PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833990}

Koło czasu

The Wheel of Time
6,6 7 906
ocen
6,6 10 1 7906
4,7 3
oceny krytyków
Koło czasu
powrót do forum serialu Koło czasu

Obsada

ocenił(a) serial na 6

Chyba zawodzi mnie pamięć, ale mieszkańcy Dwóch Rzek mieli jasną karnację i ciemne włosy, a tutaj praktycznie każdy aktor jest mulatem. Cóż, teraz taka moda w Hollywood, że ciemnoskórzy aktorzy mogą grać Indian czy Eskimosów i nikogo to już nie powinno dziwić.

ocenił(a) serial na 3
luklis21

A dlaczegóż to nie zwracać uwagi na wygląd? Wygląd to cecha postaci. Zarówno kolor skóry, kolor włosów, oczu, wzrost i gabaryty. Jak np hrabia Dracula został opisany przez autora, jako wysoki, chudy mężczyzna. To nie oczekujemy zobaczyć niskiej, krępej kobiety w filmie o Draculi. Tak samo tutaj, jeśli główny bohater sagi jest rudy, to fani oczekują że w serialu też będzie to rudy, a nie brunet. Na tej samej zasadzie nie życzą sobie by przedstawicieli narodowości która ma przypominać Walijczyków wyglądali jak emigranci z Afryki

ocenił(a) serial na 6
niwrok_2015

To który bohater z Dwóch Rzek został podmieniony na inny kolor?

ocenił(a) serial na 4
peano210_filmaniak

Dla tych głupków to nie jest ważne. Ważna jest rasistowska krucjata.

peano210_filmaniak

Para Mulatów i półAborygenka.

ocenił(a) serial na 6
ryszard_wojna

A gdzie w książce jest opisany kolor ich skóry?

ocenił(a) serial na 3
peano210_filmaniak

jest opisany kolor skóry wielokrotnie w książkach a także w Przewodniku po Kole Czasu autorstwa Roberta Jordana i Teresy Patterson. Tak samo jak opisany jest kolor włosów i oczu postaci oraz ich wzrost jest też dokładnie opisana karnacja. Np w prequelu Nowa Wiosna- "skóra Siuan była tak samo biała, jak Moiraine". W serialu jest czarna

ocenił(a) serial na 3
peano210_filmaniak

Na inny kolor z Dwu Rzek został podmieniony Perrin, gdyż według opisu ksiązkowego jego karnacja jest taka sama, jak Mata. Nynaeve natomiast została opisana, jako osoba o jasnej cerze w porównaniu do opalonej cery Aielów w tomie XIII czyli Bastionach Mroku. A w serialu jest czarna tak samo jak Perrin, a w przeciwieństwie do Mata oraz Tama, rodowitych mieszkańców Dwu Rzek. Jest do niezgodność względem książki

luklis21

"Póki ludzie zaczną w ogóle zauważać coś takiego jak kolor skóry, będą takie podmiany" - Czyli jesteś na tak, by Ryan Gossling zagrał Martina Luthera Kinga(nawiązuję do pewnego popularnego mema wyśmiewającego podmiany rasowe w filmach) ?

ocenił(a) serial na 4
Kaya1456

Kolor skóry Martina Luthera Kinga wiąże się oczywiście z jego historia, więc raczej trudno, by zagrał go biały aktor. Kolor skóry postaci w jakiejś sadze nie ma wpływu na historię tych postaci.

skalp_el

A polskiego chłopa pańszczyźnianego spod Tarnowa kto ma zagrać? Bo mam rozumieć, że kolor jego skóry nie wiąże się, wg. ciebie, z jego historią.

luklis21

Ich serial, ich prawo w roli zebry obsadzić kota. Moje prawo, jako widza, jest wyrażać opinię o idiotyzmie w postaci kota grającego zebrę. Tak, wiem, to wasze, lewaków, marzenie - odebrać wolność słowa i zabronić krytyki jedynie słusznego multikulti.

morgana10

Cały świat do wymiany. Kopernik była kobietą.

Shadow_dawnego_gggggg

Poruszyłeś ciekawy temat - kiedyś kobiety były traktowane jak ludzie gorszej kategorii. Taki dodatek do faceta. Nawet gdyby kobieta Kopernika była od niego bardziej inteligentna to nie mogłaby tego pokazać bo by straciła głowę. Chcesz, żeby świat się nie zmieniał?

eete

Poruszyłeś ciekawy temat. TAK, PORUSZYŁEM CIEKAWY TEMAT. Kiedyś kobiety były traktowane jak ludzie gorszej kategorii. Taki dodatek do faceta. NIEPRAWDA, TAK JEST DO TERAZ NP. W KRAJACH MUZUŁMAŃSKICH. Nawet gdyby kobieta Kopernika była od niego bardziej inteligentna to nie mogłaby tego pokazać, bo by straciła głowę. TAK, TO PRAWDA. TO DZIWNE, ŻE NAJWIĘKSZY SZAŁ POLOWANIA NA CZAROWNICE MIAŁ MIEJSCE W HOŁUBIONYM ODRODZENIU, A NIE W POTĘPIANYM ŚREDNIOWIECZU. DUŻO W TYM WINY PODOBNO DRANI - PANÓW FEUDALNYCH, KTÓRZY CHCIELI ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD WYZYSKU I KIEROWALI AGRESJĘ PRZECIWKO BIEDNYM KOBIETOM. Chcesz, żeby świat się nie zmieniał? POWIEM TAK: NIE CHCĘ ZAKŁAMYWANIA RZECZYWISTOŚCI. ROBINSON CRUSOE MA BYĆ BIAŁY, A PIĘTASZEK CZARNY LUB ŻÓŁTY. NA SZCZĘŚCIE ŚWIAT SIĘ JUŻ ZMIENIŁ I KOBIETY MAJĄ RÓWNOUPRAWNIENIE. NIE ZMIENIŁA SIĘ NATOMIAST NP. TAKA ARABIA SAUDYJSKA, GDZIE LEPIEJ JEST BYĆ PSEM, A NIE KOBIETĄ LUB CHRZEŚCIJANINEM. TAM PODOBNO JESZCZE DO NIEDAWNA ŚCIGANO ZA CZARY. CZYLI CHCĘ, ŻEBY ŚWIAT SIĘ ZMIENIAŁ TAM, GDZIE TO POTRZEBNE.

Shadow_dawnego_gggggg

Ale kobiety w większości nie chcą równouprawnienia, dlatego większość zwolenników imigracji z krajów islamu to kobiety - chcą znowu być wzięte krótko za pyski.

ocenił(a) serial na 6
ryszard_wojna

Na jakiej podstawie zabierasz głos w imieniu miliardów kobiet i twierdzisz, że wiesz czego chcą?

peano210_filmaniak

Na takiej podstawie jak dzosep bujden do czarnego: jesteś czarny, a nie głosujesz bujdena, to nie jesteś czarnym.
Na takiej podstawie jak polskie lewaki mówią Łukaszowi Jasinie: jesteś homoseksualistą, a trzymasz z PiS-em, więc jesteś idiotą.
Krzysztof Bosak o takich wypowiedziach: "Komuniści krytykowali robotników »nieuświadomionych klasowo«, którzy nie włączali się w walkę o swoje klasowe interesy. Działacze LGBT wrogo podchodzą do homoseksualistów, którzy nie trzymają dyscypliny środowiskowej w walce o realizację rewolucyjnego programu społecznego lewicy".

Shadow_dawnego_gggggg

tylko lewaki chcą tego co wszyscy ,,chcą"
tylko lewaki wiedzą, co trzeba ,,wiedzieć"

ocenił(a) serial na 6
Shadow_dawnego_gggggg

"tylko lewaki chcą tego co wszyscy ,,chcą"
tylko lewaki wiedzą, co trzeba ,,wiedzieć""

A ty i twój kolega wiecie czego chcą miliardy kobiet, więc spełniacie kryteria.

peano210_filmaniak

wytłumacz o co ci chodzi z tymi kobietami?

ocenił(a) serial na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Kolega ryszard_wojna stwierdza, że większość kobiet nie chce równouprawnienia i chciałem się dowiedzieć na jakiej podstawie on to wie.

peano210_filmaniak

Pewnie dużo w wypowiedzi Ryszarda ironii ...

ocenił(a) serial na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Zmień forum, bo tu się o filmach rozmawia, a nie leczy kompleksy. Już na innych wątkach zostało potwierdzone, że ciemniejsza skóra i związek Moraine i Siuan są zgodne z książką. Zakładaj swój ku-klux-klan gdzieś indziej.

peano210_filmaniak

człowieku, o czym ty bredzisz? Przecież to lewaki (tak, lewaki, nie Azjaci) zaczęły te ,,kompleksy" z powodu ,,Ghost in the Shell"

peano210_filmaniak

Nie odpowiedziałeś na mój komentarz, a ja czekam już 3 miesiące. TO JA TERAZ COŚ DOPOWIEM. TO TY POWIEDŹ LEWACTWU ŻEBY SIĘ TAK NIE WKURZAŁO O SCARLETT JOHANSSON W ROLI Miry Killian (Motoko Kusanagi), BO EFEKT JEST TAKI ŻE GDY POSTAĆ BIAŁA ROBI SIĘ CZARNA TO TACY JAK JA SIĘ ODZYWAJĄ, BO MUSZĄ SIĘ ODEZWAĆ. A CO DO SCARLETT JOHANSSON , TO MIAŁA ZAGRAĆ JAKĄŚ TAM ROLĘ POSTACI ,,TRANS". TAK SIĘ OSOBY TRANS DARŁY (bo to im się rzekomo taka rola należy), ŻE TA SIĘ WYSTRASZYŁA I ZREZYGNOWAŁA. ŹŁOSILI KOMENTOWALI TO TAK: SKORO OSOBĘ ,,TRANS" MUSI GRAĆ PRAWDZIWY ,,TRANS", TO PRZESTĘPCĘ NIECH GRA PRAWDZIWY PRZESTĘPCA.

peano210_filmaniak

na podstawie sondaży - większość fanów islamizacji, to kobiety, to kobiety chcą importu muzułmanów. Wniosek prosty: tęsknią za facetem, który złapie je krótko przy pysku, a jak będzie trzeba to kopem poprawi :D To się nazywa: kobieca logika - krzycz o równouprawnieniu i krzycz, że chcesz mieszkać w kraju pełnym muzułmanów :D

ocenił(a) serial na 6
ryszard_wojna

A kto i gdzie przeprowadzał sondaż nt tego kto jest fanem islamizacji? Masz jakiegoś linka?

peano210_filmaniak

https://oko.press/52-proc-za-wypychaniem-uchodzcow-mezczyzni-na-zimno-kobiety-ze -wspolczuciem/

Wśród kobiet 18-29 lat większość chce wpuszczania imigrantów. Co pokazuje, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych, boi w sprawach politycznych nie posługują się rozumem, lecz emocjami = są w stanie p

peano210_filmaniak

ty, peano, to twoja towarzyszka? https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję:)

peano210_filmaniak

To by ci się przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

eete

ty, eete, to twoja towarzyszka? https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję:)

eete

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE eetem ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

Shadow_dawnego_gggggg

Kłamiesz. Kopernik było osobnikiem czarnym niebinarnym.

ryszard_wojna

TRZEBA WEJŚĆ POD STÓŁ I ODSZCZEKAĆ SWOJĄ POMYŁKĘ.

Shadow_dawnego_gggggg

Jaką pomyłkę? Poczytaj sondaże, to kobiety chcą napływu muzułmanów, czyli islamizacji. Takie są kobiety - jak do głosu dochodzą emocje, to rozum idzie na bok.

morgana10

Kolor skóry aktora ma dla Ciebie aż takie znaczenie? Gdy widziałaś Chrystusa jako blondyna o niebieskich oczach też Ciebie to tak raziło?

per333

owszem, razilo. Tak samo jak razi mnie Jezus niesemita a Azjata albo jakis Jamajczyk, bo tak sobie wierzacy chca.

alisspl

Kurczę, a czarny Achilles albo król Artur kręcą cię, jak Tarczyński Dehnela.

ocenił(a) serial na 6
alisspl

Pozwól mi cię porazić:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_Madonna

peano210_filmaniak

A co ty mnie tu katolu podsuwasz? Jestem ateistą, kościelne obrazki mnie nie interesują.

ocenił(a) serial na 6
ryszard_wojna

To nie było do ciebie chory egocentryku.

peano210_filmaniak

Ale to musisz katolicki fanatyku zrozumieć, że nie każdy podziela twoje religijne poglądy.

ocenił(a) serial na 6
ryszard_wojna

Nie deklarowałem religijnych poglądów. Chybiłeś. Lecz się.

peano210_filmaniak

Ale cyrk, ty = lewak, a Oni ci katolicki fanatyzm przypisują (cokolwiek fanatyzm znaczy wśród katolików). Nic nie rozumieją. Ty chciałbyś wysyłać duchownych do obozów koncentracyjnych.

peano210_filmaniak

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE peanom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

morgana10

No cóż żyjemy w chorych czasach w których ma być poprawność polityczna, równouprawnienie multikulti i inne wymysły chorych ludzi, czyli jak powiadają w Abchazji Bez murzyna filma nima.

ocenił(a) serial na 7
morgana10

Kolejny polaczek ksenofob i rasista płacze i wymyśla teorie spiskowe.

Matrioszek

Kolejny lewaczek chory na nienawiść do białych (w tym samego siebie, co zakrawa na chorobę psychiczną), w szczególności do Polaków.

Matrioszek

Tego ,,polaczka" wziąłeś od goebelsa-srebelska, czy może od innych rasistów?

ocenił(a) serial na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Szczekaj dalej, piesku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones