PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624592}

Głęboka woda

5 113
chce zobaczyć
Głęboka woda
powrót do forum serialu Głęboka woda

A muszę przyznać, że już trochę się bałem. Pilot sezonu pozostawił spory niedosyt we mnie.
Wydawał się być próbą zastosowania nowej formuły. może nie takie były intencje ale do pewnego
stopnia taki był efekt. Nie było Ośrodka lecz prywatna podróż Wiktora do łóżka umierającego
ojca. Nie do końca się to udało, gdyż nie wzbogaciło za bardzo naszej wiedzy o protagoniście,
lecz wprowadziło w nie do końca realistyczny sposób do życia Okulickiego jego przyrodniego
brata.

Drugi odcinek był nieco lepszy, ale to ciągle było za mało jak na poziom do, którego
przygotowano nas w pierwszym sezonie (tam tylko trzy odcinki były słabsze).
Trzeci odcinek był już naprawdę dobry. Jakoś udaje się pokazywać Łazarkiewicz okruchy życia
bohaterów, urwane fragmenty, które zaczynają się w środku jakiejś czynności i nagle kończą

Wczorajszy odcinek był już wybitny. Wspaniałe kreacje aktorskie oraz dokonanie wielkiej sztuki
czyli opowiedzenie tej niejednoznacznej historii i utrzymanie równowagi nawet tam gdzie tak łatwo
było popaść w banał ferowania wyroków, antagonizowania niezrównoważonej bohaterki
Hajewskiej-Krzysztofik.
Fragment kiedy ta w korytarzu podziemnym "śpiewa" arię z podkładem z magnetofonu ...
Wielkie brawa.

Pewnie wyjdzie na to, że jestem jakaś dziwna, ale mi ten odcinek nie podszedł. Sytuacja jak dla mnie wydumana w kosmos, rozumiem, że chcieli powiedzieć "uzależnienie może przydarzyć się każdemu" i "patologie zdarzają się w rodzinach, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali", a kulturalny i światowy człowiek może okazać się życiowym kaleką, albo wręcz toksycznym monstrum...ale nie kupiłam tej całej historii upadłej śpiewaczki grającej nałogowo na automatach i tłukącej niewidomego męża. Sama scena znęcania się zupełnie do mnie nie trafiła, chociaż motyw pastwienia się nad osobą niepełnosprawną zaliczam do najbardziej dla mnie traumatycznych.
+ za scenę śpiewu w tunelu i przede wszystkim na Kalinkę moją kochaną. Uwielbiam Gabrielę Muskałę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones