PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833990}

Koło czasu

The Wheel of Time
6,6 7 906
ocen
6,6 10 1 7906
4,7 3
oceny krytyków
Koło czasu
powrót do forum serialu Koło czasu

Obsada

ocenił(a) serial na 6

Chyba zawodzi mnie pamięć, ale mieszkańcy Dwóch Rzek mieli jasną karnację i ciemne włosy, a tutaj praktycznie każdy aktor jest mulatem. Cóż, teraz taka moda w Hollywood, że ciemnoskórzy aktorzy mogą grać Indian czy Eskimosów i nikogo to już nie powinno dziwić.

Matrioszek

Pewien owczarek-matrioszek udał się na pocztę, by nadać telegram. Wziął blankiet i napisał: „Hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau”. Pani w okienku przejrzała blankiet i powiedziała:

– Tu jest tylko dziewięć słów, można dodać jedno „hau” w tej samej cenie.
– Rozumiem – odpowiedział uprzejmie owczarek – ale wtedy wiadomość nie miałaby sensu.

Matrioszek

matrioszku, przestań się na mnie gniewać, tylko odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taki obrońca ,,domokracji" jak ty powinien to wiedzieć.

Matrioszek

matrioszku, to by ci się przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

ocenił(a) serial na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Nie podniecaj się za bardzo.

Matrioszek

Ha, ha, ha, dobre, naprawdę dobre. Słucham piosenkę, a tu jakże aktualne w obecnej chwili słowa w 11 sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=u6WuxSGoJss
Te słowa powinny stać się teraz hymnem, naczelnym hasłem, dla tych którzy nie są idiotami. Oddajecie się rudym, dupiarzom i innym szarlatanom, jesteście lemingami. Oni wam wodę z mózgu robią, ci wszyscy proeskimoscy, pro,,amerykańscy”, prorosyjscy, proniemieccy politycy:
https://wpolityce.pl/polityka/602008-dupiarz-trzaskowski-tusk-zbawca-ukrainy-co- jeszcze

Matrioszek

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE matrioszkom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

morgana10

''The first three episodes deliver on the show creators’ promises that they would update the story in terms of diversity and equality. By casting people of color in key roles and overtly erasing some of the gender lines installed and maintained by the source material, the showrunners have updated the story for the 21st century.'' Powieści i inne formy pisane odzwierciedlają świat. Świat się zmienia. Kobiety głosują i pracują a biali nie mają służących i niewolników o ciemniejszej karnacji. Face it.

ocenił(a) serial na 7
eete

No właśnie widać jak ulepszyli pod 21 wiek, fani są wściekli a książki zaorane :D

ocenił(a) serial na 6
eete

W sumie mogli dorzucić facetów do białej wieży, żeby rozmyć "gender lines" ;)

ocenił(a) serial na 4
morgana10

To tylko Twoja rasistowska obsesja.

skalp_el

Dodaj faszystowska, to wasz ulubiony przecież bluzg od 1941 roku czyli od kiedy Hitler zerwał sojusz ze Stalinem.

skalp_el

To by ci się przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

morgana10

Moda się zmienia. Oglądając stare filmy razi wszechobecność białych aktorów odgrywających role Indian czy, i tu szukam właściwego słowa, czarnoskórych.

ocenił(a) serial na 6
yello_kamil

Problem w tym, że oryginalne dzieło zapewnia bardzo duże możliwości pokazania bohaterów różnych nacji. Saldaeanie byli skośnoocy o ile pamiętam. Były kraje gdzie dominowała ciemna skóra, różne kolory włosów itp. Co więcej, mimo, że książka raczej mało przedstawia seksu, widać w niej, że obyczaje w tym temacie są różne w różnych miejscach.
Biała wieża była mieszanką wszystkich tych nacji, więc nic nie trzeba zmieniać w scenariuszu, żeby to zapewnić. W czasie podróży również przyłączają się do akcji bohaterowie różnych przedstawionych narodów. Dwie rzeki w dalszej części przygarniały uchodźców z wojny i stały się dobrze prosperującym miksem kulturowym. To wszystko jest dostępne w oryginale bez konieczności zmian. Więc po co zmieniać?

ocenił(a) serial na 6
peano210_filmaniak

a tak po bliższym przyjrzeniu się, to te Dwie rzeki w serialu jakieś bardzo zróżnicowane etnicznie nie są poza Randem i jego ojcem (przyjezdni wg książki) i jedną czarnoskórą statystką. Nie ma się co czepiać.

peano210_filmaniak

peano, przestań się na mnie gniewać, tylko odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taki obrońca ,,domokracji" jak ty powinien to wiedzieć.

yello_kamil

Jasne, biali grali Murzynów, ale malowali się do tego na czarno. Niech Murzyn gra nawet Jagiełłę pod Grunwaldem, ale najpierw niech się przemaluje na biało, żeby idiotyzmem nie psuć przyjemności oglądania.

ryszard_wojna

Na poważne. Sztuka charakteryzacji jest na bardzo wysokim poziomie. John Wayne mógł jakoś zagrać Dżingis-chana.

yello_kamil

Rzeczywiście, ta pasta do butów na skórze. To razi biednych aktorów.

ocenił(a) serial na 7
morgana10

A karnacja i kolor włosów mają jakieś kolosalne znaczenie dla fabuły czy to tylko oldschool'owy rasizm? Na świecie istnieją ludzie o różnych karnacjach i kolorach włosów, i mają w dodatku czelność by aktorami, szok normalnie :p

St_Isaabel_89

mają znaczenie dla sensowności ! Pokaż miejsce na świecie w zimnym klimacie Gdzie żyją murzyni jako rdzenna ludność!

ocenił(a) serial na 6
morgana10

W pierwszych rozdziałach opis cech ludzi z Dwóch Rzek sprowadza się do ciemnych włosów i oczu. Karnacja nie jest wspomniana.
W rozdziale 40, przy spotkaniu Randa z Elaidą, ona wytyka mu, że nie wygląda jak człowiek z Dwóch Rzek, bo ma rude włosy, szare oczy i zbyt jasną karnację (musiała to sprawdzić w miejscu gdzie nie był opalony).
Dla mnie to kończy temat czepiania się ciemnej karnacji rodowitych mieszkańców serialowych Dwóch Rzek powołując się na książkę.

peano210_filmaniak

ale przecież w zimnym klimacie nie żyją murzyni

ocenił(a) serial na 6
pinc6x6

Upraszczasz, bo zobaczyłeś śnieg. Sporo tu głosów, że Dwie rzeki to "północ Europy" i zimny klimat. To mylne.
1. Zima w książce nie była naturalna. Była ostrzejsza i dłuższa niż powinna być dla tego miejsca.
2. Dwie rzeki są na mapie w centrum kontynentu, na podobnej szerokości geograficznej, co gorące pustynne pustkowia Aiel.
3. Świat przedstawiony przechodzi cykle, wojny i apokalipsy. Ludzie się tam mieszają, przemieszczają zarówno w opisanej historii tego świata, jak i w głównej fabule.
4. Cywilizacja wcześniejszych czasów była na poziomie naszego świata, przynajmniej pod względem transportu (gdzie czarnoskóry człowiek w Chicago, albo biały w Singapurze nikogo nie dziwi).
5. Ludzie z początkowo odizolowanych Dwóch Rzek wg książki nie powinni być czarnoskórzy, tylko ciemniejsi niż biali i tacy mniej więcej zostali dobrani aktorzy.

peano210_filmaniak

Mam do ciebie ważne pytanie, peano210. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

ocenił(a) serial na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nie znam tematu. Jeśli to autentyczna groźba skrzywdzenia drugiego człowieka, to dlaczego miałbym nie potępiać?

peano210_filmaniak

hammer chciał zgrillować i zjeść żebro Courtney Vucekovich. A Paige Lorenze, powiedział, że chce znaleźć lekarza, który usunie jej żebra. Mówił, że może usunąć te dolne, a on je uwędzi, ugotuje i zje !!!! ("Nie potrzebujesz ich" - powtarzał - opowiadała kobieta, dodając, że był "stuprocentowo poważny"). Lorenze wyznaje, że Armie... wyciął jej nożem na skórze literę "A", jakby chciał ją "oznaczyć". ,,Nie tylko było to ekstremalnie bolesne, ale on później jeszcze chwalił się tym znajomym" - twierdzi.
A idol lewactwa też jest kanibalem:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/586078-szokujacy-wpis-pracownika-uj-farsz-do- pierozkow-z-plodow
Wstydzilibyście się za niego. Co, go już nie potępisz?
Jesteś lewakiem, co udowodniłeś założeniem tego tematu. Mnie klasyfikują jako ,,prawaka", ale tu to trochę mylące.
Wszyscy psy wieszają na Hammerze za jego skłonności kanibalistyczne, a tu okazuje się, że krakowski lewak też ma takie skłonności. Nie próbuj tu mydlić, mieszać. Piszesz: ,,O co Ci chodzi z tym Hammerem". A co z Samuelem Jonatanem... Co, niby co wolno Samuelowi, to niewolno Armiemu H.? Czy lewactwu wszystko wolno....
To już wam nie wystarczy, że przerabiacie płody na autostradę. Chcecie je także jeść.

ocenił(a) serial na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nie ja założyłem wątek, tylko morgana10.

Sprowadzanie całości złożoności poglądów społecznych i politycznych do jednego wymiaru lewo-prawo to narracja dla debili. Jak chcecie się tak szufladkować, to proszę bardzo. Ja w tym udziału nie wezmę.

Nie wiem po jaką cholerę mieszasz temat wielokulturowości w świecie fantasy z jakimiś psycholami-kanibalami.

Gdzieś wyczytałeś jakąś wypowiedź na temat ludzkich płodów. Pewnie do był jakiś głupawo-agresywny dialog n/t aborcji. Również nie ma to związku z tematem.

Nie znam ani kanibali o których piszesz ani kolesia od pierogów. Myślę, że musisz trochę przemyśleć twój światopogląd, bo całkiem skrajne i mocno niezależne tematy wrzucasz do jednego worka. Do niczego dobrego cię to nie doprowadzi, a przy okazji trochę się błaźnisz.

peano210_filmaniak

Ja tez nie jestem rudy, dobrze, że mnie uświadomiłeś, że jestem Murzynem.

ocenił(a) serial na 10
morgana10

Mi się wszyscy kojarzą z Cyganami, a jak ta dwójka dołączyła do druciarzy to miałem wrażenie że za chwilę ich uprowadzą i serial się skończy. Nic nie mam do cyganów ale oni lubili porywać kobiety a ten jeden za nią chodził nonstop. 

ocenił(a) serial na 3
morgana10

Nie, nie przeszkadza mi to. Boli za to to, że wszyscy są PoC OPRÓCZ Mat'a i Rudego (rudy, wiadomo, miał się wyróżniać) w wiosce, która teoretycznie miała być odcięta od świata... Gdy weszli do stolicy to to żadnego wrażenia nie zrobiło.

Druga rzecz to insynuowanie, że Smokiem Odrodzonym mogła być kobieta - ffs, no właśnie o to chodziło w książce, żeby smok-facet przekonał do siebie dzierżące moc baby, żeby się wreszcie zaczęli uzupełniać i dogadywać.

morgana10

Tak...teraz gdy będą kręcili nowe filmy to Jerzego Waszyngtona, Noego i Jezusa będzie grał jakiś Afroamerykanin a Kuba Rozpruwacz i Hitler to wiadomo role dla białych aktorów.

fietko_fw

Rzeczywiście, też jestem za tym aby hitlerka i stalina grał czarny. Niech jeszcze Abrahama Lincolna zagra czarny, wtedy ludzie nic już nie będą rozumieć. Tylko kto zagra idi amina?

ocenił(a) serial na 10
morgana10

https://wot.fandom.com/wiki/Egwene_al%27Vere

morgana10

Dołożę moją własną cegiełkę do tego wątku, chociaż o kilka lat za późno od premiery serialu xd
Bo czuję się sfrustrowana faktem, że jak ma widz zauważać, że Rand różni się czymś od reszty postaci, bo ma rude włosy (mogli chociaż mocniej rudą farbę dobrać), kiedy tam w każdym narodzie, miasteczku i wsi występują przedstawiciele każdej rasy i narodu z prawdziwego, współczesnego świata?
Wszystko jest wymieszane i każdy inny, ale ta inność jest tak losowa, że mam jedynie problem z odróżnianiem różnych kultur w świecie serialu. Zupełnie nie wiem, czemu postacie z ekranu dziwią się na czyjeś lekko rude włosy, a nie zauważają żadnych odcieni skóry, koloru oczu, itd.

morgana10

Grubo zryty łeb masz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones