MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

Lśnienie

The Shining
1997
1 godz. 31 min.
7,0 3 973
oceny
7,0 10 1 3973
1 983
chce zobaczyć
Jack Torrance sprowadza się wraz z rodziną do opuszczonego hotelu, gdzie przyjmuje posadę stróża. Budynek zaczyna wywierać zły wpływ na domowników. Więcej Mniej
Lśnienie zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

świat

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy, 2 inne nagrody i 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Po uwolnieniu się z alkoholowego nałogu Jack Torrance (Steven Weber), próbuje ponownie ułożyć sobie skomplikowane dotychczas życie. Przyjmuje posadę w bajecznie położonym hotelu w Colorado, gdzie sprowadza się z rodziną na zimę. Hotel okazuje się być pełnym tragicznych tajemnic miejscem schadzek kryminalistów i ludzi mafii sprzed kilkudziesięciu lat.

na podstawie
Stephen King (powieść)
studio
Lakeside Productions / Warner Bros. Television
tytuł oryg.
The Shining
inne tytuły
Stephen King's The Shining (pełny tytuł) USA
Więcej...
W momencie kiedy Dick zaprasza państwo Torrance'ów do Hotelu Overlook, widać w jednej z szyb odbicie mikrofonu na wysięgniku.
Stephen King wpadł na pomysł napisania powieści "Lśnienie" podczas pobytu w Stanley Hotel. W tym właśnie hotelu kręcono zdjęcia do miniserialu "Lśnienie".
Zdjęcia do miniserialu nakręcono w Estes Park, Denver, Arvadzie (Kolorado, USA) oraz Miami (Floryda, USA).
Rok 1980, na ekranach kin zaczyna być wyświetlana adaptacja powieści Stephena Kinga, "Lśnienie". Film na przestrzeni lat podbija serca widzów, zachwyca krytyków, ale nie zadowala widza najważniejszego. Nie zadowala Kinga, który to żąda wycofania jego nazwiska z kampanii reklamowej. Po latach w trakcie jednego z licznych wywiadów mistrz grozy ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 63%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych