PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6817}
7,8 5 408
ocen
7,8 10 1 5408
Kolumbowie
powrót do forum serialu Kolumbowie
użytkownik usunięty
Jordan66

Wg mnie zmieniłoby to całkiem klimat.

ocenił(a) serial na 8

I całe szczęście, że nikt nie wpadł na ten pomysł.

gloszuk

Właśnie bardzo niedobrze, ze nikt nie wpadł. Dawno powinien być w kolorze ten serial, zresztą tak samo jak Kloss.

ocenił(a) serial na 8
Jordan66

Dobre polskie seriale nie są pokolorowane.

Wszu

I to jest wielka lipa. W dzisiejszych czasach wszystko powinno być pokolorowane i w jakości HD.

Jordan66

Też nad tym boleję. Zarówno ten serial jak i Stawka większa niż życie powinny zostać pokolorowane.

Andrzejek324

wydrukujcie sobie kard po kadrze , kupcie kredki świecowe i...do roboty !

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Moim zdaniem dobrze, że jest niepokolorowany, nie dlatego, że straciłby urok, bo czy arcydzieło może tracić na wartości? :) Ale po prostu czarno białe jest proste, kolory nie odwracają uwagi od najważniejszych rzeczy, nie rozpraszają :) Ja tam się baaaardzo cieszę, że Kolumbowie są czarno - biali :)

Aktoreeczka

Nikt by nikomu nie bronił ogladać dalej wersji czarno-białej.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Ale nie wszystko musi być kolorowe i w HD. Może są rzeczy, których nie trzeba zmieniać?

Aktoreeczka

A widziałaś pokolorowane fragmenty Klossa i Pancernych ? Świetnie wyszo.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Pancernych nie, bo nigdy jakoś mi nie przypadli do gustu nawet czarno-biali, za dużo propagandy jak dla mnie. Ale Stawkę tak, wyszło nie najgorzej. w kolorze przypomina stary amerykański technicolor, ale jednak wolę oryginalne czarno-białe wersje. Są po prostu mniej sztuczne. Kolory (w pokolorowanych filmach np. Jak rozpętałem I wojnę światową itp) wychodzą wyblakłe i takie "płaskie" nienaturalne.

Aktoreeczka

Akurat w Samych Swoich obie wersje mi pasują, a dzięki koloryzacji obejrzałem ten film w całości pierwszy raz od ok. 20 lat. Nowe doświadczenie, nowe życie filmu. Z Kolumbami byłoby tak samo, więcej młodych by się zainteresowało jakby zobaczyło kolor.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Samych swoich lubię w kolorze :D bo tam jest dużo drzew, pola i generalnie przyroda i to pasuje jak jest w kolorze :D myślę, że młodzi i tak większość starych filmów i tak skreślają, bez względu na to czy jest kolor czy nie :(((

Aktoreeczka

Po koloryzacji i cyfrowej rekonstrukcji obrazu nawet nie zauważą, że to stary serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones