7,7 26 423
oceny
7,7 10 26423
4 294
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"type":"film","id":34050,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Stargate+SG-1-1997-34050/tv","text":"W TV"}]}

Wieloodcinkowy serial będący kontynuacją filmu "Gwiezdne Wrota", gdzie kolejne odcinki, ilustrują wyprawy do innych światów przy wykorzystaniu wrót, nadzorowanych przez wojsko. W tym serialu wrota wiodą na wiele planet i również mogą przez nie przebywać przybysze z innych wymiarów i to zarówno dobrzy jak i siejący zagładę. Wyprawy są dowodzone przez pułkownika O'Neila (Richard Dean Anderson). 

Cztery tysiące lat temu na Ziemie przylecieli przedstawiciele obcych cywilizacji, którzy zaczęli wykorzystywać ludzi jako swych niewolników. Gwiezdne Wrota łączyły ich z innymi planetami. Ludzie zbuntowali się, obalili władców, a wrota zakopali pod ziemią. W połowie dwudziestego wieku grupka archeologów odnalazła zakopany portal i oddala go armii. Rządowi udało się go uruchomić. Zostały wydzielone specjalne oddziały penetrujące kolejne planety w poszukiwaniu nowych wynalazków i cywilizacji. Jedną z pierwszych z tych grup jest SG-1, o której opowiada ten serial.

Remington_Steele
opis użytkownika

Serial jest kontynuacją filmu kinowego "Gwiezdne Wrota". Za pomocą urządzenia do podróży międzyplanetarnych, czteroosobowa jednostka specjalna bada obce cywilizacje i planety. W skład ekipy badawczej wchodzą: stanowczy dowódca zespołu pułkownik Jack O'Neill (Richard Dean Anderson), doktor archeologii Daniel Jackson (Michael Shanks), dzięki któremu po raz pierwszy otworzono wrota, piękna pani major Carter (Amanda Tapping) oraz pochodzący z innej planety Teal'c (Christopher Judge).

cleopatra
opis użytkownika

Jest to kontynuacja kultowego filmu "Gwiezdne Wrota". Bohaterowie podróżują poprzez gwiezdne wrota, łączące planety nawet w innych galaktykach. Są to podnóże badawcze, jednakże nie raz drużyna składająca się z naukowca Sam Carter (Amanda Tapping), Jaffy Teal'ca (Christopher Judge), archeologa, historyka Daniela Jacksona (Michael Shanks) oraz dowodzącego Jacka O'Neill (Richard Dean Anderson) musiała walczyć. Cały projekt jest utrzymywany w tajemnicy, a dowództwo nad nim sprawuje prezydent USA.

sholva_kree
opis użytkownika