Loki
powrót do forum 1 sezonu

Pierwsze sceny pierwszego odcinka nastawiły mnie bardzo pozytywnie do serialu. Lubię ładne obrazki. Ale to co stało się dalej wywołało we mnie odruchy wymiotne i wyłącznie tego szajsu po kolejnym. Masakrycznie powolna akcja, durne dialogi i traktowanie Lokiego jakby był zbuntowanym nastolatkiem to stanowczo za dużo.

Rozumiem co to jest budowanie klimatu i napięcia. Takie rzeczy wymagają czasu. W serialu który stawia na tajemniczość i klimat. Ale serio kiedy po godzinie pierwsze odcinka nie wydarzyło się ABSOLUTNIE NIC, to już miałem dosyć. No bo Loki ma być serialem detektywistycznym w klmacie neo/sci-fi/noir, przynajmniej ja tak to widzę. Tylko nie wychodzi mu ani noir, ani sci-fi. Wątki detektywistyczne są na poziomie niżej niż Porucznik Columbo, klimaty retro są wciskane na siłę jak niechciana lewatywa, a cały sposób działania, zasady oraz struktura organizacji do nastawiania galaktycznego zegarka czasu są bardziej absurdalne niż oglądanie Kulfona i Moniki po kwasie.

Najgorszy grzech tego wymiotu to jednak to w jaki sposób traktuje Lokiego. Gość był nam zawsze przedstawiany jako poważne zagrożenie. Nieprzewidywalny bóg, morderca i żądny władzy megaloman, tutaj został zniżony do poziomu gówniarza z którego każdy, nawet zwykły krawężnik, stroi sobie żarty. Sorry ale nie jestem w stanie polubić obrazu w którym twórca traktuje swoją postać jak popychadło. To nie jest cool. To słabe w cholerę i ta durna moda powinna się w skończyć - nie po to oglądamy filmy i seriale o superbohaterach, żeby być świadkami traktowania ich jak śmiecie na każdym kroku. I kolejna moda, która wpienia mnie w cholerę to wpieprzanie przymusowej psychoterapii w każdą część mainstreamu. Nie, to nie jest miejsce na takie tematy. Wszyscy w tych czasach dobrze wiemy, jak ważne jest nasze zdrowie psychiczne, nasze wnętrze. Wiemy że każdy ma problemy. Ale do cholerki jasnej, serial o Lokim nie jest na to miejscem! Netlix robi już wystaczającą dużo szajsu na takie tematy i każdy już tym rzyga. Nie każda postać z uniwersum Marvela potrzebuje wizyty u psychologa. Dżizyz.

czuwajaca_wezowa_istota

Ale to modne i mialo Lokiego uczlowieczyc, bo przeciez nie moze byc tak, ze fascynujemy sie prawdziwym draniem. To niedopuszczalne u Myszy, ktora chce byc poprawna i zarabiac na tym.
Ale przyznaj. Lady Loki nawet im sie udala przez kilka odcinkow.

alisspl

Lady Loki? Wkur*iona feministka bez cienia humoru i fantazji. Takie postaci obrzydzają mi Marvela

ocenił(a) serial na 9
batii20

Bez przesady jak na standardy jakie mamy wcale nie ma aż takiej propagandy. W porównaniu do REY SKYWALKER, czy też trochę kapitan marvel to szczerze to nie mam pojęcia gdzie tu propaganda

ocenił(a) serial na 7
batii20

Widzę, że dla niektórych każda postać, która nie jest "białymheterofacetem" jest propagandą xD Nie uważam określenia kogoś jako feministki za żadną obelgę, ale przyjmując Twój zaściankowy sposób myślenia to w którym miejscu Sylvie wygłasza poglądy feministyczne? (w Twoim ograniczonym pojmowaniu tego pojęcia oczywiście)

ocenił(a) serial na 1
Nadine94

Wciskanie na siłe lgbt to domena netflixa, wiadomo ze 30℅ czarnych w usa nie pracuje , wiec z braku laku siedzą przed tv, wykupią abonent jak ich sie dowartościowuje

mbielek

w komisie marvela "grzech pierworodny" odyn mówi do swoich dzieci "My son, my daughter, and my child who is both." tak więc marvelowy loki był genderfluid zanim ten seriał był wgl w planach. biorąc natomiast pod uwagę pierwowzór z mitologii, to bóg kłamstw był lgbt w czasach, kiedy zmartwieniem polaków było rozbicie dzielnicowe xD

Ink_439

Uwielbiam ten komentarz < brawo> ;D

ocenił(a) serial na 9
alisspl

Akurat marvel jest najmniej zarażony propaganda Disneya, a to że z lokiego zrobili bohatera patrząc po infinty war raczje rozumiem

czuwajaca_wezowa_istota

oj, chyba ktoś nie zrozumiał konwencji serialu…

ocenił(a) serial na 8
czuwajaca_wezowa_istota

Wiesz dla gości z TVA Loki był kolejnym zatrzymanym przez nich przestępcą którego mieli zatrzymać w dodatku nawet nie najgorszy więc czemu mieliby go traktować z jakimkolwiek szacunkiem. A co do terapii, na tym etapie co 2 postać w MCU jej potrzebuję np. Bucky jej wyjątkowo potrzebował

ocenił(a) serial na 4
czuwajaca_wezowa_istota

W filmach Loki był przebiegłym, inteligentnym, potężnym bohaterem/antybohaterem. Poświęcił się próbując zabić Thanosa. W serialu jest odcinek, w którym Loki dostaje kopa w jaja przez pół odcinka raz za razem i na tym z grubsza polega odcinek. Ubaw po pachy i świetny rozwój postaci.

ocenił(a) serial na 7
czuwajaca_wezowa_istota

Polecam stoperan bo zesrałes się na rzadko i odstaw narkotyki bo twoja recenzja jest tak żałosna że starczy mi cringu na cały tydzień.

ocenił(a) serial na 9
KazzZzz

Bez kitu. Skoro ci sie po godzinie nie podobał to po co ogladales dalej? Idz zmien pieluszke ;)

czuwajaca_wezowa_istota

Jak ja się cieszę, że najpierw oglądam a potem czytam takie wypociny pseudokrytyka z piwnicy. Dzięki temu nie przegapiłem tego świetnego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones