Hemlock Grove
powrót do forum 1 sezonu

Gdyby wyciąć brutalne i krwawe sceny, to jest serial dla nastolatków, naiwny, pełen nie logicznych głupot. Serial o szkole , o braku tolerancji i nadprzyrodzonych siłach, czyli chyba to przez co każdy nastolatek choć raz przechodził. Większość z nas choć raz w szkole była nie tolerowana w jakiejś sprawie, wtedy chcielibyśmy mieć supermoce. Serial dla młodego odbiorcy , ale z racji krwawych scen ma 18+.
Po co to komu? Bo dojrzały widz nic tu dla siebie nie znajdzie, a dla młodszego te brutalne sceny nie nadają się. To coś Ala zmierzch, ukryty pociąg , seksualna rządza dziewczyn do tajemniczego , nowego chłopaka w szkole, chłopaka wilkołaka. Myślę że jest to film dla nastolatek a te 18+ tylko je nacheci żeby pokryjomu to oglądać i napalać się na głównego aktora. No robienie z młodego pokolenia durniów, szkoda że czymś takim są młodzi karmieni.

Cezarygon

Po pierwsze, to serial. Po drugie, nastoletni nie oznacza niedojrzały, a dorosły nie oznacza dojrzały. Po trzecie, poziom inteligencji nie świadczy o guście ani nie przesądza o powodach, dla których ktoś miałby to oglądać, czy też lubić. Po czwarte, to, co ktoś wyciągnie i jak zinterpretuje istotne dla siebie motywy, zależy od poziomu wrażliwości i wiedzy danej osoby na temat świata. Ja osobiście mam 24 lata, pierwszy sezon pochłonąłem (tak, nie tylko dziewczyny to oglądają!) w niecałe dwa dni, właśnie zaczynam drugi. To, co przyciągnęło moją uwagę, to oparcie się autora o podania z naszej rodzimej mitologii słowiańskiej, a następnie dodanie jej amerykańskiego posmaku, co dla widza takiego, jak ja, który wychował się na naszej demonologii, oraz w latach nastoletnich absolutnie przejadł się hollywoodzkimi interpretacjami tematyki "wampirów" (oryginalnie upiorów, strzyg), staje się pewnego rodzaju zagwozdką i wzbudza ciekawość, w jaki sposób następne odcinki ukażą i rozwiną tę słowiańsko-amerykańską, pradawno-nowoczesną tematykę. Nie jest to, rzecz jasna, zagwozdka nazbyt ekscytująca, bo serial szczęki nie urywa, ale mimo to pociągająca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones