Mare z Easttown
powrót do forum 1 sezonu

Zastanawiam się, dlaczego właściwie Kevin w pewnym momencie tak bardzo zaczął nienawidzić swojej matki, Mare. Wiemy, że miał problemy psychologiczne/neurologiczne, więc może jego nienawiść nie była w pełni racjonalna, ale w jednej z retrospekcji widzimy, jak jego żona/partnerka, matka Drew, przyłącza się do ataku na Mare i nienawidzi jej równie mocno, czyli zapewne coś było na rzeczy, szczególnie że nikt w tym serialu nie jest doskonały. Serial nie daje chyba odpowiedzi na to jedno z najważniejszych pytań, co doprowadziło do kryzysu w rodzinie, który skończył się z tragicznym skutkiem.

ocenił(a) serial na 9
q_ba87

Z tego co zrozumiałam to w tej rodzinie po prostu nie działo się dobrze - szczególnie w parze Mare + Frank. Dysfunkcyjna rodzina nie musi polegać na jakiś hardcorowych patologiach, czasem dewastujące dla dziecka może być toksyczne emocjonalnie środowisko w domu (np. wiecznie kłócący się rodzice, nieobecni emocjonalnie rodzice, parentyfikacja dzieci itd.). Pewnie tutaj połączyło się wiele elementów (zresztą jak wszędzie), czyli: problemy psychiczne/neurologiczne + problemy rodziców, które negatywnie wpływały na dzieci + finalnie problemy z uzależnieniem.

ocenił(a) serial na 9
q_ba87

Ja to odebrałam tak, że Kevin i jego dziewczyna byli mocno uzależnieni od narkotyków i chodziło o pieniądze na nie.

q_ba87

narkotyki. poza tym miał zaburzenia psychiczne od urodzenia.

ocenił(a) serial na 8
Freddie

Jasne, to wiele tlumaczy, ale jego narzeczona/zona nie byla chora psychicznie, a tez przypuscila straszny atak na Mare.

q_ba87

była współuzależniona. agresja poprzez narkotyki.

ocenił(a) serial na 7
q_ba87

Zdajesz sobie sprawę z tego do czego zdolni są uzależnieni żeby zdobyć kasę na narkotyki czy alkohol? Zresztą w serialu jest to pokazane na przykładzie tego czarnoskórego narkomana, który udawał, że wie gdzie jest córka Drew.

ocenił(a) serial na 8
Adam1Kluska

Tak, jednak dla mnie jest to zbyt banalne wytlumaczenie, troche idealizujace sama Mare.

ocenił(a) serial na 7
q_ba87

Daleki jestem od tego żeby ją idealizować, ale nie ma też co na siłę obwiniać ją w całości za to, że jej syn wpadł w nałóg i że związał się z niewłaściwą osobą. Kevin od dziecka przyjmował różne leki, które wpływały na jego zachowanie i nie można mieć pretensji do rodziców, że chcieli leczyć dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones