PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38724}

M*A*S*H

7,8 34 221
ocen
7,8 10 1 34221
8,0 6
ocen krytyków
M*A*S*H
powrót do forum serialu M*A*S*H

Kilka błędów jest w ciekawostkach. Oto one:

"Jamie Farr, grający Maxa Klingera, to jedyny spośród członków obsady, który faktycznie służył w armii w Korei (jednak już po zakończeniu działań wojennych)."

Bzdura, Alan Alda również służył w Korei jako oficer.

"Nikt z aktorów, prócz Gary'ego Burghoffa nie wiedział, że grana przez niego postać zginie w zestrzelonym samolocie. Miało to posłużyć temu, by zdziwienie u załogi było naturalne. Niestety, potrzebny był dubel, a wtedy wszyscy znali już prawdę."

Tutaj jakoś to dziwnie napisane jest ponieważ to nie postać grana przez Gary`ego zginęła. Mowa tutaj o zestrzeleniu samolotu z Henrym na pokładzie(odcinek Abyssinia, Henry )

"Major Burns nigdy nie pił. Jednak to jego pomysłem było zbudowanie Klubu Oficerskiego."

Z tym nigdy to trochę przesada, po ślubie gorących warg latał kilka dni po Seulu nawalony, na swoich urodzinach również pił a w dzień otwarcia klubu oficerskiego skończył na podłodze.

"Sokole Oko" Pierce (Donald Sutherland) znalazł się na 9 miejscu w rankingu 50 najfajniejszych bohaterów w historii kina zorganizowanym przez brytyjski magazyn Hotdog (2003)."

To wogóle nie ma związku z serialem.

"Osadzony podczas wojny w Korei serial trwał aż 11 sezonów (lat), podczas gdy sama wojna zaledwie 3 lata."

No ale akcja serialu rozgrywa się w latach trwania wojny koreańskiej (1950-1953).

To by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich fanów M*A*S*H`a.

d4rek

cd.

"Od początku do końca trwania serialu pozostały tylko trzy postacie: "Sokole Oko", "Gorące Wargi" i ojciec Mulcahy."

A Klinger ?? Pojawił się w pierwszym sezonie i pozostał do samego końca. Nie wspominając już o mniejszych rolach np Igor.

"15 lutego1996 zmarł na atak serca aktor McLean Stevenson. Dzień później na tę samą przypadłość zmarł aktor Roger Bowen. Obaj zagrali w serialu Henry'ego Blake'a."

Niby ok ale Roger Bowen nie grał w serialu a w filmie.

ocenił(a) serial na 10
d4rek

Przy każdej ciekawostce jest opcja zgłoś błąd.

Lw25

Nic nie będę poprawiał bo trwa to zbyt długo bo są jakieś limity czasowe. Chciałem tylko pokazać jakie głupoty są w ciekawostkach. Nie wiem skąd autorzy je wzięli.

A dopiszę jeszcze mały błąd w serialu.
W początkowych odcinkach Gorące Wargi powiedziała do któregoś "wyglądasz jak mój ojciec przed śmiercią"
W późniejszym sezonie ojciec Margaret odwiedza ą w obozie i ma się całkiem nieźle.

ocenił(a) serial na 8
Lw25

Może zamiast poprawiać błędy lepiej byłoby do niech nie dopuszczać tym bardziej, że jest ich dużo a niektóre z nich są rażące :) no bo żeby np. pomylić serial z filmem...

Blyskotka13579

Przy każdym filmie,serialu na filmweb są jakieś osoby które współtworzą stronkę o danym dziele. Więc niech się zajmą. Bo ja sobie myślę że oni są czymś w rodzaju administratora na danej stronie. Taka osoba powinna obejrzeć serial kilka razy.

Swoją drogą przeczytajcie ciekawostki o Alanie Alda. a Potem o MASH jedna ciekawostka wyklucza drugą.

pozdrawiam

d4rek

"A Klinger ?? Pojawił się w pierwszym sezonie i pozostał do samego końca. Nie wspominając już o mniejszych rolach np Igor."

Nie mówmy o postaciach gościnnych, tylko występujących regularnie. Klinger pojawił się jakoś w 7-8 odcinku 1 sezonu, więc nie był od początku do końca. A Igor to może w 15 odcinkach w ogóle. ;) A co do ojca Mulcahy, to w pilocie grał go inny aktor, więc to się raczej nie liczy. Choć to chyba było w tej ciekawostce.

"No ale akcja serialu rozgrywa się w latach trwania wojny koreańskiej (1950-1953)."

Właśnie ciekawostka polega na tym, że prawie 4 razy dłużej trwał serial o wojnie niż sama wojna. :P

ocenił(a) serial na 9
Matuzam

Przepraszam, że odgrzebuje tak stary temat. Dwa tematy chodzą mi po głowie, a mianowicie:
1) W jednym odcinku któregoś starszego sezonu (Blake jeszcze dowodził jednostką) pojawił się pewien generał nie pamiętam nazwiska (chyba Steele ), który okazał się wariatem. Czy grał go Morgan, który 2 sezony później grał już Pułkownika Potera?
2) Był taki odcinek, gdzie pokazana była ostra zima, ludzie palili wszysto, co mogli, nawet "skrócili" biurko Henrego Blayke'a. Blake odszedł wiosną. Domyślam się, że przynajmniej jedną zimę musiał spędzić w Mashu. W 8 sezonie Poter żegna stary rok 1950, witając kolejny. Wojna trwała od 1950 roku i coś mi się tu nie zgadza. Skoro Blake był przynajmniej jedną zimę w Mashu, to jakim cudem Poter mógł być tam już w 1950 roku?.

ocenił(a) serial na 10
pawelzaw

Odpowiedź po tylu miesiącach może być zbędna, ale forum MASH nie należy do zbyt żywotnych. W każdym razie:

1) Dokładnie tak ;)
2) Chronologia MASH jest bardzo niekonsekwentna - w 3x24 Blake otrzymuje od Radara pamiątkę z dedykacją datowaną na 1952 rok. Zamieciono więc trochę czasu pod dywan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones