PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30647}

Kroniki młodego Indiany Jonesa

The Young Indiana Jones Chronicles
7,0 4 525
ocen
7,0 10 1 4525
Kroniki młodego Indiany Jonesa
powrót do forum serialu Kroniki młodego Indiany Jonesa

Choćby za sam temat (I wojna światowa) należy się temu serialowi plus, bo niestety rzadko pojawia się on w kinach czy w tv. Takie odcinki jak ten o bitwie pod Verdun na długo zostają w pamięci. Generalnie serial odstaje od trylogii gdyż większy nacisk położono na realizm (co prawda zdarza się odcinek o słynnym Vladzie z Rumunii, ale nie ma tu takich niedorzeczności jak w filmach). O ile trylogia to były filmy czysto przygodowe to tutaj mamy do czynienia z dramatem wojennym. Podsumowując werial wart jest obejrzenia choćby dla samego kontrastu z późniejszymi chronologicznie filmami jak i dla ukazania rzadko eksploatowanego tematu Iwś.

ocenił(a) serial na 8
dunpeal83

Dla mnie serial ma niebywały potencjał edukacyjny. W prawie każdym odcinku Indy spotyka ważną, historycznie prawdziwą osobę. Uczestniczy w głośnych wydarzeniach tamtej epoki, często znajduje się w oku cyklonu zeitgeistu. Wyobrażam sobie, że serial może być dobrym materiałem do oglądania z dzieckiem aby zainteresować je historią, geografią, kulturą, czy myślą polityczną. Pewne sceny czy wydarzenia wymagają komentarza osoby znającej tło i mogą być świetną inspiracją do rozmowy z dzieckiem. Słabością serialu jest pewna rozwlekłość, czasem utrudniająca skupienie uwagi, szczególnie osoby młodej :) Dla mnie świetna wycieczka w świat Tomka Wilmowskiego, przygody i podróży, do początków XX wieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones