PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34327}

Lśnienie

The Shining
7,0 4 081
ocen
7,0 10 1 4081
6,7 3
oceny krytyków
Lśnienie
powrót do forum serialu Lśnienie

Webber nie tak źle (jednak wyraźnie gorszy od niezastąpionego Nicholsona), De Mornay - ok (tutaj
akurat zdecydowanie lepsza niż Duvall) , natomiast ten Danny mnie wkurzał przez całe 3 odcinki
serialu. Był tutaj strasznie bezpłciowy, irytujący i ciągle miał ten sam wyraz twarzy jakby narobił w
galoty, a tak poza tym to nie pasował ani trochę do tej roli, a to głównie dlatego, bo był na nią za duży
(książkowy Danny miał ponoć 5 lat, a ten serialowy dwa razy starszy). Strasznie śmiesznie wyglądał
czwartoklasista, który grał przedszkolaka. Lloyd z filmu Kubricka był o kosmos lepszy. W przeciwieństwie
do serialowego był bardzo naturalny, bardziej przypominający pięciolatka, a dodatkowo uroczy
(mam nadzieję, że nie wyjdę na pedofila ;)

ocenił(a) serial na 6

dokładnie - ta jego bober - face jest straszna bo od razu widz ma wrazenie ze ma do czynienia z jakims opóźnionym dzieckiem co jest potęgowane przez stylizowanie Dannego na mlodszego niż jest w rzeczywistości :/ reszta obsady spoko, szczególnie Dick - dla mnie rewelacja :)

Czy ty naprawdę napisałeś/aś, że Rebecca DeMornay była lepsza, niż Shelley Duvall? :D

lisciukadafi

Tez mnie to na początku rozbawiło ale powiem Ci szczerze że ciężko porównywać DeMornay i Duvall ponieważ tak naprawdę to są zupełnie dwie inne postaci. DeMornay gra Wendy taką jaka była w książce czyli typową amerykańską, nieco zadziorną kurę domową. W zasadzie to ogladamy ten serial i zaraz po obejrzeniu zapominamy notek bohaterce.
Duvall natomiast zagrała Wendy która była osobistą interpretacją Stanleya Kubricka,
zahukaną, nie wierzącą w siebie ofiarę przemocy domowej (przynajmniej ja odebrałem Jej Wendy jako ofiarę przemocy domowej która stara się tłumaczyć każdy wyskok męża w którego jest zapatrzona). Wiem że zdania są podzielone i kreacje Duvall albo się kocha albo nienawidzi.
Ja osobiście należę do zwolenników. Tak czy siak, Duvall stworzyła kreacje która wbija się w pamięć i jest wręcz niezapomniana. Wiec w starciu DeMornay vs Duvall ta druga wygrywa lekką ręką. Iconic!

ocenił(a) serial na 7

Bez przesady. Dzieciak strasznie brzydki, faktycznie -jak piszą na Moviechacie - podobny do kaczki, ale poradzil sobie z rolą. Przecież to mały chłopiec, a rolę miał w zasadzie główną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones