Gwiezdne wojny: Andor
powrót do forum 1 sezonu

7.4 na filmweb...

ocenił(a) serial na 9

filmweb to już nie jest społeczność znających się na sztuce filmowej, ale chaotyczna gawiedź. Andora na rotten tomatoes według krytyków 92/100
według widzow 83/100
na imdb 8.2/10
u nas 7.4...
czuje się jakby ta społeczność straciła smak bo stała się bardzo egalitarna, równamy do najniższego możliwego mianownika.

ocenił(a) serial na 1
zbyncom

Serial jest nudny i tyle; wszystkie oceny z takich portali internetowych są niemiarodajne

ocenił(a) serial na 8
zbyncom

Andor jest bardzo "schludnym", dopracowanym, przemyślanym dziełem, w którym, jak w każdej przyzwoitej produkcji, kładzie się nacisk na detale. To w obrębie uniwersum Star Wars rzecz praktycznie wybitna, wysmakowana, ale z oceną wstrzymam się jeszcze do końca sezonu.
Andor jest po prostu rzeczą dojrzałą, co oznacza, że stoi w opozycji do wszystkich produkcji spod znaku Star Wars z XXI wieku, za wyjątkiem Roque 1. Wręcz urąga pozostałym Star Warsom wypinając się na ich komiksowość, płytkość, sztampowość i schematyzm.
Można powiedzieć, że Andor i Roque1 adresowani byli do pierwszych odbiorców Star Wars, którzy tamte filmy z lat 70. i 80. oglądali jeszcze za dzieciaka w kinie. Tamte filmy były dla nich, jako dla dzieci, przystępne, ale gdy dorośli, mając sentyment do tego świata, oczekiwali czegoś dojrzałego, pasującego do ich wieku. Infantylne i komiksowe opowiastki mogły ich co najwyżej rozczarować, co też się stało. Roque1 i Andor są więc swoistym zadośćuczynieniem i przeprosinami kierowanymi do ludzi w wieku 40+, którzy do komiksowych treści, pozbawionych jakiejkolwiek głębi, choćby psychologicznej, podchodzą z nieukrywaną pogardą. Nie przepadają też za strzelankami dla dzieci, czyli teledyskowymi migającymi scenkami akcji, głupawym łubu-du, preferując bardziej finezyjne zwroty akcji i stopniowe budowanie dramaturgii.
W Andorze, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy każdego odcinka, to dostali. Przynajmniej w formie, w sposobie prowadzenia kamery, w tempie dalekim od strzelanek dla dzieci, w technice rysowania postaci, ich osobowości i temperamentów. W warstwie fabularnej historia wcale nie jest szczególnie skomplikowana, ma swoje płycizny czy też mielizny, ale klimat Andora jest rewelacyjny, bo realizacyjnie za montaż i całą resztę wzięli się pierwszoligowcy, a nie twórcy teledysków do muzyki disco, techno i disco-polo.

ocenił(a) serial na 3
per333

Zadziwiające, jak dużo umieściłeś tutaj snobistycznych peanów z dodatkiem jakiegoś klasistowskiego ego, a jak mało treści. Już zestawianie tego z Rogue One w kategorii dojrzałości zakrawa o absurd. To taki sam komiks i schemat jak cała reszta.

per333

Smakosze kina się ujawnili. Andor jest poważniejszy od innych produkcji SW, ale nie czyni to z niego dramatu. Tak samo jak ze starych zgorzkniałych dziadów, którzy byli na premierze SW i podobała im się przygodówka nie czyni koneserów kina. Ci boomerzy, którzy narzekali np. na prequele zasługują by siedzieć na dupie i oglądać w kółko starą trylogię, i nie dostać nic nowego.

zbyncom

Obejrzałem, wynudziłem się, zajrzałem na filmweb i jestem totalnie zaskoczony tak wysoka ocena (w tej chwili 7,9), bo spodziewałem się raczej 5,5, no może 5,9…

ocenił(a) serial na 9
redy

No bo może oczekiwałeś filmu akcji? To jest dramat, bardzo dobry dramat, trzymający w napięciu. Oby więcej takich produkcji.

ocenił(a) serial na 9
zbyncom

Jednak ocena wzrosła więc może za szybko zbeształem społeczność. A serial polecam

użytkownik usunięty
zbyncom

HAHAHAH po pierwsze ocena na rottentomatoes to nie ocena liczbowa tylko PROCENT ilu widzom czy krytykom się film / serial podobał a to totalnie co innego xdd po drugie typiarzu 7,4 (choć tera już 7,9) to dobry wynik biorąc pod uwagę że to lepszy niż jarassic park czy szczęki i prawie taki dobry co obcy 2 / terminator więc czego płaczesz

ocenił(a) serial na 9

Jaka buraczana wypowiedź, mieszkasz w szopie czy co ? A co do rotten wystarczy wejść w szczegóły oceny buraczku, wiec sam nie płacz i czytaj ze zrozumieniem, bo moja ostatnia wypowiedz właśnie o tym mówi

użytkownik usunięty
zbyncom

Dobra dobra bobasku tak czy owak główny wniosek z mojej wypowiedzi mówiący że 7,4 to bardzo dobra ocena liczbowa dalej się sprawdza więc bon włajaż pozdrowienia z szopy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones