Kompania braci

2001 10 odcinków
Kompania braci
8,7 123 291
ocen
8,7 10 123291
51 839
chce zobaczyć
{"rate":9.25,"count":4}

"Kompania braci" to zrealizowana z ogromnym rozmachem opowieść o żołnierzach Kompanii E, 2 batalionu, 506 pułku 101 Dywizji Powietrzno-desantowej. Akcja serialu toczy się od 1942 roku, kiedy poznajemy ochotników w obozie Toccoa i "towarzyszymy" im podczas morderczego treningu. Następnie razem z żołnierzami przenosimy się do Europy, gdzie jesteśmy świadkami ich walki w Normandii, podczas operacji Overlord, w Holandii, podczas operacji Market Garden, pod Bastogne podczas niemieckiej ofensywy w Ardenach na przełomie 1944/45 roku, aż do momentu wkroczenia dywizji do Austrii. Jest to historia o zwykłych ludziach, którzy zmuszeni zostali do niezwykłych czynów. W kolejnych odcinkach jesteśmy świadkami budowania się niepowtarzalnej więzi pomiędzy żołnierzami. Jako iż wszyscy cierpieli tak samo, stali się sobie braćmi.

Mathis
opis użytkownika

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose'a serial TV "Kompania braci" opowiada historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

opis dystrybutora dvd

Akcja serialu rozpoczyna sie w 1942 roku w obozie szkoleniowym Toccoa. Głównymi bohaterami są żołnierze kompanii Easy 506 pułku 101 Dywizji Powietrznodesantowej. Kapitan Herbert Sobel (David Schwimmer) poddaje oddział morderczemu treningowi. Po ukończeniu szkolenia 101 Dywizja zostaje przerzucona do Anglii, gdzie trwają już przygotowania do ataku na opanowaną przez Niemców Europę. Podczas ćwiczeń na jaw wychodzi brak zdolności strategicznych Sobela. Po wejściu w konflikt z porucznikiem Richardem Wintersem (Damian Lewis) kapitan zostaje usunięty ze stanowiska przez pułkownika Roberta Sinka (Dale Dye). Nowym dowódcą kompanii Easy zostaje porucznik Thomas Meehan (Jason O'Mara). Wieczorem 5 czerwca 1944 roku żołnierze wchodzą na pokłady samolotów C-47, które mają dostarczyć ich na spotkanie z przeznaczeniem.

Melvin_Purvis
opis użytkownika