Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
powrót do forum 7 sezonu

sezon 7 - opinie 

użytkownik usunięty

Wyszedł już trzeci odcinek 'Decision 2012'. Spoiler: Gówno! Co prawda jest momentami śmieszny, zwłaszcza ten zaskakujący początek. Najbardziej boli odwołanie do totalnego gówna jakim jest film Bender's Big Score. Jak Trevors opisuje swoją historię i to jak wysłali go do przeszłości to znowu widzę ten kod do podróży w czasie - tatuaż Bendera. Na myśl przychodzi mi znowu dupsko Fry'a, masakra. I potem jeszcze ten wielki zielony pierd, który pojawia się po odczytaniu kodu. Wszelkie nawiązania do tego pokracznego filmu są wielkim minusem i totalnie rozwaliły mi seans. Dodatkowo Trevors jest strasznie bezpłciową postacią. Ogólnie to nuda, wszystko wraca do status quo, a Futurama woli ostatnio serwować pseudo-dojrzałą papkę/nudziarstwo jak elekcje 2012 albo problemy rodzinne. Porażka. 3/10.

użytkownik usunięty
Koziol_7

Naprawdę nie wiem, z ubiegłorocznymi odcinkami było tak, że patrzyłem na tytuły i już wiedziałem, które będą mi się podobac a które nie - i to się w 100% sprawdziło. Teraz negatywnie nastawiałem się tylko do Butterjunk Effect i trochę do Bots and the bees a pozytywnie do Thief of a baghead i Zapp Dingba (z tym, że ten drugi mnie aż tak nie zachwycił). Nazwałbym to zmysłem xD

dla mnie Neutopia jest w pierwszej dziesiątce XD

Każdy ma swój typ. A co do odcinka BE to prawda jest taka, że jak się obejrzy jakiś odcinek/film x razy to po pewnym czasie zmienia się o nim fatalne zdanie. To tak jak IWTB - pierwsze obejrzenie żal, drugie - tak samo, po obejrzeniu > 10 razy IWTB jest znośny.

Ciekawa jestem, BBRodriguez, jakie są Twoje ulubione odcinki? Pierwsza dziesiątka?

użytkownik usunięty
tunguskaXF

Moja trójka to:
1. The Mutants Are Revolting
2. Leela's Homeworld
3. Roswell that Ends well
Poza tym na najwyższym poziomie stawiam A Pharaoh to Remember, Time keeps on slippin', Fear of a bot planet, How Hermes Requisitioned His Groove Back, Obsoletely Fabulous, Teenage Mutant Leela's Hurdles, The Farnsworth Parabox, Mobius Dick i Overclockwise, chociaż wystawiłem o wiele wiecej dziesiątek i mógłbym wymieniać dłużej. Jednak to co podałem to moja ścisła czołówka :P

ocenił(a) serial na 10

Nowy odcinek taki jakiś nijaki wyszedł :p Niby jest pojechane po operacjach plastycznych, jest Roberto, Zoidberg, ale znudził mnie ten odcinek. Oczywiście było parę dobrych akcji, ale na razie jako najgorszy na drugim miejscu.

użytkownik usunięty
Koziol_7

Właśnie był taki fajnie zakręcony i jak dla mnie najlepszy z całego sezonu. O wiele lepsze podejście do Hermesa niż w Neutopii czy nawet Lethal Inspection.

ocenił(a) serial na 10

w ogóle brak Fry'a w tym sezonie, ciągle Lila i Lila i Lila, dzisiaj wyjątkowo Zoidberg i Hermes, ale od początku nic o Benderze i Fry'u, mam nadzieję , że coś się zmieni bo jak narazie to tylko jeden odcinek był dobry :(

morgana000

Dokładnie, Fry jest the best i bardzo go brakuje, Leela nie jest jakąś super ciekawą postacią a teraz ciągle jest jej dużo...

ocenił(a) serial na 9

Nowy odcinek, jeszcze bez tłumaczenia ale gorąco polecam :D Futurama w starym stylu, kropla zupy LaBarbary genialna, fajny zbieg okoliczności i w ogóle fajnie znowu zobaczyć Roberto, właściwie to nie było złych albo nawet średnich momentów. Oby tak dalej! :D Jedyne co mnie zdziwiło... Zoidberg rozśmiesza ludzi! :O ciekawe czy tym razem uda mu się zrobić karierę z wujkiem Zoidem :)

10/10 bez wahania.

ocenił(a) serial na 10
lsudny

hehe dobrze, że ludzie się różnią bo świat byłby nudny. Mam prawie odwrotne uczucia co do odcinka :) Ale plus za Roberto.

FUN ON A BUN

Jak dla mnie to najlepszy jak do tej pory odcinek siódmej serii. Od początku do końca równie ciekawy i wciągający, bardzo fajny pomysł z futurystycznym Oktoberfestem, Bender awansujący z trzeciego miejsca na pierwsze, motyw z Zakochanego bez pamięci i przede wszystkim zakończenie, które nareszcie było dokładnie takie, jakie sobie wyobrażałam :) Takie proste i słodkie, ale urocze

ocenił(a) serial na 9
tunguskaXF

Cholera, a ja czekam cały czas na polskie tłumaczenie... Zajmuje się tym ktoś? Już dawno powinny być do 7 odcinka. :/

lsudny

wymęczone :) Skopiuj link bez spacji (inaczej nie da się wrzucić)

http://chom ikuj.pl/calusari/napisy+pl

ocenił(a) serial na 10
tunguskaXF

Mi jakoś nie podchodzi ten odcinek. Za bardzo zajeżdża telenowelą :) Było parę dobrych momentów, ale ogólnie słabiutko. Isudny, może warto by się wziąć za naukę Angielskiego, to naprawdę poszerza horyzonty i nie chodzi mi tylko o Futuramę :)

Koziol_7

no wiem, ale w końcu jak dotąd to pierwszy taki odcinek i pewnie dlatego tak mi się spodobał :) I nareszcie było dużo Frajastego, który w siódmej serii ciągle jest jakby pomijany na rzecz innych postaci...

Ten odcinek jest naprawdę prosty, ja nie znam angielskiego na jakimś rewelacyjnym poziomie, a tutaj nie ogarniam tylko do końca tylko jednego zdania ;) Mogę przetłumaczyć na polski Fun on a Bun na ile potrafię :)

ocenił(a) serial na 9
Koziol_7

Znam angielski dosyć dobrze i rozumiem większość dialogów, ale chcę wyłapać smaczki :)

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Właśnie dlatego (bo też znam nieźle Angielski) wolę oglądać seriale typu Simpsons, Family guy, Futurama etc. z oryginalnymi napisami. Można wyłapać więcej smaczków, szlifować "inglisz", poza tym nie trzeba długo czekać, bo zazwyczaj są parę godzin po uploadzie odcinka.

ocenił(a) serial na 9
Koziol_7

Dobra, obejrzałem... i szczerze mówiąc nudy. Miało być fajnie i pięknie, a wyszło jak zawsze. Parę fajnych momentów było, konkurs kiełbasek i walka Bendera o pierwsze miejsce były niezłe, ale odcinek często przynudzał i ciągnął się jak flaki z olejem. Jak dla mnie słabiutko :P

ocenił(a) serial na 10
tunguskaXF

Mnie najbardziej bolało to... że Zoidberg nie powiedział ani słowa!

pendrive_non

Zoidee odezwał się raz: 'Poor Phillip, he looks so peaceful' kiedy wszyscy płakali nad trumną z kiełbaską mamucio-frajową ;)

Fajny był Zoidberg przebrany na Oktorberfeście i "woopający" uciekając przed mamutem :)

ocenił(a) serial na 10

Nowy odcinek rekompensuje mi dwie poprzednie kaszany. Początek - koledż, vatos, crack - mistrzostwo :) Planeta robotów rox :) Tylko zakończenie wyszło takie nagłe, mogliby pokazać jaką Bender dostał karę, ale i tak odcinek jest git.

Koziol_7

Freewill Hunting - całkiem niezły, może niekoniecznie scena z Hedonismbotem, bo nie przepadam ze tego typu humorem, ale ogólnie dobry odcinek. Na pewno dla mnie to jeden z lepszych odcinków z siódmego sezonu, powiedzmy po FOAB i FTA :P

Koziol_7

btw, nie wiem czy to jakiś inny rysownik czy co, ale Leela jest jakoś brzydziej narysowana, zwłaszcza w scenie w Robot Arms Apts

ocenił(a) serial na 9
Koziol_7

A mi się pierwsza część jakoś niezbyt podobała, zbyt pomieszane to wszystko. Może za krótko dla mnie był poprowadzony wątek z gangiem :) Ale później już coraz fajniej, wyprawa na planetę robotów (wątek obyczajowy z Benderem ciekawie wyszedł) no i robo-mnisi też fajni. Kilka też zabawnych momentów było, scena z Hedonismbotem też mi się nie podobała (w ogóle nie lubię tej postaci), końcówka trochę na siłę i za szybka. Ale ogólnie niezły odcinek :D

Spróbuję dzisiaj przetłumaczyć ten odcinek, jakby co to gdzie mógłbym wrzucić napisy?

ocenił(a) serial na 9
lsudny

Mam na razie zrobione do 17 minuty (bez paru kwestii wcześniejszych), dzisiaj wieczorem powinienem skończyć :D

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Jeśli masz jakiś problem, jak coś przetłumaczyć, to pisz tutaj, może coś razem wymyślimy :).

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

No dobra, może ktoś będzie wiedział jak to rozgryźć :D

"I put it to you that, as sentient beings (...)"
"Due to the overwhelming nature of the evidence, we will begin with closing statements."
"Your Honor, the state's case contains not one Kentucky kernel of truth, resting as it does on the contention that my client has made a series of bad decisions"
"The council of robot elders will come to order." (wiem że chodzi o radę robo-starców, ale nie wiem za bardzo jak przetłumaczyć to "will come to order")
"Bits to live by."

No i to "sweetbags" Bendera :D z góry dzięki za pomoc.

ocenił(a) serial na 10
lsudny

"Due to the overwhelming nature of the evidence, we will begin with closing statements."
"Z uwagi na przytłaczający materiał dowodowy, rozpoczniemy od oświadczeń końcowych." Tak to się chyba w sądach mówi. Swoją drogą, to świetna kwestia :D

"I put it to you that, as sentient beings (...)"
To znaczy, "powiem ci to słowami, które zrozumiesz", ale to jest bardzo niedokładnie przetłumaczenie. "sentient beings" to "istota żywa", a więc może... "Powiem to tak, jakbym mówił do człowieka"?

"will come to order" To coś w stylu "zgromadziła się by obradować". Czyli może "Rada robotów (nie pamiętam jak to zostało przetłumaczone we wcześniejszych odcinkach) rozpoczyna obrady"

"Bits to live by."
Możesz mi powiedzieć, kiedy pada to zdanie? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć kontekstu.

Co do reszty - nie wiem. Hyper-Chicken zawsze gada (gdaka? :) ) takie rzeczy, że rozumiem tylko mniej więcej, bo z kontekstu :). A "Sweetbags" jest chyba nieprzetłumaczalne...

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

Bits to live by - Bender to mówi gdy (chyba) pracuje jako zakonnik... Chyba chodzi mu o to, że odnalazł sens życia w bitach, czy coś.

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Ok, to jest chyba nawiązanie do "Words to live by", czyli "Słowa motywujące do życia". Ale jak to przetłumaczyć, nie wiem... Gdybym już musiał naciągnąć tłumaczenie, czego się nie powinno robić, to napisałbym "Binarna nowina" :).

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

Dobra, wielkie dzięki :D Jak skończę to gdzie mam wrzucić napisy (format srt mam)?

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

Jeszcze jedno:

"It sounds like we're getting the short end of that extermination." (mówi to chyba profesor w Momcorp)

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Oj, nie zauważyłem tego posta. Do tego czasu już pewnie sobie poradziłeś, ale...
Ja bym to przetłumaczył jakoś tak "Ale... przecież to znaczy, że stoimy w kolejce do eksterminacji", ale to jest słabe tłumaczenie.

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

http://www12. zippyshare.com/v/55697845/file.html
gotowe :D mam nadzieję że ujdzie. :p

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Odcinek świetny. Jak dotąd, najlepszy. Ale... Zoidberg znowu zaniedbany! Znowu powiedział jedno zdanie! :D
Moja ulubiona postać... Muszę poczekać, aż pojawi się odcinek z nim o robot mafią (wiadomo już jaki ten odcinek będzie miał tytuł?).

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

Zoidberg był epicki w silence of the clamps z sezonu 6. I ta kwestia: My name isn't slick it's Zoidberg, John F*CKIN' Zoidberg :D w ogóle odcinek był mistrzowski. Free will hunting też jest dobre, no i pierwsza scena łóżkowa z Fry'em i Leelą nie licząc tej kiedy się zamienili ciałami z Zoidbergiem i profesorem. Kolejny odcinek już za cztery dni! Szkoda, że po odc. 13 (5.09) następne są zapowiadane na 2013 :< , mam nadzieję że to zmienią.

ocenił(a) serial na 9
kolioiski

Raczej nie zmienią D: Tak samo było z sezonem 6.

ocenił(a) serial na 10
lsudny

Tak zazwyczaj jest w serialach, że robią sobie przerwę co jakiś czas... Też tego nie lubię :).

ocenił(a) serial na 9
pendrive_non

Damn, ale i tak warto będzie czekać ;)

kolioiski

Ja oglądam od niedawna i na razie nie musiałam czekać tak długo na nowy odcinek... Nie wiem jak to wytrzymam, ciężko będzie...

Czy siódmy sezon ma być naprawdę ostatni?

ocenił(a) serial na 9
tunguskaXF

o________O

Pierwsze słyszę... oby nie. :C

ocenił(a) serial na 9
lsudny

Każdy sezon miał być ostatnim :P, ale nadal się trzymają. Problem w tym, że debile z FOX'a zawieszali i przywracali serial (nieźle się swoją drogą nabijają z fox'a w serialu :D), teraz , od 2008, futurama jest pod skrzydłami comedy central i sytuacja jej jest chyba pewniejsza, mimo to twórcy chyba nadal się boją, że im program mogą zdjąć. Myślę, że jak ma być ostatnim to, serio, jakieś IDEALNE zakończenie by dali, np. ślub Fry'a i Leeli itp. Chociaż mam nadzieję, że siódmy nie będzie ostatnim. ;)

kolioiski

Też mam taką nadzieję...
Devils Hands był odcinkiem idealnie kończącym piąty sezon i ogólnie cały serial. Oby ostatni (miejmy nadzieję, że jeszcze wiele odcinków powstanie) odcinek był przynajmniej równie dobry... Ale jakoś nie mam przekonania to siódmego sezonu, lepiej podobało mi się jak Fry starał się o uczucia Leeli niż jak teraz ma "everything he ever wanted to do" :P

A dlaczego FOX zdjął Futuramę? Oglądając Simpsonów nie raz zastanawiałam się jak to jest że są odcinki, w których jadą po FOXie równo i się nie przejmują...

ocenił(a) serial na 9
tunguskaXF

Jeśli dobrze pamiętam (czytałem o tym jakiś czas temu), przełożyli czas emisji Futuramy tak, że drastycznie spadła im oglądalność, czy coś...

ocenił(a) serial na 9
tunguskaXF

http://the infosphere.org/Cancellation_of_Futurama

lsudny

Damn FOX, nie dziwię się, że oglądalność spadła :/ A tak przy okazji, cóż to za idealna ramówka: Simpsons-Futurama-X Files :))

ocenił(a) serial na 9
tunguskaXF

Właściwie to "The Devil's Hands Are Idle Playthings" kończył CZWARTY sezon. http://theinfosphere.org/Episode_Listing W Europie inaczej podzielono sezony. Sezon 5 (USA) to cztery filmy, każdy podzielony na części ;).
No i ten link od Isudny sporo wyjaśnia. Tu jeszcze odnośnie "original run" http://theinfosphere.org/Original_run i "second run" http://theinfosphere.org/Second_run (wyjaśnia to też trochę ten sezon 5)

ocenił(a) serial na 9
kolioiski

lsudny'ego jak już :D

"The Devil's Hands Are Idle Playthings" idealnie kończył sezon i w ogóle cały serial, jeśli kiedyś mieliby zakończyć emisję (oby nie!) to fajnie by było żeby zrobili coś podobnego :) Bo na przykład "Reincarnation" z szóstego sezonu było słabe.

ocenił(a) serial na 9
lsudny

Nie lubię odmieniać nicków :D.
Reincarnation to chyba był po prostu bonus, sezon 6 kończył odc. 25 Overclockwise, kiedy to młody podkręcił Bendera, a ten stał się wszechwiedzącą maszyną, Leela i Fry czytają swoją przyszłość i się uśmiechają na samym końcu. ;)

ocenił(a) serial na 9
kolioiski

a no w sumie tak. Ale szczerze mówiąc Overclockwise mnie jakoś nie zachwyciło, niby fajny pomysł ale niezbyt lubię ten odcinek.

lsudny

Dla mnie Overclockwise też nie wymiata jakoś szczególnie, jest dobry, ale nie rewelacyjny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones