serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Gwiezdne wrota

Stargate SG-1
1997 - 2007
46 min.
7,7 26 864
oceny
7,7 10 1 26864
4 500
chce zobaczyć
Za pomocą gwiezdnych wrót, które łączą planety nawet w odległych galaktykach, czteroosobowa jednostka specjalna SG-1 bada obce cywilizacje i planety. Więcej Mniej
Gwiezdne wrota zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Serial zdobył 5 nagród Saturn oraz 37 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Wieloodcinkowy serial będący kontynuacją filmu "Gwiezdne Wrota", gdzie kolejne odcinki, ilustrują wyprawy do innych światów przy wykorzystaniu wrót, nadzorowanych przez wojsko. W tym serialu wrota wiodą na wiele planet i również mogą przez nie przebywać przybysze z innych wymiarów i to zarówno dobrzy jak i siejący zagładę. Wyprawy są dowodzone przez pułkownika O'Neila (Richard Dean Anderson). 

na podstawie
Alex Levine (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Double Secret Productions / Gekko Film Corp. / Kawoosh! Productions IX / Więcej...
tytuł oryg.
Stargate SG-1
inne tytuły
Stargate: SG-1 (alternatywna pisownia) USA
Stargåte SG-1 (alternatywna pisownia) USA
Stargate Command (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Aktor Leon Rippy, grający w filmie generała Westa, został zastąpiony przez Dona S. Davisa, grającego w serialu gen. Hammonda.
Zdjęcia z nowej planety Tollan kręcono na Uniwersytecie Simona Frasera w Burnaby (Kanada).
Serial kręcono w Colorado Springs (Colorado, USA), Burnaby i Vancouver (Kanada).
28 października 1994 był pamiętnym dniem. Jest to bowiem data premiery rewelacyjnego filmu z gatunku science fiction: "Gwiezdnych Wrót". Roland Emmerich w swym filmie ukazuje nieco inną historię naszego gatunku. Otóż według jego wizji dawno temu przybyli na Ziemię kosmici, którzy podając się za bogów, zniewolili rodzaj ludzki i rozsiali go po całej... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych