PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770169}
7,3 27 131
ocen
7,3 10 1 27131
7,6 9
ocen krytyków
Maniac
powrót do forum serialu Maniac

Bo są nawiązania w pierwszym odcinku koleś mówi że znalazł sie w Polsce nie wiadomo czemu a w drugim jak Emma Stone idzie na dworzec autobusowy to słychać rozmowy po polsku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
marcin_lendzion

Kurcze obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek, i jakoś umknęły mi te wątki polskie, może kojarzysz w której minucie, bo nie chce mi się oglądać tego jeszcze raz tego odcinka.

ocenił(a) serial na 7
Kowal08_filmweb

jakoś na samym początku pierwszego odcinka i w drugim tam gdzie jest scena na dworcu

ocenił(a) serial na 7
Kowal08_filmweb

nie wiem w której minucie

marcin_lendzion

00:02:38,158 --> 00:02:39,493
Bez portfela i butów.

00:02:39,576 --> 00:02:42,913
Nie miałem pojęcia, jak trafiłem do Polski.

00:02:43,580 --> 00:02:45,415
Stary, mówię ci,

00:02:45,499 --> 00:02:49,002
to była tak powalona sytuacja.

00:02:50,962 --> 00:02:52,547
Z Polski... byłem w...

00:02:52,631 --> 00:02:55,467
Nie miałem pojęcia, jak się tam znalazłem.

ocenił(a) serial na 8
niniwa1974

Zależy czy ogląda się z napisami czy z lektorem. Przez chwilę miałam włączone oba i tylko w jednej wersji tłumaczenie było dosłowne, a w drugiej tłumacz nie wiedziec czemu zdecydował się to zdanie zignorować..

niniwa1974

Typowo polska sytuacja. Jeden ziomek drugiemu opowiada, że nie wie jak trafił do Polski i to bez butów i portfela. Pewnie gruba impreza była :D

marcin_lendzion

Nie chce się zgłębiać, ale

evo93

... możliwe ze to była jakaś wizja twórcy na pokazanie sytuacji politycznej polski w Europie, odwrotna sytuacje później zastosowano w próbie 3 tabletki leku, gdzie problemy psychiczne-obyczajowe bohatera zostały przełożone na konflikt między państwami. Ciężko stwierdzić co tak naprawdę sybolizują te sceny, i w tym przypadku jakakolwiek interpertacja przy tak pojechanym serialu jest możliwa

ocenił(a) serial na 9
evo93

Napiszę więcej, wszelkie interpretacje tego filmu nie są możliwe gdy w Polsce łamana jest konstytucja.

marcin_lendzion

Nie zauważyłem tego w pierwszym odcinku, w ogóle pierwszy odcinek nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Wcale mnie nie zaciekawił i nie wciągnął. Był jakiś taki bez polotu.

ocenił(a) serial na 7
lipaz

Potem jest lepiej, czy dalej tak samo? Pierwszy wyłączyłem po 5 minutach ;)

ocenił(a) serial na 8
Kalimdor

Pierwszy odcinek jest chaotyczny, a przez to nużący. Gdzieś koło 3 odcinka wszystko zaczyna się układać w logiczną całość. Szczerze poleca, choć trzeba przyznać, że jest to serial, który wymaga chęci do przemyśleń, bardzo dużo rzeczy trzeba samemu wywnioskować, by zrozumieć ten serial.

GoHomeDuck

no ale ten chaos jest zamierzony, ma odzwierciedlać pokręconą psychikę bohaterów.

ocenił(a) serial na 5
marcin_lendzion

Polaki sa wszedzie

marcin_lendzion

Aktor na początku który mówi że nie wie jak znalazł się w Polsce to Joseph Sikora który ma polskie korzenie, umie nawet mówić łamanym Polskim.
Taka ciekawostka
https://www.instagram.com/p/BHONYGmh5Bg/

ocenił(a) serial na 8
marcin_lendzion

warto zwrócić uwagę, że koleś został kompletnie zignorowany
na dworcu usłyszałem natomiast tylko" dobrze", po czym czmychnęły dwa pingwiny
zakonnice znaczy się:>

ocenił(a) serial na 8
marcin_lendzion

Ja bym się w to nie zagłębiał tak bardzo. Pewno po prostu Annie mieszka na Brooklynie gdzie jest sporo polaków i takie sytuacje są niczym niezwykłym tam.

ocenił(a) serial na 9
marcin_lendzion

W ostatnim czy przedostatnim odcinku, gdy jeden z bohaterów w laboratorium potrzebuje maski gazowej, wydaje komendę, która brzmi jak: "gazuuu maska" - coś jakby polską nazwę usiłował powiedzieć po japońsku. :D

ocenił(a) serial na 8
RazDwaRazDwa

W ostatnim odcinku gość z komputera (a może sam komputer?), zwraca się do badaczy po polsku, mówiąc do nich ,,idioci''.

GoHomeDuck

Też to zauważyłem własnie. Przez chwilkę myślałem, że mi się tylko wydawało. Ciekawe

marcin_lendzion

To nie miało związku z niczym, po prostu miało wprowadzić taki tajemniczy akcent, a Maniac to raczej psychologiczny film, sci-fi to taki dodatek i ta cała maszyna. Chodzi tu o proces leczenia bohaterów, to jest najważniejsze, jak to na nich wpływa itd,

ocenił(a) serial na 8
sweet_angie

Jakiś sens ma to na pewno. Wbrew pozorom, wszystko tutaj ułożone jest na wzór puzzli, mając jakiś sens. Generalnie jest tu masa oczywistych odniesień do kultury japońskiej, i kilka wątków odnośnie społeczeństw Europy wschodniej, czyli właśnie jakieś polskie i rosyjskie wątki w tle.

marcin_lendzion

ktoś zwrócił uwagę, że podczas wieszania plakatu przez Stone na chwilę przed sceną na dworcu też słychać polski język? Coś w stylu „szybciej... , szybciej”.

marcin_lendzion

Tez się zdziwiłem, aż cofałem i robiłem głośniej by się upewnić. Miło takie smaczki znaleźć.

ocenił(a) serial na 7
marcin_lendzion

Nikt nie odnotował, że w ostatnim odcinku gdy James j Azumi zostali wezwani na dywanik do dyrektora, głos z monitora wyraźnie mówi do nich "idioci"? :)

ocenił(a) serial na 7
marcin_lendzion

I trochę z innej strony. W 8 odcinku Jezioro Chmur, od dokładnie 20 minuty przez jakieś 30 sekund, widać sceny, które kręcone były jak dla mnie w Górach Stołowych na Szczelińcu :). Wejście do Piekiełka jak na dłoni. Co kilka lat odwiedzam to miejsce także ciężko mi się pomylić. Ale z drugiej strony szukając w odmętach Internetu miejsc lokacji tego serialu, znajduję tylko info o Nowym Jorku. Na lokalnych stronach www też nie znalazłem informacji, że Netflix kręci na Dolnym Śląsku (nie licząc zamku Książ i serialu '1983'). Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy?

marcin_lendzion

Jest całkiem sporo filmów czy seriali gdzie jest wątek Polski, chciało by się powiedzieć, że coraz więcej. Na pewno nie wypadamy na podwórku Europejskim jakoś szczególnie słabo. Może i nie mamy swoich mega produkcji na Netflixie jak Hiszpanie czy Niemcy natomiast wszystko jest do nadrobienia, nadchodzi między innymi Wiedźmin którym opinia publiczna na całym świecie jest zachwycona a większość fanów zdaje sobie sprawę, że to produkt Polski. Napisałeś, że ''twórcy mają głęboko w dupie Polske '', dlatego, że nie kręcą swoich apokaliptycznych produkcji w Warszawie zamiast dużo bardziej rozpoznawalnym Londynie? Filmy zawsze lecą na stereotypach. EU kojarzy się z Londynem i Paryżem więc te miasta są pokazywane. Natomiast w średniej europejskiej wypadamy naprawdę dobrze. Będzie tylko lepiej bo reżyserzy dopiero zaczynają zauważać nasz kraj i potencjał kinematograficzny, nie ma więc powodów do kompleksów w tej kwestii.

marcin_lendzion

Jednym z dźwiękowców jest urodzony w Krakowie Mariusz Głąbiński. Moim zdaniem te polskie gwary jako wstawka to jego sprawka.

ocenił(a) serial na 8
marcin_lendzion

I nazwisko Landsberg, czyli Gorzów Wlkp. w czasie II wojny światowej.

marcin_lendzion

W całym serialu jest mnóstwo międzynarodowych wątków, w tym np. dużo mocniejszy, islandzki. Czy ktoś z Islandii brał udział w produkcji? Nie ma to żadnego znaczenia.

ocenił(a) serial na 7
nietzsche

to prawda nie wiem czemu to napisałem byłem młody i głupi 5 lat temu

ocenił(a) serial na 7
marcin_lendzion

o kurde dopiero teraz odkryłem, że ten wpis ma tyle odpowiedzi XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones