II wojna światowa w kolorze: Droga do zwycięstwa
powrót do forum 1 sezonu

Gdyby istniało brytyjskie TVP Info to nie nakręciłoby tego inaczej... Tak wielkie skupienie na brytyjskim punkcie widzenia, niespotykane od lat. Po 1989 r. twórcy tego typu filmów na zachodzie raczej starali się akcentować przynajmniej udział Polaków, Czechów etc. Pokazywać szerszy kontekst. Tu film WWII - 1 odcinek - zaczyna się w ...maju 1940 r. O Polsce są chyba że 3 sekundy. Nie chciało im się. Z klęski we Francji zrobili niebywałe zwycięstwo w postaci ewakuacji w Dunkierce. Wprost narratorzy mówią, że bez tego wojna byłaby przegrana...(???!). Ofiary brytyjskiego statku Athenia zatopionego na poczatku września nazywają "pierwszymi ofiarami wojny" - W.T.F ? Do tego narratorzy pitolą i nudzą opowiadając jakieś banały prawie że łzami w oczach. Tani teatrzyk dla brytoli, w dodatku tylko dla takich z zerową wiedzą na ten temat. Ps. Rozbawił mnie tekst z tych banalnych, że w Dunkierce jakiś żołnierz "znalazł gdzieś motor i jeździł nim po plaży" ku uciesze gapiów. "Gdzieś znalazł" heh jak z 5 sekund wcześniej pokazali kilka tysięcy porzuconych motocykli, których nie można było ewakułować. Po 2 odcinkach jestem rozczarowany.

ocenił(a) serial na 3
kolozeroza

Dalej odcinek drugi. 31.25. Mówią o internowaniu Niemców z U-bota a na ekranie..polscy marynarze, na czapkach orzełki i napis "Marynarka Wojenna" . ..

ocenił(a) serial na 5
kolozeroza

dokładnie! też zwróciłem na to uwagę

ocenił(a) serial na 6
kolozeroza

Też mnie to irytowało i dodałbym jeszcze kiepskiego narratora, który nadawałby się raczej do Świnki Peppy niż do poważnego (w założeniach) serialu dokumentalnego. Trochę też mnie bawił sposób mówienia Japonki, choć zwykle było to nawet urocze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones