głównych bohaterów :D

ocenił(a) serial na 3
Paulo_Garcia

Jakby się tak zastanowić, to jest taka możliwość, że Berlin będzie się pojawiał w jakichś retrospekcjach. Innego sensu nie widzę. Chociaż zobaczymy co scenarzyści wymyślą. Oby to nie było naciąganie ze względu na popularność serialu.

ocenił(a) serial na 9
krasznik

Na bieżąco śledzę wątki na grupach fb hiszpańskich. Wielu użytkowników początkowo skłaniało się właśnie do opinii że będzie Berlin w formie wspomnień itp. Jednak zaczęto też zastanawiać że skoro będą retrospekcje to czemu w kolejnym sezonie wrócą wszyscy poza Oslo i Moskwy.
Właśnie brak Moskwy może jednak burzyć te przypuszczenie, że w kolejnym sezonie będzie dużo nawiązań do przeszłości.
Jeśli Berlin ma być tłem w takiej formie (wiadomo że ma uwielbienie miłośników serialu) to wątpiące jest by pominęli Moskwę który wzbudzał największą sympatię i ma kolosalny wpływ na syna.
Jeśli przyjmiemy że będą to dalsze losy bohaterów napadu na mennicę to:
- Berlin może jakimś cudem jednak ocalał (nie traktując tej historii w kategorii poważnego dramatu a kina akcji/rozrywkowego pozwala to na tego typu "cud nad Wisłą" bez wpadania w jakiś surrealistyczny pozbawiony logiki ciąg)
- Moskwa - pojawienie się go mogłoby być tylko możliwe jeżeli La Casa de Papel byłby opowieścią o duchach :) W jego wypadku był w trumnie i nie ma możliwości go stamtąd wyciągnąć :)
Pewnie gdyby z góry był planowany 3 sezon w życiu by go nie ukatrupili.. Aktor grający Moskwę jest bardzo popularny w Hiszpanii i z jego pierwszych komentarzy łatwo wywnioskować że szkoda iż jego przygoda skończyła się w tym serialu.

Więc? Będą próbowali uwolnić Berlina w 3 sezonie i to będzie główną osią? Pozostali mają kasę, profesora, doświadczenia.. Stać ich na odjazdową akcję by Berlin wrócił do nich.. ech.. takie sobie wymyśliłem historie na 3 sezon :)

ocenił(a) serial na 7
Paulo_Garcia

Ale skąd mieliby uwalniać tego Berlina? Z piekła? :P Berlin zginął i będzie w retrospekcjach jego początek znajomości z profesorem - przyrodnim bratem.

A Moskwy wcale mi nie brak - jedna z najbardziej "przezroczystych" postaci.

ocenił(a) serial na 8
Paulo_Garcia

mowią Ci coś retrospekcje chłopie ??

ocenił(a) serial na 9
mordarg

to poczytaj trochę oficjalnych informacji. Żadnych retrospekcji nie będzie.
Będzie całkowicie nowa historia już po wydarzeniach w mennicy i Berlin będzie jedną z głównych postaci.
Ludzie traktujcie kino rozrywkowe jako kino rozrywkowe z przymrożeniem oka a nie rozkminiacie co jest możliwe a co nie w stosunku do realiów. To nie dramat oparty na faktach.

nawet jeśli to..
Tak, jest taka możliwość by Berlin żył. Jeśli weźmiemy nawet z realnego życia przykłady iż jest taka możliwość to jest ich sporo udokumentowanych (mimo wszystko ocenianych jako cud który nie ma prawa zdarzyć się dwa razy).
Do tego oglądnij dokładnie scenę śmierci Berlina.. moment w chwili kiedy pada.. Można bez problemu ocenić rozkład ran na ciele Berlina (żadna z kul nie trafiła w serce).. i na tej podstawie jest jakaś tam minimalna realna szansa że przeżył, oczywiście nadal traktując to jako cud nad cuda :)

ocenił(a) serial na 5
Paulo_Garcia

Co z tego, że żadna nie trafiła go w serce, skoro trafiło do ich kilkadziesiąt. Po za tym nawet jeśli byłby tylko ciężko ranny to co - wstał otrzepał się i odszedł w nieznane? Ja wiem, że ten serial jest pełen absurdów, no ale bez przesady.

ocenił(a) serial na 9
Charlie_TSW

albo siedzi w kiciu już wyleczony o jakimś zaostrzonym rygorze i nam zrobią a'la Prison Break :)
możliwości jest wiele.. ważne by była dobra zabawa przed tv pomimo tych absurdów które dla mnie nie są żadnym zmartwieniem (inaczej produkcje typu Indiana Jones czy Rambo byłyby niestrawne nawet przez 5 min)

ocenił(a) serial na 5
Paulo_Garcia

Albo przemienił się w Latającego Potwora Spaghetti. Będzie miało to dokładnie tyle samo sensu jak przeżycie szturmu.

ocenił(a) serial na 8
Paulo_Garcia

La Casa de Papel season 3 is coming
In April 2018, it was revealed that the show was the most-watched non-English-language Netflix series, and it was simultaneously confirmed that there would be a third season produced exclusively for Netflix. It will be helmed by the man behind the original two-part series, Alex Pina. It’s out in 2019. The story of season 3 will follow ‘El Profesor’ once more, as he plans new heists.

ocenił(a) serial na 10
Paulo_Garcia

Wydaje mi się, że będą to i retrospekcje i nowe wątki. I Berlin będzie raczej w retrospekcjach. Co do pojawienia się Berlina a nie Moskwy, to o Moskwie wiemy sporo. Jego historia była przedstawiona, z kolei o Berlinie wiemy mało, i dlatego może się pojawić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones