PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595358}

Homeland

7,9 65 543
oceny
7,9 10 1 65543
7,0 12
ocen krytyków
Homeland
powrót do forum serialu Homeland

7x12

użytkownik usunięty

Dość nudnawy odcinek.
Śmieszne jest jednak, że ten fikcyjny serial wbija tu swoje poglądy z reala - Ameryka - najbardziej obłudne ze wszystkich panstw wytyka ze u nas demokracja umiera:D
smieszne to bylo, ograniczone heroski ciągle tez demonizuja rosje, a potem dają jej czas na wyniesienie zawartosci fabryk chemicznych przed zrzuceniem bomby.

ocenił(a) serial na 8

No i po finale kolejnego sezonu.Już po samej małej ilości wpisów świadczy,że ten serial spadł trochę pod wzgledem popularności jak i jakosci.7 sezon trochę się odbił na szczęście po 6-tym beznadziejnym.Powiem krótko,było lepiej ale to były tylko przebłyski tego co widzieliśmy w początkowych sezonach.
No dobrze,że ta cała pani prezydent wreszcie wypadła z obiegu bo dwa sezony poświęcone jej to aż nadto,po prostu na te wredne babsko już nie mogłem patrzeć,no i właściwie nawet z godnościa ta ostać odeszła ale przez to dostaliśmy ciężkostrawny patos,naprawde nie wiem kto pisze teraz te scenariusze do tych odcinków,kiedyś to wszystko z jajem było,wygladało to tak mniej więcej,że sekcja wywiadowcza dwoiła się i troiła a i tak dostawali po nosie a tera w tym ostatnim odcinka to jakaś laurka normalnie,dlatego odnośnie 7-go sezonu to ten ostatni odcinek to trochę zgrzyt,no ale chociaż Carrie sfiksowała do reszty.W ogóle ta aktorka w tym sezonie bardzo zbrzydła,nigdy nie należała do pięknych ale teraz to jakoś ciężko na nią się patrzyło,te grymasy i wytrzeszcz oczu (moja ocena dla niej za grę we wszystkich sezonach to aż 9 żeby nie było,ze ją hejtuję).
Brakowało mi w tym finale,jakiegoś bum,ale takiego w stylu,że ekipa się starała a tu Rosja robi im(USA) psikusa jakiegoś tak więc wyszło trochę cukierkowo no ale może za dużo oczekiwałem bo trochę gorzkiej pigułki tez dostaliśmy Carrie plus krytyka obu obozów politycznych....8-my sezon powinien być jakiś konkretny restart.

ocenił(a) serial na 8
aronn

Ma być spory przeskok czasowy.

aronn

7 lat temu każdy z nas wyglądał lepiej ;)

użytkownik usunięty
aronn

Carie to tez jedna z nielicznych aktorek ktorym nie klada szpachli na twarz, a i chyba niewiele jej trzeba makeupu, aby ładnie wyglądała. Oko by strzelila, troche pudru, doczepy i juz ^^

ocenił(a) serial na 9
aronn

Ogólnie, to przesadzili z polityką dla mnie Homeland to był serial o walce wywiadów albo z terrorystami, a tu się zrobiło jakieś skrzyżowanie House of Cards z Lotem nad Kukułczym Gniazdem, wnerwiające były też wątki rodzinne i w ogóle cała ta choroba Carrie, nie na to czekałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Tak, opozycja zaraz zacznie ten fragment przypominać gdzie Keane wymieniła Polskę.

WOLVERINE55

Nie zdziwiłbym się jakby wyszli w marszu poparcia dla jej wypowiedzi, w końcu nie odróżniają fikcji od rzeczywistości :D

ocenił(a) serial na 9
WOLVERINE55

nawet twórcy serialu widzą, co wyprawia kacza armia w Polsce :)

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Moze coś się wydarzy na świecie i natchnie twórców:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
dewille

Lepiej nie wchodźmy na poboczne tematy,bo dojdzie zaraz do pyskówek itp. tylko skupmy się odnośnie samego serialu.

dewille

Pohamuj agresję gościu. Mówię o całokształcie obecnych rządów pierwszego sekretarza (prezesa). Komuna bis.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

hahaha o proszę kodziarstwo na filmweb zaraz zacznie okupację portalu w imię obrony demokracji. Komuna co ty wiesz o komunie za tamtych czasów to taki jeden z drugim z UBwateli RP czy jak im tam to na Popiełuszkę w bagażniku by kończył a nie swobodnie wydzierał się na ulicach.

marcin261287

Całokształt obecnych rządów wygląda dokładnie tak samo jak każdych poprzednich po 1989 roku, różnica polega na nazwie partii rządzącej.

Netehor

Serio? Nie przypominam sobie wcześniej takiej bezczelnej propagandy w mediach publicznych, nagonki na lekarzy, sędziów, czy skłócenia z większością świata.
No ale dali 500 zł to jest dobrze.

marcin261287

Widziałem program Tomasza Lisa, widziałem aktualne Wiadomości, różnicy to ja tam nie widzę, poza rzecz jasna stroną.

Netehor

Jest różnica w byciu ciętym na coś (Lis) a mówieniem nieprawdy, manipulowaniem faktami (Wiadomości).

marcin261287

No Lis jak zezwolił na cytowanie tweetów z fałszywego konta córki Dudy udowodnił, że jest kłamcą, a i same Wiadomości wtedy i dziś niczym się nie różnią.

Netehor

Masz na myśli Dziennik Telewizyjny i dzisiejsze Wiadomości? No to rzeczywiście niczym się nie różnią.

marcin261287

Nie, mam na myśli Wiadomości z Tadlą i Wiadomości z Holecką.

Netehor

I nic się nie zmieniło Twoim zdaniem pod względem przekazu?

marcin261287

Hmmm. A nie pokazywanie prawdy to nie jest manipulacja ? Np. brak informacji o zeznawianiu przed sądem ówczesnego prezydenta Komorowskiego ? Przed sądem wozy TVP., TVN, Polsat i zero informacji. A pijany Kwaśniewski w Charkowie ? Zakaz informowania dostały wszystkie telewizje (groźba zabrania koncesji). Teraz telewizje prywatne tv mogą mówić co chcą.

arti2807

Ale kiedy to było, weź daj spokój. Każda telewizja ma swoje grzeszki, natomiast żadna nie sieje takiej propagandy rządowej jak teraz TVP. Praktycznie codziennie, przy każdej istotnej informacji na temat działań rządu lub opozycji można wyłapać celowe manipulacje. Masz coś takiego na TVN czy Polsacie?

marcin261287

,,Serio? Nie przypominam sobie wcześniej takiej bezczelnej propagandy w mediach publicznych,...'' No stąd moje przypomnienie, że było gorzej. A zeznania Komorowskiego przecież to końcówka kadencji PO, więc stosunkowo świeża sprawa. Trudno żebym pisał o czymś co miało miejsce tydzień temu, skoro PO już nie rządzi od trzech lat. Czy mam coś takiego na Polsacie i TVN, tak mam tylko w drugą stronę. I to na szczęście, bo obecna władza jeszcze nie wpadła na pomysł swoich poprzedników PO, SLD żeby coś zabraniać coś prywatnym nadawcom.

arti2807

Zeznania Komorowskiego cokolwiek wniosły, że miały być pokazywane przez cały dzień? Kto niby zabraniał nadawcom publicznym prezentowania informacji na temat? Proszę o konkrety. Podałeś mi jeden mało istotny przykład, ja Ci podaje przykład systematycznej codziennej propagandy rządowej. I nie udawaj, ze tego nie widzisz, bo za poprzednich rządów czegoś takiego nie było, choć też mieli swoich ludzi w radzie nadzorczej TVP oraz KRRiT.

marcin261287

No właśnie chodzi o to, że ja Ci dałem konkretny przykład propagandowych nacisków poprzedniej władzy, a Ty mi dajesz ogólniki. Bo żadnego konkretnego przykładu nie dałeś. Skoro zeznania urzędującego prezydenta w bardzo ważnym procesie są mało istotne to dlaczego ówczesna reżimówka zakazała informowania o tym ? Przecież to oczywiste bali się, że może to zaszkodzić Bronisławowi przed wyborami. Oczywiście codzienna propaganda w TVP za rządów PO też przejdzie do historii. Ciekawie zresztą opowiadał o tym jak to wyglądało Artur Górski, który spotykał się notorycznie z naciskami podczas tworzenia kabaretu.

arti2807

To podaj ten przykład propagandy za rządów PO. Konkretnych przykład. To co napisałeś jest jedynie domniemaniem.

Masz kilka konkretnych przykładów z ostatnich miesięcy w TVPiS:

1. Strajk lekarzy rezydentów - TVP puszcza kłamstwo na temat rzekomych wyjazdów zagranicznych jednej z 'biednych' lekarek. Te okazują się być misją humanitarną. Taka sama bzdura odnośnie szalika matki niepełnosprawnego 'za 1000 zł'. Na pewno pomylili się o jedno zero.

2. Premie dla ministrów i porównanie ponad 600 mln (PO) z 1,5 mln (PiS). Tyle że te ponad 600 mln było łączną kwotą wydaną na premie dla wszystkich pracowników spółek skarbu państwa przez 8 lat. Pewnie taka pomyłka, zdarza się.

O pomówieniach odnośnie Wałęsy i jego domniemanej przeszłości agenturalnej nawet nie wspomnę. Mimo iż w tej sprawie nie zapadł żaden wyrok.

To są przykłady propagandy w upartyjnionej telewizji.

Ps. Głosowałeś na PiS?

marcin261287

Odpowiadając na Twoje postscriptum myślę, że celnie spuentuję naszą dyskusję. Nie głosowałem. Mało tego, nie musisz mnie przekonywać, że dzisiaj TVP jest tubą propagandową PIS. Problem polega na tym, że Ty święcie wierzysz, że za PO było wszystko cacy. I tu jest pies pogrzebany. Tylko ktoś obiektywnie patrzący na sprawę może dostrzec propagandę jednej i drugiej strony. Problem z rządami PO jest jednak szerszy niż ich propaganda w TVP. Przywołane przeze mnie naciski na TVN i Polsat nie są domniemaniem tylko faktem. Poza tym kolejne przykłady :
W 2011 roku Paweł Miter dokonał prowokacji, wysyłając maila do Włodzimierza Ławniczaka, prezesa TVP, w którym podszywał się pod Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. W mailu przekazywał rzekomą prośbę od Bronisława Komorowskiego o stworzenie programu, gdzie „forum do wypowiedzi miałoby w całości młode pokolenie (od 25- do 35-latków), które w Polsce interesuje się sytuacją społeczną, polityczną itp.” W mailu sugerowano również osobę, która taki program miałaby stworzyć, a był nią właśnie Paweł Miter.

Odpowiedź na maila przyszła jeszcze tego samego dnia. Zaproszono Pawła Mitera na spotkanie, prowadzono z nim rozmowy o programie. Kolejne fałszywe maile z Kancelarii sugerowały ogromną kwotę wynagrodzenia miesięcznego 17 tys. zł, ale ostatecznie stanęło na kwocie 13 tys. zł, a także 5-7 tys. zł za każdy odcinek. Podpisano z Pawłem Miterem trzymiesięczną umowę na kwotę 39 tys. zł. Paweł Miter dostawał do dyspozycji samochód z kierowcą, otrzymał VIP-owską przepustkę. Dopiero po pewnym czasie i zaawansowanych pracach przy programie zorientowano się, że Paweł Miter nie jest nawet dziennikarzem, a tym bardziej dziennikarzem rekomendowanym przez Kancelarię prezydenta.

– O tym czy media podczas rządów Platformy Obywatelskiej były odpolitycznione może świadczyć fakt, że zabraniano dziennikarzom zadawania pytań. Jeden z reporterów PAP podczas wizyty Donalda Tuska w Izraelu chciał zapytać premiera o zapowiedzianą, także w Jerozolimie w kwietniu 2008 roku ustawę reprywatyzacyjną. Szef rządu mówił wtedy, że powstanie ona w ciągu kilku miesięcy. Minęły trzy lata i nadal jej nie było. Treść pytania, jeszcze przed jego zadaniem poznał Tomasz Arabski, szef Kancelarii Premiera, który próbował skłonić dziennikarza do zmiany pytania. Gdy to mu się nie udało zadzwonił do szefa Polskiej Agencji Prasowej. Po kilku minutach reporter otrzymał telefon od swojego szefa, który zakazał mu zadawania pytania o ustawę reprywatyzacyjną. Pytanie nie padło.
–Kolejny przykład : Ministerstwo Spraw Zagranicznych naciskało na szefową „Wiadomości” w TVP, aby wysłała z Lechem Wałęsą do Tunezji innego reportera, ponieważ do wskazanego do wyjazdu resort nie miał zaufania. Chodziło o Piotra Góreckiego, który dla TVP relacjonował m.in. rewolucje w Egipcie i Tunezji. Do Małgorzaty Wyszyńskiej zadzwonił rzecznik MSZ Marcin Bosacki, który wcześniej pracował w „Gazecie Wyborczej”. Rozmowa zakończyła się awanturą i stanowczym oporem Małgorzaty Wyszyńskiej, która według świadków zwracała rzecznikowi uwagę, że nie tak wygląda odpolitycznianie mediów. Piotr Górecki do Tunezji poleciał.
– Telewizja TVN otrzymała od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na zrealizowanie programu „Tu Europa”, 600 tys. euro. Ministerstwo opublikowało też specjalny 130-stronicowy podręcznik pt. „Jak pisać o Funduszach Europejskich”. Znajdowały się w nim wszelkie możliwe porady dla dziennikarzy: od merytorycznych uwag związanych z europejskimi dotacjami, po sugestie dotyczące wyglądu artykułów i telewizyjnych programów, a nawet wskazówki dotyczące stosowanego języka i ortografii.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sponsorowało natomiast audycję TVN „Xsięgarnia” prowadzoną przez Agatę Passent i Filipa Łobodzińskiego, ze stałymi felietonami Michała Komara i Michała Rusinka byłego asystenta Wisławy Szymborskiej. Na ten program przeznaczono w 2013 roku 240 tys. zł, a w 2014 roku 300 tys. zł. TVN otrzymał też w formie kosztów publikacji reklam oraz emisji materiałów promocyjnych ponad 3 mln zł. z dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
– Monitoring Fundacji im. Stefana Batorego prowadzony podczas kampanii wyborczej w 2011 roku . wskazał wyraźnie, że najczęściej ukazywanym w pozytywnym świetle we wszystkich głównych serwisach informacyjnych był Donald Tusk. Prawie jedna czwarta materiałów mu poświęconych miała wydźwięk pozytywny. W pozostałym czasie pokazywano go głównie neutralnie (73,9%). Także PO była partią najczęściej pokazywaną w przychylny sposób. Głównie przez stacje komercyjne: Polsat i TVN.

arti2807

Aha i agenturalna przeszłość Wałęsy jest akurat faktem. Choć ja nie przekreślam jego zasług po 80 roku.

ocenił(a) serial na 10
arti2807

no i pozamiatałeś to resortowe dziecko :)

szumi78

Rzucasz modne hasełka, których znaczenia pewnie nie rozumiesz. Przykre.

szumi78

Niestety tak działa na ludzi TVN :(

arti2807

Faktem, bo PiS tak twierdzi, razem z IPN (całkowicie przejętym przez tę partię) czy może zapadł wyrok sądu lustracyjnego, o którym nie wiem?

arti2807

Nie chciało mi się wszystkiego czytać, odpowiem tylko na część tego wywodu. Otóż, nigdzie nie napisałem, że za PO było wszyscy cacy, bo nie było. Natomiast skala propagandy za czasów PO (i SLD zresztą też) była nieporównywalnie mniejsza niż teraz. I naprawdę nie musisz wywlekać jakichś niepotwierdzonych zarzutów odnośnie poprzedników, kiedy w TVP to się dzieje codziennie, na paskach i w głównym wydaniu Wiadomości.

Teraz rozumiesz? Czy dalej będziesz próbował wmawiać sobie, że kiedyś było gorzej?

marcin261287

Nie będę próbował bo to jest fakt. Władza PO, a wcześniej SLD próbowała podporządkować sobie wszystkie media, a obecna tylko TVP. Co już udowodniłem powyżej. Więc, jeszcze raz odpowiadając na Twoje pytanie, tak było zdecydowanie gorzej.

arti2807

Tak jak udowodniłeś, że Lech Wałęsa był agentem. Tak sobie wmawiaj ;)

marcin261287

Ja nic nie musiałem już na szczęście udowadniać w tej kwestii. Wałęsa sam się przyznał do podpisania dokumentu, a to, że potem się znowu wypierał ? Cóż taki typ człowieka. Mało tego, jako prezydent swoją teczkę personalną mówiąc delikatnie przeczyścił. A, że jego podpis widnieje na dokumentach świadczących o PŁATNEJ współpracy ? Toż to nieistotny szczegół. ;)

arti2807

Autentyczność tego podpisu nie została nigdy potwierdzona. Tak więc bazujesz jedynie na domniemaniach, a co za tym idzie nie masz żadnego prawa nazywać go jak nazywasz. A już tym bardziej nie ma takiego prawa telewizja nazywająca siebie publiczną.

Na temat podejrzanych powiązań Macierewicza z Rosją też można wiele przeczytać, jak się poszuka. Ale jakoś nie widzę w TVN czy PIS żółtych pasków z informacją: 'Macierewicz to agent'.

Dostrzegasz różnicę?

marcin261287

W TVN czy Polsacie

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Dajcie juz spokój,temat jest odnośnie serialu.

aronn

Wszędzie ci fanatycy pisowcy. Chyba opłacani są do klepania tego samego według broszurek :)

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Można psioczyć na Wałęsę ale prawda jest taka,że gdyby nie było takiego człowieka jak Wałęsa(pomijając juz co ma za uszami) to kto wie kiedy by komuna upadła.

marcin261287

Cytując Ciebie samego jak zareagowałeś na podobny wpis innego internauty: : Rzucasz modne hasełka, których znaczenia pewnie nie rozumiesz. Przykre.'' Pasuje jak ulał to sytuacji. A ja za Pisem nie przepadam. Ale wiadomo jak ktoś nie lubi PO i jej propagandy to na bank za PISem, jakie to słabe uproszczenie.

marcin261287

Ale w sensie, że nie mam prawa nazywać Bolka Bolkiem ? Bo już się pogubiłem. Autentyczność podpisu została już zweryfikowana przez grafologów. A co do Macierewicza ( za którym nie przepadam) to takie sugestie wielokrotnie w tych stacjach były.

arti2807

Wyniki pracy tychże grafologów zostały podane przez Wiadomości jeszcze przed jej zakończeniem, więc wiesz ;)

Ja nie rzucam żadnych hasełek, a jedynie opisuje jaskrawe fakty z codziennego życia. Ty natomiast spekulujesz i pomawiasz.

Co do Macierewicza, jest różnica między sugestią i stawianiem pytań a publikowaniem informacji jakby to był fakt. Taki 'fakt' przynajmniej raz wygłosiła była kandydatka SLD na prezydenta (związkom z tą partią w sposób komiczny zaprzecza) Magdalena Ogórek, której mąż notabene widnieje na tzw. Liście Macierewicza jako TW Michał. Czyli nie dość, że pomawia to jeszcze sama ma za uszami.

marcin261287

Nie spekuluję, tylko objaśniam fakty. Na temat Wiadomości już się wypowiadałem, więc nie wiem po co wałkujemy ten temat. To nie program Tomasza Lisa, ani Szkło kontaktowe, gdzie wszyscy ze sobą się zgadzają. :) Nie przekonująco też bronisz propagandowych wpadek poprzedniej ekipy. Co do pani Ogórek fajnie, pięknie tylko co mnie to obchodzi ?

arti2807

'Co do pani Ogórek fajnie, pięknie tylko co mnie to obchodzi ?'

A powinno Cię obchodzić, przecież to agent tak samo jak Wałęsa. Czy może jakieś podwójne standardy wyznajesz?

marcin261287

Popraw mnie jeśli się mylę czy on był kiedyś prezydentem? Albo uważał, że sam obalił komunę? Nie znam męża pani Ogórek, nie słyszałem tego o czym piszesz, w ogóle nie wiem dlaczego rozmawiamy na jego temat.

arti2807

Nie ważne kim był, ważne że idąc Twoim tokiem rozumowania powinieneś go nazywać TW Michał, tak samo jak nazywasz Lecha Wałęsę Bolkiem. Twoje argumenty na poparcie tej tezy to ekspertyzy grafologiczne na zlecenie IPN, kiedy PiS już położył swoje macki na tej instytucji. Natomiast Piotr Mochnaczewski widnieje jak tajny współpracownik na tzw. Liście Macierewicza. To też niewiarygodne źródło informacji, ale chyba nie jesteś stronniczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones