miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Millenium

Millennium
2010
1h 30m
8,2 4 324
oceny
8,2 10 1 4324
Skazany za zniesławienie dziennikarz Mikael Blomkvist otrzymuje zlecenie rozwiązania sprawy zaginięcia sprzed lat. Jego pomocnicą zostaje hakerka, Lisbeth Salander. więcej mniej
Millenium zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona ("Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął"). Trzymające w napięciu połączenie mrocznej wielowątkowej historii kryminalnej z wciągającym thrillerem psychologicznym, pełne fascynujących, niebanalnych bohaterów tworzy dziełoEkranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona ("Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął"). Trzymające w napięciu połączenie mrocznej wielowątkowej historii kryminalnej z wciągającym thrillerem psychologicznym, pełne fascynujących, niebanalnych bohaterów tworzy dzieło wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W połowie lat 60. ubiegłego wieku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu 16-letnia Harriet Vanger, członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist), dziennikarz specjalizujący się demaskowaniu finansowych przekrętów wielkich korporacji, otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów Mikael stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty. Kiedy wydaje się, że sprawa go przerasta, dziennikarz otrzymuje pomoc ze strony zamkniętej w sobie, ekstrawaganckiej i fascynującej genialnej hakerki Lisbeth Salander (Noomi Rapace). Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania przerażającej układanki. To, co odkryją, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania.

na podstawie
Stieg Larsson (powieść)
studio
Det Danske Filminstitut (wsparcie) / Film i Väst (koprodukcja) / Filmpool Stockholm Mälardalen (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Millennium
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czytałam książkę, widziałam Millenium trylogię szwedzką no i wersję amerykańską.
"Powiem" tak: jak wiadomo trudno jest przedstawić książkę w formie filmu od deski do deski.
Czytelnik czytając wyobraża sobie w całkiem inny sposób sylwetki i charaktery postaci. Oglądając później film czuje lekki niesmak i niedosyt...

hej, przeszukałem znane mi strony i znalazłem tylko linki do filmów :(
Wiem, że w Polsce serial był wydany na 6 DVD z "Gazetą Wyborczą" - czy ma ktoś może jakiś namiar na ten serial ? Najchętniej jakiś torr..t.
Z góry dzięki.

Co oni zrobili od 3 odcinka? Super serial i nagle 3 odcinek amatorka totalna. Inny rezyser ??? Same idiotyczne sceny, niezyciowe... policja sie zaczela zachowywac jak banda przedszkolakow. Glowny bohater stracil mozg?

Dokładny opis różnic pomiędzy filmami i serialem znajduje się na poniższych stronach.
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet":
http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=880139

"Dziewczyna, która igrała z...

film pocięli na kawałki i puścili jako serial.... bezsens...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones