PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Potulny wyjazd Bronna z kuszą na Północ wydaje się bardzo płaskim pomysłem. Nawet, jeżeli przyłączy się tam do popleczników Daenerys. Bo w wykonanie rozkazu zabicia dwóch Lannisterów, to chyba tylko Cersei wierzy, widząc w Bronnie jedynie zbira do wynajęcia. O ile stanięcie do próby walki za Tyriona i początkowa służba u niego mogły wynikać z kalkulacji korzyści, to później pokazał, że potrafi się zaprzyjaźniać. A pokazuje to choćby ocalenie Jamiego przed smoczym ogniem i utopieniem, wbrew późniejszym deklaracjom o materialnych przesłankach.
Moim zdaniem Bronn porzuci służbę dla Cersei z hukiem. W lochu żyje przynajmniej Ellaria i nadal obstawiam, że jest to sposób na powrót Dorne do akcji. Bo i tak będzie pierwszym celem Złotej Kompanii ze względu na zasoby.

Beton_z_Szyszkami

Na Reddicie pojawił się taki wątek:

"Zauważyłem wzór dla niektórych głównych bohaterów i ich śmierci.
Ned Stark ścina dezertera, Ned zostaje ścięty.
Roose Bolton dźga Robba w serce, Roose zostaje wbity w serce.
Olenna Tyrell zatruwa Joffreya, Olenna umiera z trucizny.
Ramsay Bolton karmi swoją macochę i brata ogarami, Ramsay umiera od psów gończych.
Tyrion Lannister zabija ojca kuszą, [Czy teraz zostanie zabity przez Bronna kuszą?]"

Świadczy to, przede wszystkim o stopniu fascynacji serialem, nie mniej skojarzenie sugestywne.

bazant57

Karma ;)

Treehouse

Jakby tego było mało:
- Walder Frey rozkazał poderżnąć gardło Catelyn Stark i zginął w ten sam sposób,
- Ygritte zabiła rodziców Ollyego z łuku i zginęła od strzały Ollyego,
- Lysa zarządzała egzekucje przy pomocy Księżycowych Drzwi i sama też pofrunęła.
Pewnie można nadal poszukiwać analogii.

bazant57

O_O

Ktos jest bardzo spostrzegawczy, świetnie zauważone.

burberry

Znalezione tu i ówdzie.

bazant57

No w tym sezonie Tyrion troszkę traci może scenarzyści nie maja juz na jego postać aż tak pomysłu , kto wie może do końca nie dotrwa . Pytanie tylko czy Jamie przetrwa 3 odc bo może paść pod Winterfell czego bym zbytnio nie chciał ale po tym 2 odcinku chyba juz też się spełnił w tym sezonie tzw rehabilitacja postaci i zginięcie w honorowym celu zobaczymy . Brona lubię pewnie dopiero w 4 odc sie pojawi wątpię aby nagle dojechał w 3 bo było by to bezsensu czasowo

jones1_2

Bronn jest szansą na powrót wątku Dorne. SPOILER ponoć w ostatnim odcinku ma dostać od Tyriona Twierdzę Bliźniaki w nagrodę za "samodzielne pokonanie generałów Złotej Kompanii".

bazant57

Co za szczęście, że nie studiowałem na Uniwersytecie Technicznym w Monachium...
Żyją: Bronn (93.5% szansy na śmierć), Sansa i Bran. Wręcz przeciwnie: Daenerys (0.9% szansy na śmierć), Varys, Jamie. Mam nadzieję, że ci fachowcy nie projektowali jakiejś elektrowni atomowej...

ocenił(a) serial na 8
bazant57

[SPOILER] Jerome Flynn w jednym z wywiadów powiedział, że wszyscy znienawidzą Bronna. Na ile podpuszczał, na ile mówił prawdę - dowiemy się wkrótce. Tyrion jednak mówił Bronnowi zawsze, że nieważne, ile dostanie za jego zabicie, on zawsze podwoi stawkę. Myślę, że Bronn najpierw chciałby ponegocjować :)

enamoured

W tym serialu wszystko jest możliwe. Nie mniej wiadomo też, że aktorka grająca Sansę była na zdjęciach w Hiszpanii, odtwarzającej Dorne. Prawdopodobnie będą to zabiegi mające na celu użycie ich armii przeciwko Cersei. I tu pojawia się pytanie, kto tymi wojskami będzie dowodzić. Wszyscy dotychczas poznani Dornijczycy nie żyją, lub są w lochu. Bronn prowadzący oblężenie KP byłby bardzo przydatny, bo doskonale zna tamtejsze podziemia.

bazant57

Wychodzi na to, że hiszpańskim plenerem jest Dragon Pit w Italice k. Sewilli. Tam ma się odbyć końcowe spotkanie lordów.
A tak przy okazji, to Dorne wyszło najlepiej z całego konfliktu. Wojska nie brały udziału, a na ich terenie nie toczyły się walki. Kunktatorstwo popłaca...

bazant57

No cóż trochę się wyjaśniło.
SPOILER
Aktor grający Bronna powiedział, że widzowie przestaną go lubić. W E04 pokazał się jako wyrachowany i mający wszystko gdzieś, poza emeryturą we własnym zamku. Obietnica Cersei w postaci Riverrun jest tak na wyrost, że przeciętny człowiek nie powinien w nią uwierzyć. A tym bardziej obietnica Tyriona ofiarowania mu Wysogrodu, czyli panowania w najbogatszym z królestw. Nadal mam nadzieję, że Bronn raz, ma swój rozum, dwa, że zostały w nim resztki tego przyjacielskiego zawadiaki.
Dorne wraca, jadnak nie tak jak wymyśliłem. A mogło być tak pięknie...

ocenił(a) serial na 7
bazant57

Autory w głupkowaty sposób musieli zamknąć wątek Bronna aby nie zabierał im czasu antenowego.

Tego sezonu nie ratuje nawet zamienienie smoka w jeża (jak dotąd najlepsza scena) i dwie w miarę dobre sceny z dialogami... (Varys i tyrion, Varys + tyrion + jaime).

Martin von Carstein

Swoją drogą ciekawe, kogo tym nowym księciem Dorne zrobili.

ocenił(a) serial na 7
bazant57

Cholera wie. Bronna w Dorne raczej się nie spodziewam. Nie wiem nawet czy faktycznie zobaczymy choć jedną scenę w tym księstwie. Ten odcinek był najlepszą okazją do pokazania takiej wizyty...

Martin von Carstein

Coś zobaczymy wraz z Sansą, bo kręciła zdjęcia w Hiszpanii.

ocenił(a) serial na 7
bazant57

Przecież Bron nie jest głupi , na pewno ma plan awaryjny , w końcu chodzi o niego , jest człowiekiem rozgarniętym , da radę , chyba że go zepsują .
"dwa, że zostały w nim resztki tego przyjacielskiego zawadiaki."
Może zostały resztki , no ale to człowiek dbający o swój wyłącznie los , więc z ta przyjaźnią to tak ...

Pallando

Docelowo może i tak, ale Ogar dużo się od niego nie różnił w podejściu do życia w chwili ucieczki z KP, a bardzo się zmienił. Dla zwrotu akcji powrót Bronna może okazać się dobrym chwytem.

bazant57

Bronn zrobił się za bardzo chciwy, do tego w nieuprawniony sposób zyskał dostęp do teleportacji. O ile dyskutuje się z nim z nożem na gardle, to w każdych innych okolicznościach- do odstrzału i zamknięcie wątku.

willet

Tyle, że Cersei już wie o niezrealizowaniu zlecenia na Tyriona. Riverrun dla Bronna poszło się bujać. Dlatego rycerz znad Czarnego Nurtu musi albo zginąć zaraz, albo przyjdzie z rachunkiem za swoje usługi na koniec odcinka. A tak w ogóle, to do tego Winterfell wchodzi kto chce. Pozostaje jeszcze taka możliwość, ze Jaimie i Bronn spotkają się w drodze na południe.

ocenił(a) serial na 10
bazant57

Po tym odcinku stwierdzam ze ten wątek był kompletnie głupi i w ogóle go nie powinno być dlatego że nie klei sie z resztą. Jaime teraz wie że Cersei chce jego śmierci i nawet dała za jego głowę nagrode a 5 minut potem i tak postanawia do niej wrócić jakby nic sie nie stało a potem Cersei ma idealną okazje do zabicia Tyriona i znów nie chce tego zrobić

TyrionLanister

No właśnie nie do końca wiadomo, po co jedzie do Cersei. Pożegnanie z Brienne wskazywało raczej na celowe zrobienie z siebie drania, aby mniej cierpiała. Czyli to misja samobójcza. Nie da się wykluczyć, że chce śmierci Cersei. Pytanie czy zadanej własnoręcznie, czy ma jakiś "misterny" plan. Obstawiam, ze w drodze spotka Bronna.

bazant57

Teraz jego postać jest już po nic jak Jamie kipnął Tyrion nie ma juz zbytnio nic do gadania raczej nici z Wysogrodu

jones1_2

Moje przewidywania były nietrafione. Teraz jeszcze wychodzi na to, że Tyrion długo nie pociągnie...

bazant57

No i znów jako wróżka się nie popisałem. Tyrion spierniczały i nudny ciągnie i ciągnie. Ten sam dowcip, co zawsze...

bazant57

No i masz, Bronn dostał Wysogród. Ciekawe dlaczego, skoro obiecał mu to raptem obecny namiestnik, a takie decyzje to są raczej w gestii króla. A z punktu widzenia Korony, a nawet Starków, Bronn nie ma żadnych zasług. Poza tym jakie ma kwalifikacje do bycia Starszym nad Monetą utracjusz? To się nie trzyma kupy...

bazant57

Nie znasz się, to najlepszy serial, jak śmiesz go oceniać? Tylko 10 dla tak niesamowitego serialu :D

ocenił(a) serial na 7
BlackPiterback

Nie ma Stannisa na tronie więc nie ma 10-tki..

Martin von Carstein

Długo Stannis wydawał mi się najodpowiedniejszy. Zwłaszcza, gdy poświęcił swoje ambicje dla walki z dzikimi na Północy. To było apogeum. Zabójstwo brata, impreza światło i dźwięk ze szwagrem (wielu o czymś takim marzy), wydawały się wybaczalne, bo były ceną za realizację misji. Nawet depresja po porażce nad Czarnym Nurtem nie przekreślała go, bo się pozbierał z pomocą Davosa. Ale go zepsuli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones